---

 
 
neděle 6.června
 
                           6-1  
 
       
          2-3pp
        
 
 
 
neděle 6.června 2021, 19:15 SELČ
2-3 pp
-
KONEČNÝ VÝSLEDEK
-

Za stálou přízeň v nelehkých dobách děkujeme všem návštěvníkům i my a neloučíme se na dlouho ; už za dva týdny se budeme těšit pravidelnými zprávami z mistrovství světa v para hokeji, které opět přivítá Ostrava. Následující reprezentační sezona snad už nebude poznamenaná žádnými omezeními a díky olympiádě začne už na konci srpna -  jednak  konečnou fází olympijské kvalifikace, která doplní devítku týmů na olympijském turnaji v Pekingu, ale také prvním podnikem příštího ročníku Euro hockey tour. Zůstaňte s námi i nadále a pomozte nám být v příští sezoně zase o něco lepšími, než letos. Jsme hokejoví nadšenci stejně jako vy a už 13 let se snažíme vše sdílet s vámi. Děkujeme!
 
Po doznění kanadské hymny dosluhující prezident IIHF René Fasel předal do rukou Adama Henriqueho pohár mistrů světa.
 
Zlaté medaile v roce 2021 patří kolébce hokeje. Kanada nepřivezla do Rigy hvězdný tým, mužstvo navíc po čtyřech dnech na turnaji nemělo ani jeden bod a hrozil mu historický debakl. Po příjezdu Andrewa Mangiapaneho kanadská hra začala stoupat vzůru, přesto už se zdálo být příliš pozdě na spásu. Kanada postoupila do play-off díky výhře nad Kazachstánem - oba týmy se totiž ve skupině vyškrábaly na deset bodů a při rovnosti rozhodl vzájemný zápas. Významnou pomoc zařídili Němci a Lotyši. Kdyby se totiž jejich vzájemné utkání prodlužovalo, Kanada by nepostoupila do čtvrtfinále a zaznamenala by nejhorší výsledek v historii play-off. Postup do vyřazovací části ovšem odstartoval velkou kanadskou jízdu.
 
Finský tým, vyzbrojený pouhými dvěma hráči z NHL, si přebírá stříbrné medaile. Finové na turnaji prohráli jen s Kazachstánem na nájezdy ve skupině a dnes s Kanadou v prodloužení. Evropská sestava finského týmu dokázala světu, jak důležitý je týmový a takticky zodpovědný výkon. Teď si mužstvo vedené kapitánem Markem Anttilou a trenérem Jukkou Jalonenem přebírá stříbrné medaile.
 
Andrew Mangiapane, coby zachránce kanadského týmu, s jehož příjezdem se odlepila ode dna, byl zvolen nejužitečnějším hráčem celého turnaje.
 
Kanaďané dokázali nemožné. Vyhráli titul mistrů světa se čtyřmi prohranými zápasy ve skupině. Ještě před pěti dny Kanaďanům hrozila blamáž, kdyby Lotyšsko vyrovnalo utkání s Německem, javorové listy by vůbec neprošly do osmičky nejlepších týmů. To se nestalo a v play-off už Kanadu nikdo nedokázal zastavit.
 
66:26 Utkání skončilo. Kanada vítězí 3:2 po prodloužení a stává se mistry světa pro rok 2021!
 
66:26 NICK PAUL dává gól a Kanada vítězí! Finové hned po buly přišli o kotouč v útočném pásmu a dva hráči propadli, přečíslení dva na jednoho vyřešili Paul s Brownem výměnou kotouče, Olkinuora už nedokázal tuhle situaci zastavit.
 
66:17 Kontiola z druhé vlny převzal puk na modré, jeho střelu zvedla kanadská hokejka do ochranné sítě.
 
65:47 Ferraro pálil zdálky, opět Olkinuora vyráží a tentokrát už Finové udrží puk na svých holích.
 
65:20 Z levého kruhu pálil Foudy, Olkinuora vyráží.
 
64:47 Výborný přechod do útoku ze strany Finů, zakončil ho velmi rychle Ohtamaa, těsně minul bránu.
 
64:26 Chybná rozehrávka Powera, ten nahrál zpět Ruotsalainenovi a jeho střelu zblízka Kuemper vynikajícím zákrokem ramenem zvedl do ochranné sítě! 
 
63:55 Sund rozehrává zpoza vlastní brány.
 
63:19 Brown měl více prostoru a vyjel si od modré čáry až na levý kruh, tvrdou střelu napálil do zadního mantinelu.
 
62:45 Björninen vzápětí znovu na kotouči vypálil z větší dálky, Kuemper vyráží.
 
62:09 Björninen sjel až k brankovišti. U levé tyčky stál Kuemper pevně přilepený k bráně, Kanaďané tak získávají kotouč.
 
61:45 Sallinen nemohl přihrát, tak vrátil puk na Sunda. Ten opouští útočné pásmo.
 
61:10 Connor Brown ztrácí puk v útočném pásmu. Počkáme na vystřídání a čeká nás založení útoku ze strany Finů.
 
60:43 Z protiútoku pálil Mangiapane, Olkinuora sklapl puk mezi betony, byť si nebyl zákrokem jistý, kotouč z něj nevypadl.
 
60:33 Lundell neprošel přes Mangiapaneho, Kanaďané otáčejí hru.
 
60:10 První puk rozehrává Anton Lundell.
 
60:01 Prodloužení finále MS se hraje ve třech hráčích na obou stranách do rozhodnutí. Pokud za dvacet minut nepadne gól, po patnáctiminutové přestávce bude následovat další prodloužení.
 
60:01 Začalo prodloužení.
 
60:00 Třetí třetina skončila.
Střely na brnu ve třetí třetině Finsko 11, Kanada 7.
 
59:26 Henrique a Koivisto se srazili u finské brány a dostali ji ze své pozice, přerušuje se hra a po nasazení branky zpět se bude vhazovat u Olkiniorova brankoviště.
 
59:00 Brownova drzá přihrávka skrz brankoviště hledala hůl Mangiapaneho, ten byl bráněný finským hráčem, nemohl s pukem pracovat.
 
58:37 Finská střela zdálky líznula Kuempera do lapačky, Kanaďané rozehrávají.
 
58:17 Powerova prudká přihrávka hledala na útočné modré čáře Pirriho, nebyla přesná , zakázané uvolnění Kanady.
 
57:45 Stecher zakládá útok zpoza vlastní brány. Blížíme se ke konci třetí třetiny! 
 
57:27 Mangiapaneho přihrávku před brankoviště Henrique nezachytil.
 
57:00 Kontiola nezachytil přihrávku ve středním pásmu a kotouč míří na zakázané uvolnění.
 
56:28 Ojamäki znovu v dobré střelecké pozici a také tentokrát jeho střelecký pokus vyráží Kuemper.
 
56:13 Střelu obránce Stechera od modré čáry kryje Olkinuora a přerušuje hru.
 
55:33 Koivisto zahajuje finský útok z vlastního pásma. Riskantní ofenzivu už asi čekat nemůžeme.
 
54:55 Nahození ze středního pásma přijelo až do kanadského brankoviště, Kuemper pomůže spoluhráčům s rozehrávkou.
 
53:40 Finové nevyužili ani jednu z pěti přesilovek, naopak Kanada dvě ze tří. Díky tomu je skóre znovu vyrovnané.
 
53:37 Ojamäki projel kanadskou obranou až před Kuempera, zakončoval zblízka a zkusil najít místo mezi betony. Kuemper zlikvidoval tuhle velkou šanci.
 
52:37 ADAM HENRIQUE přesilovku využívá a Kanada vyrovnává na 2:2! Maxime Comtois vyjel až před brankoviště, chvíli kvedlal s kotoučem a pak přes brankoviště přihrál pro Henriqueho.
 
52:19 Teď se ale Finům situace komplikuje, Mikael Ruohomaa je vyloučen za podrážení, kterým se provinil na modré čáře při návratu do obranného pásma. 
 
51:40 V další šanci Petri Kontiola, mířil na vzdálenější tyč, ale minil bránu. Finové ale zůstávají aktivní v útočném pásmu.
 
51:14 Innala s Pakarinenem ujížděli do přečíslení dva na jednoho, Jere Innala vypálil sám - Kuemper vyráží ramenem .
 
50:38 Kanada hraje v plném počtu, Finům přesilovky dnes nijak nevycházejí.
 
50:25 Ofsajd zastavuje Finy při přechodu do útoku, další strkanice u modré čáry.
 
49:40 Henrique a Foudy zkusili ujet finské obraně, tentokrát se to nepovedlo ,tenhle manévr už dnes ale hrozil nejméně potřetí!
 
49:20 Ránu Tonyho Sunda schytal jeho spoluhráč Pakarinen, Kanaďané toho využili a vyhazují puk.
 
48:50 Finové  v přesilovkách dělají kritické chyby, teď toho využil obránce Paul a dokázal vystřelit - Olkinuora zasahuje betonem! 
 
48:38 Björninen v útočném pásmu neměl komu přihrát a obtěžován obránci nemohl vystřelit, zavezl puk za bránu a tam byl dost nevybíravým způsobem zastaven obráncem Walkerem.  Sean Walker je za vražení na hrazení vyloučen na dvě minuty a navíc si ještě odsedí desetiminutový osobní trest.
 
47:30 Henrique nejprve kotouč získal a hned poté zase ztratil, Innala vypálil bez zbytečného přemýšlení a opět zasahuje do hry Kuemper.
 
47:17 Pakarinen kombinuje s Kontiolou v útočném pásmu.
 
46:41 Ojamäki sám proti čtyřem kanadským hráčům dokázal vystřelit z pravého kruhu, Kuemper hokejkou vytěsnil puk do rohu.
 
46:20 Anttila zasáhl do přihrávky soupeře a puk posílá do středního pásma, oba týmy mohou střídat.
 
45:27 PETTERI LINDBOHM posílá Finy znovu do vedení! Střela Lindbhohma z levého kruhu pošla Kuemperovi mezi rukou a levou tyčí, kanadský gólman měl zakrytý výhled Sallinenem a puk uviděl příliš pozdě!
 
44:57 Olkinuora málem nahrál Pirrimu na gól do prázdné brány! Finský gólman nezachytil kotouč u síťky a jen jej rukou hodil do brankoviště, kam si sjížděl Pirri. Netrefil ale kotouč a situaci řeší vracející se obránci.
 
44:25 Walker vyhazuje na zakázané uvolnění.
 
44:00 Finové v útočném pásmu, zatím bez střelby.
 
43:10 Mäenalanen poslal drzou přihrávku přes brankoviště pro Anttilu, Kuemperovi se podařilo hokejkou puk kousek vychýlit, a díky tomuto zásahu nedorazil na hůl adresáta.
 
42:27 Lindbohmův výjezd po mantinelu opět kryje Kuemper.
 
41:37 Rozehrávku Nick Paul nezastavil, píská se zakázané uvolnění Kanaďanů.
 
41:26 Rychlý přechod do útoku zakončil střelou Ojamäki, trefil pouze připraveného Darcyho Kuempera.
 
40:39 Střela z mezikruží byla hodně nebezpečná, Olkinuora puk vyrazil nad sebe a obloučkem kotouč zamířil k levé tyčce finské brány. Tam stál Tony Sund.
 
40:01 Začala třetí třetina.
 
40:00 Druhá třetina skončila.
Střely na bránu ve druhé třetině Finsko 9, Kanada 7.
 
39:40 Ruotsalainen vzápětí hledal přihrávkou u levé tyčky Turunena, ten kotouč nezachytil.
 
39:24 Ruotsalainen nabídl přihrávku na modrou Määttämu, ten vypálil nepřesně.
 
38:45 Olkinuora v problémech při rozehrávce za vlastní bránou, situaci zvládli vyřešit jeho spoluhráči.
 
37:57 Power podpořil útok a po objížďce celého útočného pásma nahrával na modrou čáru, kde jej nikdo nezastoupil - puk tak odjel až ke druhému konci středního pásma.
 
37:04 Anttila využil svých rozměrů a zbavil se obránce, zadovka před brankoviště hledala Turunena. Finský útočník ale dostal přihrávku mezi nohy a než se stihnul hokejkou pohnout, Kanaďané byli na svých místech.
 
36:23 Šikovnou clonu předvedl Innala před brankovištěm, Pakarinenovu střelu přesto Kuemper našel včas.
 
36:01 Branka neplatí, Kanaďané přešli do útočného pásma dříve, než kotouč a kvůli ofsajdu nemůže být gól uznán, navíc se bude vracet čas! 
 
36:01 Pozor, finská lavička si vyžádala trenérskou výzvu a nechává ověřit ofsajd při přechodu Mangiapaneho a Powera do útočného pásma! 
 
36:01 ADAM HENRIQUE otáčí skóre! Kanaďané rychle vyrazili do útočného pásma, Power nabídl puk Mangiapanemu. Olkinuora si proti jeho střele vyjel z brankoviště, a kotouč srazil protějším směrem. Tam stál Henrique a dorážel do prázdné brány!
 
34:55 Neúspěšně, Finové se ujímají kotouče.
 
34:40 Anttila nezachytil Määtäho přihrávku, a tak může hrát elitní kanadský útok.
 
34:23 Beaudin vypálil od modré čáry, Olkinuora vestoje puk přesměroval do ochranné sítě.
 
33:40 Další finský útok zastavuje ofsajd.
 
33:27 Power se vrací na led, Kanada kompletní.
 
33:09 Rychlý útok Finů zakončil Kontiola, který bez přípravy pálil do prostřed kanadské brány a výborný Kuemperův zákrok nedovolil Finům využít přesilovou hru.
 
32:35 Sražená střela proletěla nad kanadským brankovištěm.
 
32:20 Brownův pokus na Olkinuoru neprošel, Finové okamžitě startují do útoku.
 
31:59 Ruohomaa přihrál pouze na hokejku Browna, ten vyráží do protiútoku.
 
31:27 Skákavý puk nakonec pro Kuempera ohrožení neznamenal , při rychlém výpadu ale Owen Power zasáhl soupeře hokejkou do obličeje. Finové dostávají k dispozici další přesilovou hru.
 
31:12 Z protiútoku pálil Troy Stecher, střela zblokovaná a hra se vrací ke Kuemperově bráně.
 
30:49 Další akce stejné dvojice, Björninen zpoza brány přihrával před brankoviště pro Mäenalanena, ani tentokrát dvojice finských útočníků neuspěla.
 
29:35 Björninenovu střelu Kuemper neměl pod kontrolou, kotouč se snažil dorážet Saku Mäenalanen, byl ale pod dohledem bránícího kanadského hráče.
 
28:59 Foudy pouze vyhazuje kotouč ven ze svého pásma.
 
28:41 Turunen vystartoval až k brankovišti přes levý kruh, vypálil a Kuemper vyráží ramenem.
 
27:30 Walkerova střela z ostrého úhlu neznamenala pro Olkinuoru problém, ten posílá puk na spoluhráče protějším směrem.
 
27:13 Comtoisova rozehrávka sražená do hlediště.
 
26:52 Finové o útočné pásmo přišli, nikoliv však o kotouč.
 
26:37 Nousiainen posílá do útoku Anttilu.
 
25:55 Celé střídání v útočném pásmu strávil čtvrtý finský útok, bez zakončení.
 
24:57 Individuální průlet Nicka Paula do útočného pásma zakončený sraženou střelou, puk skončil v ochranné síti.
 
24:30 MAXIME COMTOIS při přesilové hře vyrovnává na 1:1! Po ráně Browna z pravého kruhu se od horní tyčky finské brány puk odrazil přímo na hůl Comtoise, který jej jen dostrčit do prázdné části finské brány!
 
23:40 Ruotsalainen pomohl s vyvezením kotouče, oba týmy střídají.
 
23:26 Mangiapani zakončil krátkou kombinaci nepřesnou střelou, Ruotsalainen už je zpátky na ledě.
 
23:14  Atte Ohtamaa po vhazování podrazil soupeře a je vyloučen na dvě minuty. Dvanáctivteřinová přesilovka pět na tři.
 
23:11 Střela z pravého kruhu je v moci Olkinuory, Bunting sice ještě zkouší dorážet do brankáře, jen tím ale vyprovokuje finské obránce.
 
22:50 Až nyní se Kanaďané znovu vrátili do útočného pásma.
 
22:14 Krátké kombinace zakončoval bekhendem Comtois, z levého kruhu mířil na prázdnou část finské brány, ale trefil jen tyčku! 
 
21:26 První finský faul a kanadská přesilovka. Arttu Ruotsalainen, dvě minuty za hákování.
 
21:11 Individuální akce Gabriela Vilardiho, který zakončil střelou těsně nad horní tyčku.
 
20:01 Začala druhá třetina.
 
20:00 První třetina skončila.
Střely na bránu v první třetině Finsko 8, Kanada 8.
 
19:27 Anttila pouze protečoval puk, který míří za kanadskou bránu. Čas na poslední útočný pokus v první třetině.
 
18:49 Mangiapaniho průnik zastavuje Anttila, Henrique vzápětí zkusil totéž po pravém křídle- ani on neuspěl. Finové jsou připraveni na přechod elitního kanadského útoku do jejich pásma.
 
18:10 Foudy vybojoval kotouč u mantinelu za finskou bránou, následně od modré čáry vypálil Stecher. Olkinuora střelu dobře viděl, přerušuje hru.
 
17:17 Nepřesné finské rozehrávky zmařily všechny dosavadní pokusy  o přechod do útočného pásma. Finové se ale do útoku neženou a disciplinovaně střídají.
 
15:55 Elitní kanadský útok na chvíli v útočném pásmu, střelu od modré čáry zblokoval Anttila a ukončil tím snažení zámořského týmu.
 
15:21 Kanaďané kompletní, zvládli i třetí oslabení.
 
14:57 Kaskiho ránu vyrazil Kuemper do rohu, Finové udrží kotouč v útočném pásmu.
 
14:20 Foudy a Henrique opět při oslabení v přečíslení dva na jednoho, ani tentokrát jim ale přihrávka nevyšla ! 
 
13:56 Rozehrávka Finům moc nevyšla, píská se jejich zakázané uvolnění a buly přesouvá hru k Olkinuorovi.
 
13:35 Nick Paul vyvezl puk až do finského pásma, tam o něj přišel. Finové budou muset založit nový útok.
 
13:21 Michael Bunting je za svůj atak na finského kapitána vyloučen na dvě minuty - napadení. Finové si díky tomu zahrají další přesilovku.
 
13:21 Odražený puk dostal na hůl Anttila, jeho ránu má Kuemper v lapačce a vzápětí se Bunting pustil do Anttily.
 
13:00 Po vyhraném buly rána od modré čáry, Olkinuora přerušuje hru.
 
12:57 Ferrarova rána od modré sražená do ochranné sítě, přerušuje se hra.
 
12:02 Na druhé straně před brankovištěm zkoušel uspět Pirri, nezvedl puk nad beton brankáře Olkinuory!
 
11:23 Nehlídaný Oli Määttä vyjel do útoku po levém křídle a dostal od Lundella přesně přihrávku, finský obránce zakončil jen do připraveného brankáře Kuempera!
 
10:54 Lindbohmova rána od modré čáry prošla až ke kanadské brance, Kuemper kotouč rozehrává za bránu.
 
10:23 Pokus o vysunutí Henriquea do útoku neuspěl, kanadské zakázané uvolnění.
 
10:00 Kanadský pokus o útok Finové zastavují a kotouč vyvážejí do středního pásma.
 
09:25 Nepřesná finská rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
 
08:57 MIKAEL RUOHOMAA otevírá skóre utkání! Už po návratu vyloučeného Paula do hry, Oliwer Kaski zachytil puk na modré čáře a před brankoviště přihrál Ruohomovi, který kličkou překonal Kuempera v rozkleku.
 
08:50 Kaskiho tvrdá rána od modré končí mimo.
 
08:03 Kaskimu na modré čáře přeskočil kotouč hokejku, Finové musí vyklidit útočné pásmo.
 
07:10 Špatná rozehrávka od modré čáry nabídla Henriquemu a Foudymu přečíslení dva na jednoho, přihrávka na Foudyho neprošla a z celé šance tak nakonec nebyla střela na bránu! 
 
06:56 Další přesilovka, Nick Paul zasáhl soupeře vysokou holí do obličeje a je vyloučen na dvě minuty.
 
06:45 Björninen si sjel před branku pro Anttilovu přihrávku, ta po teči skončila za kanadskou bránou.
 
06:14 Kanada v plném počtu.
 
05:59 Šikovná přihrávka Kaskiho na Ruohomu, Kuemper vyráží jeho zakončení z pravého kruhu.
 
05:20 Oba týmy vystřídaly, Finové se neumí dostat do útočného pásma.
 
04:35 Sundova střela od modré nebyla přesná , vzápětí Kanaďané vyhazují kotouč přes celé kluziště.
 
04:14 První vyloučení v dnešním utkání. Justin Danforth v útočném pásmu srazil k zemi Villeho Pokku.  Danforth je za vražení na hrazení vyloučen na dvě minuty, sám si nezahraje na dalších deset minut - osobní trest.
 
04:01 Ofsajd Kanady.
 
03:43 Další střelu zdálky vyslal Bunting, Olkinuora vestoje zastavuje kotouč a přerušuje hru.
 
02:45 Střela od modré čáry končí jako zákrok Jussiho Olkinuory.
 
02:25 Salinen zblokoval střelu od modré čáry po vyhraném buly, do útoku se ale přes obránce s javorovým listem nedostal.
 
02:15 Bernard-Docker zkusil nahodit kotouč o zadní mantinel , ale nebyl přesný, puk si stáhl Kuemper a pokryl lapačkou, přerušuje se hra.
 
01:01 Lundell v útočném pásmu přišel o kotouč - hned toho využil soupeř a do brejku se snažil dostat Bunting. Vracející se finský obránce stihl kanadského útočníka dojet a jeho zakončení z nouzové pozice nenadělalo Olkinuorovi žádné potíže.
 
00:38 Ruotsolainen nahazoval kotouč ke kanadské bráně, Kuemper puk podržel v lapačce. Poprvé se přerušuje hra a buly je nařízeno právě u kanadské brány.
 
00:01 Utkání bylo zahájeno.
 
Utkání začíná v 19:15 hodin. Průběh utkání aktualizujeme online s textovým komentářem.
Rozhodčí utkání: Martin Fraňo (CZE), Jevgenij Romaško (ROC)
Čároví rozhodčí: Gleb Lazarev (ROC), Nikita Šalagin (ROC)
 
 
Finsko – sestava (modré dresy)
Kanada – sestava (bílé dresy)
Olkinuora (Säteri)
Sund, Koivisto - Mäenalanen, Björninen, Anttila
Määttä, Kaski - Lundell, Ruotsalainen, Ojamäki
Pokka, Ohtamaa - Pakarinen, Kontiola, Innala
Nousiainen, Lindbohm- Turunen, Ruohomaa, Sallinen
Kuemper (Hill)
Ferraro, Walker - Brown, Henrique, Mangiapane
Stecher, Power - Comtois, Vilardi, Bunting
Beaudin, Bernard-Docker - Pirri, Paul, Danforth
Schneider-  Anderson-Dolan, Foudy, Hage, Perfetti
BRANKY (asistence)
BRANKY (asistence)
08:57
45:27
Ruohomaa (Kaski)
Lindbohm (Nousiainen, Ruohomaa)
24:30 P1
52:37 P1
66:26
Comtois (Brown, Walker)
Henrique (Comtois, Brown)
Paul (Brown)
                 
  
 
 
 
neděle 6.června 2021, 14:15 SELČ
6-1
-
KONEČNÝ VÝSLEDEK
-

60:00 Utkání skončilo. Spojené státy americké vítězí 6:1 a získávají bronzové medaile!
Střely na bránu ve třetí třetině USA 9, Německo 14.
 
59:51 Američané v poslední minutě velmi pasivní, ale přesto pokazili střídání a ještě jeden trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.
 
58:17 Loiblův pokus neměl šanci na úspěch. Petersen si zapisuje další úspěšný zásah.
 
57:58 Shea má puk za vlastní bránou a sleduje časomíru, která ohlásí dvě minuty do konce utkání.
 
56:40 Holzer v souboji přišel o hůl a tím vznikla výhoda pro Robertsona, který nicméně nedokázal přesně zakončit a minul bránu.
 
55:39 Oba hráči navíc potrestáni dvojnásobným trestem, takže je na ledě dnes už nejspíš ani neuvidíme.
 
55:38 Přerušuje se hra po další strkanici. Vylučuje se na obou stranách, Colin Blackwell a Markus Eisenschmid.
 
55:02 Nowakova střela zdálky končí v moci Petersena.
 
54:09 Přečíslení tři na dva od Němců zkazila nepřesná přirhávka na Krammera, který ji schytal do brusle a připravil se tak o moment překvapení a nakonec i o jakoukoli šanci ke střele.
 
53:21 Americká přesilovka končí.
 
52:45 Příliš mnoho prostoru dostal před brankou Moore, nadvakrát ale nedokázal puk protlačit za brankáře Brückmanna.
 
52:20 Oba jmenovaní vyloučení za hrubost, tresty se vykrátí.
 
52:20 Kastner a Donato se do sebe pustili po odpískání, bude se znovu vylučovat.
 
52:20 Dlouhé americké kombinace bez střely na bránu zakončil Wideman nabídkou na teč, Brückmann přerušuje hru.
 
51:21 Vzápětí opět poleví snaha Německa díky vyloučení Korbiniana Holzera, dvě minuty za nedovolené bránění.
 
51:10 Přečíslení Němců tři na dva zakončoval Kastner, ale trefil pouze brankáře Petersena.
 
50:44 Noebelse zastavuje ofsajd.
 
49:53 RYAN DONATO okamžitě odpovídá a vrací Spojeným státům pětibrankové vedení. Clendening si sjel od modré čáry až na střed pravého kruhu a přesnou přihrávkou našel nastavenou Donatovu hůl - teč nedala šanci brankáři v zákroku.
 
49:28 DOMINIK BITTNER překonává Petersena a Němci snižují na 1:5! Bittner si sjel až k pravé tyči, nechal Petersena kleknout a zvedl puk nad jeho vyrážečku.Výbornou přihrávkou jej našel Matthias Plachta.
 
49:20 Změnit to nyní mohl Trevor Moore, který zblízka dorážel do tyče německé brány.
 
48:40 Smyslem hry ve třetí třetině je připravit Cala Petersena o nulu, nic víc už Němci nedokážou. Tempo hry povadlo, větší šance nevidíme.
 
47:42 Ani Riederova střela nepředstavovala pro Petersena riziko. Americký brankář drží nulu, předvedl už 25 zákroků.
 
46:29 Americký tým v plném počtu.
 
45:50 Další pokračování přesilové hry ale nepřináší podobné úspěchy. Americký tým v poklidu brání.
 
44:57 Pěkná kombinace zakončená střelou Marcele Noebelse z levého kruhu na vzdálenější tyč následováná neméně pěkým a hlavně bleskovým zásahem Petersena lapačkou.
 
44:28 Čisté vyhození Connora Mackeye do hlediště bude potrestáno menším trestem. Přesilovka pro Německo.
 
44:21 Střelu obránce Wagnera od modré Petersen udržel pod kontrolou, Eisenschmid dorážel zbytečně.
 
43:42 Nakonec zblízka střílel Moore, německý brankář přerušuje hru. Mezitím už je vyloučený Holzer zpátky na ledě.
 
43:00 Američané se nikam neženou, jedinou Labancovu střelu Němci srážejí k mantinelu.
 
41:38 Korbinian Holzer krosčekoval Robertsona, další americká přesilovka.
 
41:27 Plachtova nabídka hledala před brankoviště sjíždějícího Eisenschmida marně, rozehrává Petersen.
 
40:01 Začala třetí třetina.
 
40:00 Druhá třetina skončila.
Střely na bránu ve druhé třetině USA 14, Německo 9.
 
39:24 Dlouhé americké střídání v německém obranném pásmu, zatím bez střelby.
 
38:04 Při hře pět na pět naskakují zákroky Brückmannovi.
 
37:31 Spojené státy v plném počtu. Pětiminutová přesilovka, která navíc dvě minuty byla zesílená, nepřinesla Němcům žádný úspěch.
 
36:40 Německý tým už tenhle zápas nezvládne. V dlouhé přesilovce se neumí Německo dostat do útočného pásma.
 
36:00 Při klasickém oslabení Američané bez problémů vyhazují puky směrem k Brückmannovi.
 
35:25 Vynikající zákroky Petersena udržely dorážky zblízka, které už mířily k prvnímu německému gólu. Moore se mezitím vrátil na led, dvouminutovou přesilovku pět na tři Němci nevyužili.
 
34:58 Pföderl mohl zakončovat do prázdné brány, ale nestál ideálně a nemohl vypálit bez přípravy. Sekundové zpracování kotouče mu sebralo gólovou šanci, Petersen se stihl přesunout a přerušuje se hra.
 
34:34 Wolanin přečetl Plachtovu rozehrávku na Kahuna a puk dostal do středního pásma.
 
34:03 Eisenschmidovu střelu pod horní tyč Petersen vyhlavičkoval až do ochranné sítě.
 
33:39 První střelu vyslal z pravého kruhu Plachta a minul bránu. Eisenschmid puk sbírá a Němci drží útočné pásmo.
 
33:21 Američané jdou do tří! Zbytečné podrážení Colina Blackwella na Kahuna ve středním pásmu, nic nevyřešil a míří na trestnou.
 
32:48 Seider zkazil střelu od modré čáry, Američané vyhazují kotouč.
 
32:31 Sasha Chmelevski tvrdě narazil Wagnera na mantinel, je vyloučen na pět minut plus do konce utkání! 
 
32:15 TREVOR MOORE využívá přesilovku a Spojené státy vedou 5:0! Nejprve Moritz Müller schytal ránu,  vrátil se do hry, ale ani tak nedokázal zabránit Mooreovi v zakončení zblízka pod horní tyč.
 
31:53 Navíc jdou Němci do dalšího oslabení. Nicolas Krammer na dvě minuty za krosček.
 
31:35 JASON ROBERTSON využívá přesilovku, Američané vedou 4:0! Výborná trefa Robetsona, z levého kruhu trefil vnitřní tyč německé brány, od ní puk prosvištěl k protější tyči a vymetl tak pavučiny v obou rozích německé brány!
 
30:46 Poměr sil na ledě se otočí, Matthias Plachta je vyloučen za držení protihráče.
 
30:27 Rooney se vrací na led, americký tým kompletní.
 
30:13 Kahun dlouho váhal se střelou, nakonec trefil tyč americké brány!
 
29:20 Američané opět úspěšně vyhazují kotouč a oba týmy budou střídat.
 
28:45 Němci sice vyhráli buly, ale Robinson byl tak důrazný, že je nejprve vyhnal až k vlastní modré čáře a nakonec ještě získal puk a dokázal vystřelit. Brückmann zasahuje bez problémů, Robinson ale ušetřil cenné vteřiny.
 
28:27 Kevin Rooney v útočném pásmu fauluje, Němci mohou odpovědět při přesilové hře. Dvě minuty za podrážení pro amerického útočníka.
 
28:05 Z rychlého protiútoku se však prosazuje JACK DRURY a Spojené státy unikají do tříbrankového náskoku! Chmelevski poslal Druryho do prakticky samostatného nájezdu, který kličkou oklamal Brückmanna a puk zvedl pod víko jeho brány.
 
27:55 Seiderovu střelu Petersen srazil před sebe, Eisenschmid z dorážky minul bránu! 
 
27:20 Němci operují s kotoučem v útočném pásmu , stále se ale nemohou dostat k žádnému tlaku před brankovištěm. Bez střelby.
 
26:27 CONOR GARLAND dává druhý americký gól! Po rychlém přechodu do útoku pálil od modré Robertson, Brückmann vyrazil puk na levý kruh, kde zůstal Garland nekrytý a vypálil bez přípravy, proti dorážce už německý brankář nemohl zasáhnout.
 
26:10 Peterka se pokusil poslat do brejku Kastnera, minul jeho hůl.
 
25:48 Individuální akce Kevina Labanca nebyla úspěšná, kotouč sražený do ochranné sítě.
 
25:13 Ofsajd zastavuje Ryana Donata.
 
24:45 Rychlý výpad Tage Thompsona už mířil přesně, Brückmann vyrážečkou puk vytěsnil do rohu kluziště.
 
24:22 První americký útok v této části hry, tentokrát bez zákroku gólmana si Němci berou puk.
 
22:33 Američané jsou naproti tomu pány rychlých brejků, Chmelevski a Drury se opět dostali do přečíslení, tentokrát dva na jednoho pálil sám Chmelevski. Úspěšný Brückmann v německé bráně.
 
22:17 Bittnerova rána od modré v Petersonově moci. Němci jsou na úvod druhé třetiny výrazně aktivnější.
 
22:03 Pföderl a Rooney v souboji zbourali německou bránu, přerušuje se hra.
 
22:00 Rychlý přechod německého týmu, vyrážečkou zasahuje také Petersen.
 
21:38 První akce USA ve druhé třetině, při střídání se zámořský tým dostal do přečíslení tři na dva a vypálil Garland, Brückmann přerušuje hru.
 
21:18 Holzerova rána od modré nebyla přesná.
 
20:50 Dobré německé střídání hned na úvod druhé třetiny, nakonec Američané vyhodili puk pouze do německého pásma a unavení odjíždějí střídat.
 
20:01 Začala druhá třetina.
 
20:00 První třetina skončila.
Střely na bránu v první třetině USA 7, Německo 10.
 
19:51 Hellickson čekal na modré čáře se střelou, až Boyle projede před Brückmannem a zacloní mu výhled. Brückmann přesto kotouč zastavil a přerušil hru.
 
18:40 Němci si nyní nerozuměli v obranném pásmu a pro odražený puk vystartoval Rooney, který nicméně vypálil příliš rychle, Brückmann dobře přečetl jeho úmysl a přerušuje hru.
 
17:50 Plachtova špatná rozehrávka uniká až na zakázané uvolnění.
 
17:05 Boyle vypálil z pravého kruhu do betonu Brückmanna, Němce v protiakci zastavuje ofsajd.
 
16:44 Boj o kotouč vyšel lépe pro americký tým, Drury a Boyle rozehrávají vlastní útok.
 
16:03 Jonas Müller vypálil zdálky, bezproblémový zákrok pro Petersena.
 
15:40 Další střídání Němců v útočném pásmu neskončilo střelou na bránu, Holzer rozehrává až zpoza vlastní brány.
 
14:47 Rychle zakončený německý útok zakončil Dominik Kahun, Petersen kryje střelu českého rodáka.
 
13:51 Kühnhackl ukončuje dlouhé střídání unavené německé pětky až nyní vyhozením na útočnou modrou čáru. Německo může střídat.
 
13:33 Američané dál drží Němce v obranném pásmu.
 
12:50 Moore pálil z pravého kruhu směrem ke vzdálenější tyči, minul bránu.
 
12:27 Wolanin opět podpořil americký útok, jeho střela od mantinelu zaplachtila do Brückmannovy lapačky.
 
11:00 Na druhé straně zblízka dorážel Markus Eisenschmid, netrefil ale bránu.
 
09:57 Robertson střílel zblízka u levé tyčky, pozorný Brückmann se stihl přemístit a kotouč vyslal vysoko nad svou bránu! 
 
09:25 Rieder nezachytil prudkou rozehrávku, zakázané uvolnění Němců.
 
08:57 Matthias Plachta nenašel mezi svými bruslemi odražený kotouč po ráně Korbiniana Holzera, přitom stál chvíli nehlídaný před americkým brankovištěm. Než si uvědomil, kde kotouč má, sebral mu jej americký obránce.
 
08:01 Americký útok strávil celé střídání v útočném pásmu, žádnou šanci si ale nevytvořil. Brückmann zasahovat nemusel a Moritz Müller zahajuje rozehrávku do útočného pásma.
 
06:55 Američané se tlaku německého týmu zbavili a nyní se hra uklidnila.
 
05:48 Němci se pokoušejí o nápravu, Nowakova střela doletěla až k Petersenovi, ten rozehrává.
 
05:01 CHRISTIAN WOLANIN otevírá skóre! Obránce Wolanin zblokoval přihrávku v obranném pásmu a našel dost sil k rychlému brejku, přebruslil Matthiase Plachtu a zakončil k levé tyči kolem betonu brankáře Brückmanna.
 
04:58 Robertson se vrací na led v momentě, kdy Wolanin uniká do brejku! 
 
04:20 Robinson zachytil přihrávku mezi kruhy a vyhazuje kotouč. Američané zatím skvěle čtou německou hru, Petersen se nedostal ke kotouči.
 
03:45 Peterkova nabídka na teč minula všechny hokejky a kotouč se odráží až do středního pásma.
 
03:17 Blackwell zblokoval střelu od modré čáry, následně Američané vyhazují kotouč.
 
02:58 První Robertsonův trest je za námi. Němci teprve nyní kombinují v útočném pásmu.
 
02:22 Pokažená rozehrávka končí na holi Rooneyho, který puk vyváží do bezpečí.
 
02:00 Němci znovu zakládají útok z vlastního pásma.
 
01:20 Američanům se na úvod oslabení podařilo zbavit kotouče a vyhazují až k Brückmannově bráně.
 
00:58 Eisenschmid s krvavým zraněním, přesilovka na dvě plus dvě minuty.
 
00:58 Německo si hned na začátku utkání zahraje přesilovku. Jason Robertson trefil Markuse Eisenschmida do obličeje hokejkou, dvě minuty vysoká hůl.
 
00:02 V německé bráně nastupuje oproti původně zapsané soupisce Felix Brückmann.
 
00:01 Utkání bylo zahájeno.
 
Utkání začíná ve 14:15 hodin. Průběh utkání aktualizujeme online s textovým komentářem.
Rozhodčí utkání: Lassi Heikkinen (FIN), Kristian Vikman (FIN)
Čároví rozhodčí: Lauri Nikulainen (FIN), Hannu Sormunen (FIN)
 
 
USA – sestava (modré dresy, levá střídačka)
Německo – sestava (bílé dresy, pravá střídačka)
Petersen (Oettinger)
Hellickson, Wolanin- Robertson, Moore, Garland
Jones, Tennyson- Robinson, Blackwell, Labanc
Wideman, Mackey- Donato, Rooney, Thompson
Shea, Clendening- Boyle, Drury, Chmelevski
Brückmann (Niederberger)
Seider, M.Müller- Pföderl, Reichel, Noebels
Holzer, J.Müller- Eisenschmid, Kahun, Plachta
Wagner, Nowak- Loibl, Kühnhackl, Rieder
Bittner, Gawanke- Krammer, Kastner, Peterka
BRANKY (asistence)
BRANKY (asistence)
05:01
26:27
28:05
31:35 P1
32:15 P1
49:53
Wolanin
Garland (Robertson, Wolanin)
Drury (Chmelevski)
Robertson (Garland, Thompson)
Moore (Garland, Thompson)
Donato (Clendening, Thompson)
49:28
Bittner (Plachta, Kahun)
                 
 
 
 
 
 
 
 
sobota 5.června
 
                            2-4  
 
       
            2-1
        
 
 
 
 
sobota 5.června 2021, 17:15 SELČ
2-1
-
KONEČNÝ VÝSLEDEK
-

60:00 Utkání skončilo. Finsko vítězí 2:1 a postupuje do finále!
Střely na bránu ve třetí třetině Finsko 5, Německo 9.
 
59:43 Faul po buly, dvě minuty za hrubost pro Markuse Eisenschmida a dvě minuty za nafilmovaný pád pro Atteho Ohtamaau.
 
59:41 Ránu z levého kruhu Olkinuora kryje a přerušuje hru!
 
59:00 Kahun hledal přihrávkou před prázdnou bránu Eisenschmida, ten minul kotouč!
 
58:40 Finové přitlačili hru k mantinelu, nejrychleji puk získal Pföderl.
 
58:12 Niederberger zůstává na střídačce!
 
58:12 Finové vyhazují puk na zakázané uvolnění. Oddechový čas pro Německo! 
 
57:40 Seider vypálil mimo branku Olkinuory, vzápětí Finové vysouvají puk až k německé brance.
 
56:55 Stejně jako ve čtvrtfinále Finům ve hře velmi pomáhají vyhraná vhazování.  Opět kotouč míří ven z jejich obranného pásma.
 
56:48 Loiblovo nahození zdálky má Olkinuora v lapačce. Buly před finskou bránou.
 
56:17 Finům se dál daří vyhazovat kotouče za modrou čáru, návrat Němců do útoku ušetří seveřanům nejméně patnáct vteřin času.
 
55:29 Zakázané uvolnění tentokrát Finů.
 
54:59 Noebels se dostal k individuálnímu zakončení zblízka, nepřekonal v obrovské šanci Olkinuoru!
 
54:07 Stejná situace, krátce poté.
 
53:44 Nepovedená německá rozehrávka uniká na zakázané uvolnění.
 
53:10 Eisenschmidovu střelu Olkinuora vyrazil jen před sebe, kde Kahun nemohl dorážet, byl totiž zaměstnán soubojem s bránícím finským hráčem.
 
52:50 Plachta s Kahunem dostali  puk zpět k Olkinuorovi. Zatím ale hrají po mantinelech.
 
51:57 Aktivní finský forčeking dělá Němcům potíže a především jim bere čas.
 
51:18 Krátce poté další icing Finska.
 
51:09 Zakázané uvolnění Finů po nepřesné rozehrávce z vlastního pásma.
 
50:15 Finové strávili téměř celou přesilovku v útočném pásmu a vyslali několik střel, žádnou větší šanci si ale nepřipravili. Nnyí už přicházejí o kotouč.
 
49:59 Holzer se vrací na led.
 
49:22 Dlouhé kombinace zakončil střelou Innala, rozvlnil pouze boční síťku.
 
48:41 Održený puk se dostal na pravý kruh na hůl Ojamäkiho, ten nezvládl vypálit z první a musel puk zpracovat, díky tomu se Niederberger stihl přesunout v brankovišti a jeho střelu zastavil.
 
47:59 Po buly se Korbinian Holzer provinil podrážením a je vyloučen na dvě minuty.
 
47:52 Po dlouhé době si na puk sáhnul Matthias Niederberger, střela z velké dálky pro něj nepředstavovala žádný problém.
 
47:13 Další střelu z protějšího kruhu už Olkinuora drží v lapačce a přerušuje hru.
 
47:00 Na levém kruhu hodně prostoru pro Kastnera, ten vypálil těsně nad horní tyčku.
 
46:28 Finové se stáhli do obranného pásma a rezignovali na útočné pokusy. Sázejí na spolehlivou defenzivu, která jim už ve čtvrtfinále přinesla úspěch.
 
45:00 Ojamäki ve středním pásmu zastaven podle rozhodčích dovoleným způsobem. Němci otáčejí hru zpět k finské brance.
 
44:30 Střela Jonase Müllera se odrazila před odkrytou část finské brány, nikdo z Němců se nedostal včas ke střele, vzápětí šanci Němců zastavuje rozhodčí pro postavení Kastnera ve finském brankovišti.
 
43:00 Po chybné rozehrávce Villeho Pokky Němci získali levně útočné pásmo, zatím ale nenašli cestu k bráně.
 
42:04 Kahun podruhé z osttého úhlu a tentokrát i z bližší pozice, Olkinuora má puk pod kontrolou a přerušuje hru.
 
41:30 Ani Kahunova střela z ostrého úhlu neměla přesnost, bez zásahu brankáře kotouč končí za brankou Olkinuory.
 
40:44 Anttila zakončil ofenzivní snažení finského elitního útoku nepřesnou střelou, po střídání budou rozehrávat němečtí hráči.
 
40:01 Začala třetí třetina.
 
40:00 Druhá třetina skončila.
Střely na bránu ve druhé třetině Finsko 6, Německo 10.
 
39:50 Bekhendové zakončení Dominika Kahuna vyrazil Olkinuora, z protiútoku podobně zakončoval Ruotsalainen; Niederberger na rozdíl od finského oponenta puk podržel ve výstroji.
 
39:20 Rozehrávka finského týmu sražená na střídačku úřadujících mistrů světa.
 
38:30 Po rychlém založení útoku vypálil zdálky Seider, Olkinuora puk vyráží před sebe, kde jsou pouze hráči finského týmu.
 
37:38 Anttilova přihrávka poslala do útoku Björninena, který měl větší rychlost, než obránce Kastner, bekhendem se mu povedlo vystřelit. Niederberger puk kryje.
 
36:55 Plachtovi se povedlo najít volného Kahuna, ten ale dorážkou minul bránu.
 
36:33 Pakarinen zahrál puk v ofsajdu, přerušená hra.
 
35:50 Seiderova střela po teči končí v ochranné síti.
 
35:45 Ruohomaa se vrací na led. Tuhle přesilovku Němci nevyužili.
 
34:40 Pokka vyhazuje puk až k německé bráně a oba týmy budou střídat.
 
34:05 Eisenschmid dorážel zblízka, kotouč projel brankovištěm a zamířil mimo prostor Olkinuorovy brány.
 
33:45 Dvě minuty za vysokou hůl pro Mikaela Ruohomaau.
 
33:17 Finové faulují v útočném pásmu, Němci mají výhodu.
 
32:30 Lundellova přihrávka před brankoviště našla výborně hokejku Ojamäkiho, který ale zblízka nezakončil ideálně a trefil jen Niederbergera!
 
31:50 Pakarinen s Lundellem v přečíslení dva na jednoho, Lundell vystřelil zblízka a vyražený kotouč Pakarinen nezasáhl, Němci se stihli vrátit před brankoviště včas.
 
31:03 MATTHIAS PLACHTA využívá přesilovku a snižuje na 2:1!  Krátká výměna Seidera s Plachtou na modré čáře, který pálil bez přípravy a Olkinuora měl zakrytý výhled, puk mu čistě prošel mezi rukou a levou tyčí!
 
30:47 Tentokrát přesilovka na druhé straně, Tony Sund přidržel Eisenschmidta a je vyloučen na dvě minuty.
 
30:11 Německo je kompletní, Finové přesilovku nevyužili.
 
29:56 Další zblokovaná rána, zařídil ji Krammer, vzápětí Niederberger přerušuje hru.
 
29:20 Kühnhackl zblokoval tvrdou střelu od Kaskiho a jen těžce se zvedá z ledu.
 
29:00 Další střela už prošla až k bráně, Niederberger přerušuje hru.
 
28:45 Innalovu střelu zblokoval hokejkou Holzer, hůl mu při tom vypadla z ruky.
 
28:11 První přesilovka pro finský tým. Jonas Müller je vyloučen na dvě minuty za podrážení.
 
27:49 Finové vracejí hru rychle zpátky do útoku, tentokrát Němci problém řeší vyhozením na zakázané uvolnění.
 
27:23 Krammer vyvezl kotouč do středního pásma, jeho spoluhráči stihnou vystřídat.
 
27:00 Dvě nepřesné střely minuly německou bránu, ale Finové dál kontrolují puk a nedovolují Němcům střídat.
 
26:15 John Peterka ztratil hokejku, Finové roztáčejí kolotoč v útočném pásmu a dostřídávají přímo do něj.
 
25:47 Niederberger upadl při pokusu rozehrát za vlastní bránou, tak se raději vrátil do brankoviště a nechal kotouč být. Finové toho ihned využívají.
 
24:48 Finové v obranném pásmu zůstávají perfektní, Němci se jen marně snaží dostat na kotouč. Dvoubrankové vedení navíc Finsku dává luxusní náskok, který výběru kouče Jalonena v dosavadním průběhu šampionátu vždy stačil k úspěchu.
 
24:00 Kahunova nabídka nenašla Eisenschmidtovu hůl na teč, Olkinuora navíc puk zastavuje a nedovoluje ani dorážku.
 
23:25 Rozehrávka Finů sražená na německou střídačku, buly ve středním pásmu.
 
21:48 Kličkou Nousiainen oblestil bránícího hráče, přízemní střela ale skončila na Niederbergerově betonu.
 
22:04 Finové ale drží svou výbornou úspěšnost na vhazování a otáčejí hru směrem k německé bráně.
 
21:45 Tiffels neměl komu nahrát, tak vypálil a získal pro Německo aspoň buly v útočném pásmu.
 
20:51 Kahunův pokus končí po teči v ochranné síti, vhazovat se bude u finské branky.
 
20:01 Začala druhá třetina.
 
20:00 První třetina skončila.
Střely na bránu v první třetině Finsko 5, Německo 9.
 
18:55 HANNES BJÖRNINEN dává druhý gól! Obrovská chyba v německé rozehrávce. Lukas Reichel přihrávkou trefil hůl Marka Anttily, který našel sjíždějícího Björninena. Ten byl na polovině hřiště zcela nehlídaný, individuální nájezd zakončil pod horní tyčku.
 
18:13 Seider v obrovské šanci po rychlém přechodu Němců do útoku trefil pouze brankáře Olkinuoru do vyrážečky!
 
16:50 Loiblův individuální výjezd po levém křídle skončil zákrokem Olkinuory, po kterém brankář neměl tušení, kde se nachází puk - ten už ale vysokým obloukem mířil do rohu, kde nestál nikdo z německých hráčů.
 
15:36 Björninen vypálil po rychlém přechodu do útoku, Niederberger kotouč schoval pod paží. Přerušuje se hra po teprve třetím zákroku německého brankáře.
 
14:25 Němci mohou tušit, že mají problém. Svou převahu v úvodu utkání ani přesilovku nevyužili a nyní budou proti houževnaté a poctivé finské defenzivě dohánět ztrátu.
 
13:50 IIRO PAKARINEN otevírá skóre! Tahle akce vůbec nevypadala nebezpečně, Lundell zavezl puk do útočného pásma a přihrál na pravý kruh, Pakarinenova střela bez přípravy neměla dostatečnou razanci, přesto prošla Niederbergerovi za záda.
 
13:08 Plachta vypálil až po návratu Nousiainena nepřesně. Přesilovka Němců je v tahu a neviděli jsme v ní vůbec nic.
 
12:40 Finové málo faulují a navíc perfektně oslabení brání.
 
12:20 Německo se stále nedokázalo usadit v útočném pásmu.
 
11:27 Björninen se zkusil protlačit do útoku při vlastním oslabení, Němcům se podařilo odstavit centra elitní finské formace od kotouče.
 
11:05 První přesilová hra pro Německo.  Kim Nousiainen, dvě minuty za hákování.
 
10:10 Teď se Němcům podařilo využít finského střídání, přečíslení čtyři na tři zakončoval Eisenschmidt, Olkinuora jeho střelu vyráží.
 
09:45 Kahun zavezl puk do útočného pásma, u mantinelu Němci opět kotouč ztrácí.
 
09:05 Střelu Oliwera Kaskiho němečtí hráči zblokovali v poli.
 
08:37 Ztracený kotouč si přebírá Koivisto.
 
08:12 Němci opět rozehrávají z vlastního pásma a přechod do útoku jim dělá velké problémy.
 
07:32 Turunen zavezl puk do pásma a vypálil od mantinelu, Niederberger bez problémů přerušuje hru.
 
06:37 Finové v útočném pásmu zatím bez šance, Němci se pokoušejí být aktivnější v útočném pásmu, ale narážejí na soustředěnou finskou defenzivu.
 
05:50 Oba týmy střídají, Finové zahajují útok.
 
05:30 Tiffels v útočném pásmu ztratil kotouč, aniž by dokázal vystřelit na bránu.
 
04:27 Německý ofsajd přerušuje hru.
 
03:42 Seiderovu střelu Olkinuora vyrazil před sebe a zblízka zkoušel dorážet Kahun, kotouč ale minul branku.
 
03:17 Pokus Němců o forčeking zastavený, Finové rozehrávají.
 
02:20 Opatrný začátek na obou stranách probíhá dle očekávání. První dvě střely na každou bránu z velké dálky nepředstavovaly pro brankáře komplikace.
 
01:00 Finové neudrželi kotouč v útočném pásmu. Po výměně hráčů založí útok Němci.
 
00:01 Utkání bylo zahájeno.
 
Utkání začíná v 17:15 hodin. Průběh utkání aktualizujeme online s textovým komentářem.
Rozhodčí utkání: Tobias Björk (SWE), Mikael Nord (SWE)
Čároví rozhodčí: Daniel Hynek (CZE), Jiří Ondráček (CZE)
 
 
Finsko – sestava (modré dresy)
Německo – sestava (bílé dresy)
Olkinuora (Säteri)
Sund, Koivisto- Anttila, Björninen, Mäenalanen
Kaski, Määttä-  Ojamäki, Lundell, Ruotsalainen
Ohtamaa, Pokka- Pakarinen, Kontiola, Innala
Nousiainen, Lindbohm - Sallinen, Ruohomaa, Turunen
Niederberger (Brückmann)
Seider, M.Müller- Noebels, Reichel, Pföderl
J.Müller, Holzer- Eisenschmid, Kahun, Plachta
Nowak, Wagner- Rieder, Loibl, Kühnhackl
Gawanke- Peterka, Tiffels, Kastner, Krammer
BRANKY (asistence)
BRANKY (asistence)
13:50
18:55
Pakarinen (Lundell, Kaski)
Björninen (Anttila)
31:03 P1
Plachta (Seider)
                 
  
 
 
sobota 5.června 2021, 13:15 SELČ
2-4
-
KONEČNÝ VÝSLEDEK
-

60:00 Utkání skončilo. Kanada vítězí 4:2 a postupuje do finále!
Střely na bránu ve třetí třetině USA 14, Kanada 8.
 
59:37 JUSTIN DANFORTH trefou prázdné americké brány potvrzuje výhru Kanady a posouvá je opět do finále!
 
59:11 Kanaďané dostali hru do středního pásma a částečně střídají.
 
58:51 Kanadské vyhození na zakázané uvolnění následuje oddechový čas USA.
 
58:36 Americká brána prázdná!
 
58:24 Na puku stále hráči s javorovými listy.
 
58:01 Prudký výpad Robinsona skončil nepřesnou střelou nad horní tyč kanadské brány.
 
57:32 Jenomže Američané neumí udržet hru v útočném pásmu, proto zatím není ani možné pomýšlet na odvolání brankáře.
 
57:17 Wolanin zahajuje útok zpoza americké brány.
 
56:40 Kanaďanům se opět podařilo puk poslat až za Petersena.
 
55:24 Sražená americká rozehrávka končí na kanadské střídačce.
 
54:40 Nyní Spojené státy v útočném pásmu, Garland hledal přihrávkou před brankoviště Rooneyho hůl, ten byl opět zabrán do souboje s protihráčem a nezpracoval přihrávku! 
 
54:13 Kanada stále v útočném pásmu, Power minul bránu, jeho spoluhráči dál drží kotouč pod kontrolou! 
 
53:34 Nick Paul zůstal sám před brankářem a dostal ideální přihrávku od Vilardiho, v obrovské šanci přestřelil, zamířil příliš vysoko nad horní tyč!
 
52:50 Kanaďanům se nyní draří držet hru v americkém obranném pásmu, přestože se k útočení nehrnou, šetří tím čas, který naopak Američanům rychle ubíhá.
 
52:06 Hagelova střela zdálky zblokovaná do ochranné sítě, vhazování před americkým gólmanem.
 
51:40 Garland hledal před bránou Mooreho, ten byl zabrán do souboje s bránícím hráčem a přihrávku nezpracoval.
 
51:04 Američanům se přestalo dařit v útočném pásmu a hra se nyní uklidnila.
 
48:40 Zakázané uvolnění amerického týmu.
 
47:57 Garland vzápětí vypálil z protější strany, tentorkát už Kuemper musel zasáhnout do hry.
 
47:40 Američané stupňují ofenzivní snažení, Garlandovu střelu zblokoval kanadský hráč těsně před brankovištěm.
 
47:09 Kevin Labanc se kličkou zbavil obránce, Kuemper přerušuje hru.
 
46:34 Kotouč sražený do hlediště.
 
46:03 Nepřesná přihrávka Donata na modrou připravila o útok Američany. Ani Kanaďané ale nerozehrávají, pouze vyhazují puk.
 
45:32  Nepřesné rozehrávky obou týmů teď uklidnily situace před oběma brankáři.
 
43:36 SASHA CHMELEVSKI vrací Ameriku do kontaktu! Kuemper nezvládl Rooneyho střelu, kterou v pádu pouze srazil před sebe a pro Chmelevskiho byla dorážka už jednoduchým úkolem!
 
42:55 Další kanadský individuální průnik zakončil zblízka Anderson-Dolan, opět zasahuje až Petersen.
 
41:57 Spoustu prostoru dostal Danforth, obkroužil americkou bránu a vypálil z úhlu. Petersen udržel kotouč mimo brankoviště.
 
40:46 ANDREW MANGIAPANE posouvá Kanadu do dvoubrankového vedení! Američané se pokusili o rychlé založení útoku, nejprve Kuemper předvedl výborný zákrok ramenem, Brown ale okamžitě poslal do brejku Mangiapaneho, který překonal Petersona kličkou na bekhend. 
 
40:01 Začala třetí třetina.
 
40:00 Druhá třetina skončila.
Střely na bránu ve druhé třetině USA 8, Kanada 13.
 
38:49 Po špatné kanadské rozehrávce se k zakončení zblízka tlačili Drury s Donatem, Kuemper kotouč udržel pod výstrojí a donutil sudí přerušit hru.
 
38:19 Ofsjad amerického týmu.
 
36:57 Ferraro projel z vlastního pásma až do útoku, střelu Petersen vyráží do rohu.
 
35:47 Další americký útočný výlet zastavuje ofsajd.
 
35:25 Moore se dostal před brankáře, nezvednul puk dostatečně vysoko, Kuemper zasahuje.
 
34:50 Labancův individuální průjezd končí střelou v lapačce Darcyho Kuempera.
 
32:22 Boyle už je zpátky na ledě.
 
32:14 Brown na závěr přesilovky mířil do protějšího růžku, ale přestřelil.
 
31:19 Kanaďany vykazuje z útočného pásma rozhodčí pro přihrávku rukou.
 
30:59  Branka neplatí! Kopnutí bruslí problém nebyl, celé akci ale předcházel neodpískaný ofsajd!
 
30:59 Americká střídačka si vyžádala trenérskou výzvu a nechává ověřit ofsajd!
 
30:59 ADAM HENRIQUE využívá přesilovku a Kanada míří do trháku. Maxime Comtois namířil střelu mezi kruhy a tefil Henriqueho do brusle, puk se pak odrazil do brány. Nešlo o úmysl, branka platí.
 
30:20 První vyloučení v utkání, Brian Boyle je potrestán za nebezpečnou hru vysokou holí.
 
29:58 Po dlouhé době zákrok Petersona přerušuje hru.
 
29:30 Schneider pálil pod tlakem, minul americkou bránu.
 
29:00 Už tomu tak není, Pirri vyváží puk zase k Petersenovi.
 
28:40 Widemanova rána od modré sražená do rohu, Američané drží útočné pásmo.
 
27:30 Blackwell našel na levém kruhu Labanca, ten minul bránu.
 
27:00 Hra pokračuje v obdivuhodném tempu. Střely na bránu aktuálně 21:20.
 
25:50 Ani jeden brankář se rozhodně nenudí, Walker zakončil další kanadský útok střelou od modré a tentokrát Petersen úspěšně přerušuje hru.
 
24:15 Kanada se vrací do vedení!  ANDREW MANGIAPANE je označen jako střelec druhé branky, Kanaďané stáhli hru před Petersena, kotouč se od brusle jednoho z amerických obránců odrazil mezi Petersenovy betony.
 
23:51 A opět se vracíme na druhou stranu, Kanaďané stáhli hru před bránu , Petersen neměl puk pod kontrolou.
 
23:12 Další rána na kanadskou bránu, opět uspěl Darcy Kuemper!
 
23:00 Thompson a Drury pálili z bezprostřední blízkosti, Kuemper úspěšný v obou případech.
 
22:51 Petersen pomáhá s rozehrávkou, Američané mohou vyrazit na zteč.
 
21:57 Kanadský tým strávil jedno střídání v útočném pásmu, ale bez střely.
 
20:57 Kanaďané pouze vyhazují na zakázané uvolnění.
 
20:28 Blackwell s Robinsonem zaskočili kanadské obránce, druhý jmenovaný ale nezachytil přihrávku, číhal u levé tyčky a měl před sebou odkrytou bránu !
 
20:01 Začala druhá třetina.
 
20:00 První třetina skončila.
Střely  na bránu v první třetině USA 16, Kanada 12.
 
19:57 Ještě Garland před brankovištěm doráží střelu od pravého kruhu, Kuemper drží! 
 
19:41 Až nyní Kanaďané vyhazují kotouč do bezpečí!
 
19:30 Donato a Thompson stříleli zblízka, Kuemper teď důležitými zákroky pomohl svému týmu udržet vyrovnané skóre.
 
19:00 Američané zamkli Kanadu v obranném pásmu, ta se neumí dostat na puk!
 
18:32 Americkému týmu se daří rozkládat defenzivu Kanady,  další střela mířila zdálky, ale obránce Mackey nebyl nikým hlídaný.
 
17:42 Kanaďany zastavuje ofsajd.
 
17:17 COLIN BLACKWELL vyrovnává! Výborná střela obránce Wolanina, který přesně mířil na Blackwellovu hůl, teč srazila kotouč mezi betony Kuempera. 
 
16:50 Šikovná Robinsonova nabídka hledala  sjíždějícího Blackwella, který před brankovištěm kotouč nezasáhl, a tak rozehrál až brankář Kuemper.
 
16:22 Tečovanou střelu obránce Wolanina Kuemper vůbec neviděl, puk zůstal před brankovištěm, ale Labancovi se nepodařilo dorazit puk do brány.
 
15:15 Dvě střídání strávili Američané v obranném pásmu, Drury se pokusí situaci změnit a zavést hru zase ke Kuemperově bráně.
 
13:49 Teď Jones neudržel puk na modré čáře, ofsajd.
 
13:46 Zac Jones neváhá se střelbou, Kuemper už potřetí v dnešním utkání likviduje jeho střelu.
 
13:13 Henrique oklamal bránícího hráče, kličkou se mu následně podařilo dostat k další střele, kterou Kuemper vykopl betonem protějším směrem. Následně americký tým vyhazuje na zakázané uvolnění.
 
12:07 Nepřesná kanadská rozehrávka znamená ofsajdové postavení, kotouče se tak opět ujímá americké mužstvo.
 
11:43 Robertson zblízka zakončoval americký útok, jeho střelu likviduje Darcy Kuemper. O obrovské šance v tomto utkání nouze rozhodně není!
 
10:05 Špatnou kanadskou rozehrávku zachytil u levé tyče Donato a zkusil zamést puk kolem brankáře Kuempera, trefil pouze pravou tyčku jeho brány!
 
09:10 Pirri v další velké šanci, zůstal u levé tyčky nehlídaný americkými obránci. Skákavý kotouč ale nedokázal přesněji poslat na brankoviště, a tak z této akce nakonec povedená střela nevzešla.
 
08:37 Petersen přerušuje hru a ukončuje tak divoký úsek hry s chybami a šancemi na obou stranách.
 
07:49 Okamžitě poté propadli v obraně Kanaďané a před brankářem stál volný Labanc. Netroufl si z těžké pozice vystřelit, po otočce trefil pouze brankáře Kuempera.
 
07:30 Obrovská šance kanadského týmu, kde Henrique mířil do odkryté brány, ale trefil dorážkou pouze beton brankáře Petersena! 
 
07:09 Jones a Labanc nyní stáhli hru před kanadské brankoviště, ani jeden z nich nedokázal vystřelit přesně.
 
06:14 Power nemohl v útočném pásmu pokračovat ve hře, protože puk předtím překročil modrou čáru. Kanaďané zastaveni ofsajdem.
 
05:47 Na druhé straně od modré čáry pálil obránce Stecher, Petersen přerušuje hru. Kanadský tým je ale  v úvodu utkání rozhodně aktivnějším.
 
05:17 Krátká americká kombinace v útočném pásmu, zakončená střelou obránce Zaca Jonese. Kuemper bez obtíží kryje, měl dobrý výhled na střelu zadáka amerického týmu.
 
04:30 Nedůsledná hra v obranném pásmu nabídla další příležitost kanadským hráčům. Americký tým působí nenastartovaným dojmem.
 
03:25 Američanům se nedaří protlačit do útočného pásma, místo toho se ofenzivní hrou snaží představit Kanada.
 
02:02 BRANDON PIRRI otevírá skóre! Kanada zúročuje svou první akci v útočném pásmu v úvodní gól. Rychlý přechod do útočného pásma, od mantinelu vypálil Walker, Petersen puk srazil před sebe, kde zapomněli obránci nehlídaného Pirriho, ten dorážel nad beton do odkryté části americké brány.
 
00:53 Celou akci zakončil od modré čáry Hellickson, střelu Labanc tečoval mezi kruhy. Kuemper si se skákavým pukem poradil a přerušuje hru.
 
00:30 Američané zastavili soupeře ve vlastním pásmu, Robinson obrací hru do útoku.
 
00:01 Utkání bylo zahájeno.
 
Utkání začíná v 13:15 hodin. Průběh utkání aktualizujeme online s textovým komentářem.
Rozhodčí utkání: Andrew Bruggeman (USA), Olivier Gouin (CAN)
Čároví rozhodčí : Dustin McCrank (CAN), Brian Oliver (USA)
 
USA – sestava (levá střídačka, modré dresy)
Kanada – sestava (pravá střídačka, bílé dresy)
Petersen (Oettinger)
Hellickson, Wolanin - Robertson, Moore, Garland
Jones, Tennyson- Donato, Drury, Thompson
Mackey, Wideman - Robinson, Blackwell, Labanc
Shea, Clendening - Boyle, Ronney, Chmelevski
Kuemper (Hill)
Walker, Ferraro - Mangiapane, Henrique, Brown
Stecher, Power - Comtois, Vilardi, Bunting
Beaudin, Bernard-Docker - Danforth, Paul, Pirri
Schneider-  Foudy, Anderson-Dolan, Hagel, Perfetti
BRANKY (asistence)
BRANKY (asistence)
17:17
43:36
Blackwell (Wolanin, Labanc)
Chmelevski (Rooney, Mackey)
02:02
24:15
40:46
59:37 ENG
Pirri (Walker, Paul)
Mangiapane (Brown)
Mangiapane (Brown)
Danforth (Paul)
                 
 
 
 
čtvrtek 3.června
 
              2-3sn
       
            1-0
       
        1-2 pp
 
 
čtvrtek 3.června 2021, 19:15 SELČ
1-0
-
KONEČNÝ VÝSLEDEK
-

60:00 Utkání skončilo. Finsko vítězí 1:0!
Střely na bránu ve třetí třetině Finsko 3, Česko 11.
 
59:39 Po souboji u mantinelu puk dostal mezi kruhy na hůl Kubalík, vypálil bez přípravy a Olkinuora vyrážečkou puk poslal vysoko nad svou bránu! 
 
59:21 Zadinova střela z levého kruhu končí v ochranné síti, Olkinuora puk vyrazil špičkou hokejky!
 
59:13 Ohtamaa vyhazuje kotouč přes celé kluziště, další zakázané uvolnění.
 
58:58 Hronkovu sraženou střelu před brankovištěm našel Kovář a vypálil z otočky, trefil jen brankáře Olkinuoru do hrudi. 
 
58:12 Po vyhraném buly vystřelil Kubalík, kotouč sražený a zachytí ho ještě Hronek.
 
58:07 Hanzlova přihrávka sražená na finskou střídačku, další vhazování u Olkinuory.
 
57:51 Po vyhraném buly Kontiola vypálil na prázdnou bránu. Netrefil, další finské zakázané uvolnění.
 
57:44 Hrubec zůstává na střídačce. Češi zkusí hru s šesti hráči v poli! 
 
57:44 Po zakázaném uvolnění Finů si česká střídačka bere oddechový čas.
 
57:30 Hronek zavezl kotouč do útoku, ani Zadina, ani Chytil se k zakončení nedostali.
 
56:40 Po Šulákově zblokované střele se česká pětka musí vrátit do obranného pásma.
 
55:29 Kovář zavezl puk až do útočného pásma, jeho přihrávka ale zblokovaná.
 
55:00 Teď si prostor udělal Dominik Kubalík, ani jeho střelu Olkinuora nezachytil, sražená bránící hokejkou do rohu.
 
54:48 Finové tlačí hru k mantinelu tak dlouho , až se jim podaří vyhodit puk do středního pásma. 
 
54:03 Lindbohmova rána v ochranné síti, opět se přerušuje hra.
 
53:20 Björninenovu střelu Hrubec vyráží, Finové ale šetří čas hrou v útočném pásmu. Do útoku se netlačí, ale ukrajují minuty z utkání.
 
53:00 Po zblokované střele Olliho Määttäho zakázané uvolnění českého týmu.
 
52:22 Vzápětí pálil Kovář z lepšího místa, Olkinuora vyráží a po zásahu české střídačky do hry se vhazuje u Hrubce.
 
52:02 Hronek v útočném pásmu neměl komu přihrát, tak vystřelil, Olkinuora pozorný.
 
51:40 Další finské zakázané uvolnění.
 
51:23 Po rychlém přechodu do útočného pásma vypálil David Sklenička, kotouč v ochranné síti.
 
50:03 Olli Määttä vypálil z ostrého úhlu, Šimon Hrubec si zapisuje teprve druhý zákrok ve třetí třetině.
 
49:12 Vyhození soupeře sražené na finskou střídačku, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
 
48:51 Zadina dostal ránu do obličeje a neochotně se zvedá z ledu, vzápětí zakázané uvolnění Finů.
 
48:10 Jenomže finská vhazování jsou velmi úspěšná, soupeř střídá a bude sám útočit.
 
48:02 Finové problémy v obranném pásmu řeší vyhozením na zakázané uvolnění.
 
47:45 Kovářovo nahození těsně minulo finskou bránu, Stránský vzápětí netrefil kotouč při pokusu o dorážku.
 
46:57 Výborná práce Matěje Stránského , který vybojoval puk u mantinelu, což Finové už nečekali. Následná Kubalíkova přihrávka hledala Kováře, Olkinuora má puk v lapačce.
 
46:40 Nepřesná rozehrávka tentokrát na finské straně, zakázané uvolnění a buly před finskou bránou.
 
46:30 Vrána využil zaváhání Anttily, z protiakce Vránova nabídka před bránu nenašla Kubalíkovu hůl.
 
46:10 Nastřelení o zadní mantinel sebral Ohtamaa , sám nemohl dál než za modrou projet a tak zkusil vypálit zdálky. Hrubec má puk v lapačce.
 
45:39 Finové nyní zamknuli svou modrou čáru a českým hráčům se těžko prochází do útoku.
 
45:00 Pokračuje dobývání finského obranného pásma. Hra začíná připomínat některá naše utkání ze základní části.
 
44:29 Pokus o nahození na zadní mantinel tentokrát neprošlo u čárového rozhodčího, zakázané uvolnění vykazuje hru před Šimona Hrubce.
 
43:40 Dvě zblokované střely Filipa Hronka a Finové uklidňují situaci ve svém obranném pásmu.
 
42:40 Radilův forčeking nakonec bezúspěšný, čeští hráči se ke střele nedostali, Finové vyhazují.
 
41:57 Finové vyhazují puk za Hrubce a odjíždí v pohodě střídat.
 
41:18 Přečíslení Finů tři na dva zkazil Lundell špatnou přihrávkou, vzápětí na druhé straně pálil Hanzl - jeho střela sražená do ochranné sítě.
 
40:55 Střelu Matěje Stránského zblokoval finský bránící hráč.
 
40:35 Česká přesilovka skončila, Finové kompletní.
 
40:12 Ohtamaa vyhazuje kotouč mimo ledovou plochu, buly ve středním pásmu.
 
40:01 Začala třetí třetina.
 
40:00 Druhá třetina skončila.
Střely na bránu ve druhé třetině Finsko 11, Česko 9.
 
39:47 Vránovu přihrávku zastavil Anttila.
 
39:20 Českému týmu se nevydařila rozehrávka, soupeř šetří čas.
 
38:45 Finové na úvod díky vyhranému buly puk vyhazují.
 
38:35 První finský faul v utkání.  V útočném pásmu se Iiro Pakarinen provinil vražením Jana Kováře na hrazení. Je vyloučen na dvě minuty a navíc deset minut osobního trestu.
 
37:57 Velká chyba českého týmu v rozehrávce ve středním pásmu, Finové uháněli do přečíslení tři na jednoho, které ale nezakončili střelou!
 
36:05 Lindbohm ze středního pásma poslal obloučkem kotouč až k Hrubcovi, ten raději přerušil hru.
 
35:51 Stránský s Radilem stáhli hru až před brankoviště, to se nelíbí finským obráncům. Přerušená hra.
 
35:13 Zvláštní situace ve středním pásmu, kvůli signalizované přihrávce rukou nechtěl hrát ani  Kontiola, ani Hanzl.
 
34:45 Oliwer Kaski přečetl v akci jeden na jednoho Kubalíkovo řešení, střelu zvedl do ochranné sítě.
 
33:44 Nedorozumění v české obranné hře skončilo naštěstí dobře, Finové se sami připravili o útočné pásmi.
 
33:17 Skleničkova střela se dostala před brankoviště, kde číhal na dorážku Smejkal a kotouč trefil, dorážka ale opět skončila jen na brankáři Olkinuorovi.
 
32:55 JERE INNALA otevírá skóre utkání! Prohrané vhazování a špatná rozehrávka,a po které Hrubec vyrazil střelu z levého kruhu před sebe, kde měl náskok Innala a puk zametl za jeho záda.
 
32:47 Nebezpečí při českém střídání, kdy se kotouč odrazil od brusle střídajícího hráče a Finům se tak otevřelo přečíslení tři na dva. Střelu zdálky ale Hrubec dobře zblokoval.
 
32:00 Přihrávka Dominika Kubalíka naslepo nenašla adresáta, Finové pouze vyhazují puk směrem k české bráně.
 
30:42 Lencova střela končí v ochranné síti.
 
30:30 Stránský zastavil soupeře ve středním pásmu a posílá do útoku Jakuba Fleka.
 
30:02 Matěj Stránský zaváhal s rozehrávkou na modré čáře, do útočného pásma mu vjel Flek. Přerušuje se hra pro ofsajd.
 
29:04 Po dalším vyhraném buly pálil Vrána, jeho střelu finská hokejka zvedla do ochranné sítě.
 
28:59 Šustr vypálil po vyhraném buly, Olkinuora kryje.
 
28:55 Výborná akce po rychlém útoku založeném Filipem Zadinou, střelu Fleka vyrazil Olkinuora na Zadinovu hůl, Olkinuora kryje.
 
28:30 Zadinovu přihrávku vystihl soupeř, Finové po vystřídání založí vlastní útok.
 
28:00 Střelou celé podařené střídání zakončil Libor Šulák a jeho ránu kryje Olkinuora.
 
27:45 Český tým si vytvořil tlak v útočném pásmu.
 
27:27 Chytil pod tlakem mezi kruhy nemohl zpracovat kotouč.
 
26:30 Kovář neudržel puk v útočném pásmu, hra se opět vrací k české brance.
 
26:10 Finský atak zastaven ofsajdem.
 
25:40 Innalova zblokovaná střela, Češi ale pouze vyvezli puk a střídají.
 
25:23 Finům se nepovedlo nic lepšího, než střela od modré čáry. Tu bez potíží lapil Šimon Hrubec.
 
25:00 Finové na puku v útočném pásmu.
 
24:29 Divoká hra, po vybojovaném puku Češi zamířili do útoku, vzápětí hned Finové otočili hru směrem k Hrubcovi, který zlikvidoval střelu vzešlou z přečíslení čtyři na tři .
 
23:47 Elitní finský útok bojuje o kotouč v útočném pásmu.
 
22:55 Nakonec celou akci jednoruč zakončil Tomáš Zohorna, zblízka minul!
 
22:17 Radil vyvezl puk a nabízel před brankoviště přihrávku sjíždějícímu Smejkalovi. Ten kotouč netrefil.
 
21:52 Ohtamaa vypálil od modré čáry a trefil spojnici pravé a horní tyče Hrubcovy brány!
 
21:09 Výborně v obranném pásmu zahrál Flek, protiútok zakončil střelou Filip Hronek. Olkinuora puk vyráží do rohu.
 
20:31 První finský útok neprošel do útočného pásma, oba týmy střídají.
 
20:08 Lukáš Klok se vrací do hry, český tým kompletní.
 
20:01 Začala druhá třetina.
 
20:00 První třetina skončila.
Střely na bránu v první třetině Finsko 10, Česko 8.
 
19:37 Kaskiho rána od modré čáry končí  v Hrubcově lapačce.
 
19:01 Pokus o vysunutí Fleka do brejku zastavil Olkinuora, který vyjel z brány až k modré čáře, aby zabránil případnému nájezdu.
 
18:40 Český tým vyhazuje kotouč, Finové rozehrávají od Olkinuorovy brány.
 
18:29 Branka neplatí!
 
18:29 Situace se zkoumá na videu. Kotouč podle všeho brankovou čáru nepřešel, odrazil se od tyče zpátky do brankoviště pod Hrubcovu lapačku, navíc v té době už Pakarinen branku zboural.
 
18:29 Anton Lundell vypálil, Hrubec měl puk v brankovišti pod dozorem, Pakarinen jen dotlačil i s Hrubcem do brány.
 
18:29 Anton Lundell dostal kotouč do české brány, rozhodčí budou telefonovat!
 
18:08 Lukáš Klok špatně rozehrál a při návratu do obranného pásma se provinil faulem. Podrážení, dvě minuty pro autora předchozí šance.
 
17:30 Silově se Kubalík obtočil kolem brány, střela nebyla přesná.
 
17:20 Jan Kovář poslal po pravém křídle do útoku Lukáše Kloka,  tu nabídku nikdo nečekal, Klok ale trefil pouze Olkinuoru do vyrážečky!
 
16:49 Nepřesná česká rozehrávka , zakázané uvolnění.
 
16:18 Nepřesná střela Filipa Chytila od mantinelu z ostrého úhlu. Finové rozehrávají.
 
15:36 Pokkovu střelu po vyhraném buly vyráží Hrubec až do ochranné sítě.
 
15:31 Rychle založený útok Finové vyřešili krátkými přihrávkami a střelou, kterou má Hrubec mezi betony, přestože si nebyl v první chvíli jistý.
 
15:05 Zadina zastavil finskou rozehrávku ještě v útočném pásmu, stál však zády ke hře a nedokázal přesněji přihrát.
 
14:20 Mäenalanen neměl chuť v útočném pásmu zdržovat hru, tak napálil puk na Hrubce a ten vyráží.
 
13:50 Finy zastavuje ofsajd.
 
13:10 Po rychlém přechodu do útoku vypálil Lenc, Olkinuora vyráží.
 
12:49 Innalu zastavuje Hronek, Finové mají puk pod kontrolou ve svém obranném pásmu.
 
12:00 V posledních minutách se hra vyrovnává, oba týmy se zatím dobře brání útokům soupeře.
 
10:57 Dobré střídání finského útočníka Turunena, ten se dokázal postupně zbavit dvou bránících hráčů a zakončil z ostrého úhlu, Hrubec měl prostor u své levé tyče dobře pokrytý. Přerušuje se hra.
 
10:07 Olkinuora dlouho váhal s rozehrávkou, sjížděl k němu Smejkal a málem  mu kotouč srazil z hokejky přímo do brány!
 
09:55 Nahození z finského pásma zamířilo přesně na Šimona Hrubce, ten přerušuje hru.
 
09:15 Hrubec vyrazil střelu od modré čáry, dorážka nebyla přesná.
 
08:45 Sklenička nedovolil Anttilovi rozehrát, Češi ale pouze vyhodili kotouč do bezpečí a střídají.
 
08:09 Zadina nejprve zblokoval Lindbohmovu střelu a z protiútoku sám zakončil, Olkinuora má puk v lapačce.
 
07:52 Petri Kontiola nemohl v útočném pásmu hrát, ofsajd.
 
07:35 Rozehrávku od Hronka nikdo nezachytil ani netečoval, zakázané uvolnění vrací hru k Hrubcovi.
 
06:57 Määttäho střelu tečoval před brankovištěm Anton Lundell těsně mimo prostor Hrubcovy brány.
 
06:40 Po dlouhém souboji o kotouč za finskou bránou rozhodčí přerušují hru a buly nařizují ve středním pásmu. 
 
06:10 Vrána obkroužil celé pásmo, Antilla mu puk sebral, ale ve hře pokračuje Kovář.
 
05:48 Zadina dostal puk před brankovištěm na hůl, dokázal z těžké pozice zvednout puk, ale Olkinuora stál přesně v cestě jeho střely.
 
05:17 Zadina po pravém křídle zakončoval z ostrého úhlu, následně pálil ještě David Musil. Olkinuora vyráží oba pokusy. 
 
04:40 Po špatné rozehrávce ve středním pásmu se Finové vrátili do útoku, střela od modré čáry minula českou bránu.
 
04:08 Finové nakrátko v útoku, český tým dobře pozičně zakročil a puk si bere Libor Šulák.
 
03:20 Po chybné rozehrávce puk zastavil David Musil, jeho střelu Olkinuora vyrazil před sebe a dorážel Smejkal. Netrefil bránu!
 
03:06 Tomáš Zohorna poslal přes brankoviště přihrávku pro Kubalíka, do ní zasáhl Oklinuora hokejkou, kotouč v ochranné síti.
 
02:45 Před brankoviště si sjel Kubalík, netrefil bránu.
 
02:28 Tečovanou střelu Kloka zkoušel dorážet Smejkal, měl zablokovanou hokejku finským obráncem.
 
02:04 Nakonec odvoláno, buly ve středovém kruhu.
 
02:04 Zakázané uvolnění Finů.
 
01:49 Od modré pálil David Musil, opět nepřesná střela.
 
01:30 Lenc a Chytil vybojovali kotouč a zamířili do útočného pásma.
 
00:55 Kubalík vypálil nečekaně z otočky, ale minul bránu.
 
00:30 Vrána protečoval puk do útočného pásma, kam ale Kovář neprojel přes obránce. Finové si berou kotouč.
 
00:21 Olli Määttä vypálil po vyhraném buly, Hrubec má puk v lapačce.
 
00:19 Flek kotouč nedostihl včas, zakázané uvolnění české reprezentace.
 
00:06 Hrubes rozehrává zpoza vlastní brány.
 
00:01 Utkání bylo zahájeno.
 
Utkání začíná v 19:15 hodin. Průběh utkání aktualizujeme online s textovým komentářem.
Rozhodčí utkání: Andrew Bruggeman (USA), Olivier Gouin (CAN)
Čároví rozhodčí: Dustin McCrank (CAN), Brian Oliver (USA)
 
 
Finsko – sestava (modré dresy, levá střídačka)
Česko – sestava (bílé dresy, pravá střídačka)
Olkinuora (Säteri)
Sund, Koivisto- Mäenalanen, Björninen, Anttila
Määttä, Kaski - Ojamäki, Lundell, Ruotsalainen
Pokka, Ohtamaa- Pakarinen, Kontiola, Innala
Nousiainen, Lindbohm - Turunen, Sallinen, Ruohomaa
Hrubec (Will)
D.Musil, Hronek - Vrána, Kovář, Kubalík
Klok, Sklenička-  Flek, Hanzl, Zadina
Šulák, Šustr - Lenc, Chytil, Stránský
Hájek - Smejkal, Zohorna, A.Musil, Radil
BRANKY (asistence)
BRANKY (asistence)
32:55
Innala (Pakarinen, Kontiola)
-
-
                 

čtvrtek 3.června 2021, 19:15 SELČ
1-2 pp
-
KONEČNÝ VÝSLEDEK
-

62:12 Utkání skončilo. Kanada vítězí 2:1 po prodloužení.
Střely na bránu v prodloužení ROV 1, Kanada 2.
 
62:12 Branku Kanady (2) vstřelil Andrew Mangiapane. Asistence: Troy Stecher.
 
60:01 Začalo prodloužení.
 
60:00 Třetí třetina skončila.
 
48:08 Vyloučen Nikita Nestěrov (ROV) na dvě minuty za podrážení.
 
45:03 Branku Kanady (1) vstřelil Adam Henrique. Asistence: Connor Brown, Maxime Comtois.
 
44:03 Vyloučen Vladimir Tarasenko (ROC) na dvě minuty za vysokou hůl.
 
40:01 Začala třetí třetina.
 
40:00 Druhá třetina skončila.
Střely na bránu ve druhé třetině ROV 9, Kanada 9.
 
34:32 Branku ROV (1) vstřelil Jevgenij Timkin. Asistence: Dmitrij Orlov, Vladislav Kameněv.
 
20:42 Vyloučen Jevgenij Timkin (ROC) na dvě minuty za napadení.
 
20:01 Začala druhá třetina.
 
20:00 První třetina skončila.
Střely na bránu v první třetině ROV 8, Kanada 6.
 
17:10 Vyloučen Owen Power (CAN) na dvě minuty za nedovolené bránění.
 
00:01 Utkání bylo zahájeno.
 
Utkání začíná v 19:15 hodin. Aktualizujeme důležité momenty utkání.
Rozhodčí utkání: Tobias Björk (SWE), Mikael Nord (SWE)
Čároví rozhodčí: Daniel Hynek (CZE), Jiří Ondráček (CZE)
 
 
ROV – sestava (červené dresy, levá střídačka)
Kanada – sestava (bílé dresy, pravá střídačka)
Bobrovskij (Samonov)
Zadorov, Nestěrov-  Grigorenko, Voronkov, Slepyšev
Provorov, Gavrikov- Karnauchov, Tolčinskij, Burdasov
Orlov, Zub- Tarasenko, Morozov, Barabanov
Ožiganov- Švec-Rogovoj, Kameněv, Timkin, Galimov
Kuemper (Hill)
Walker, Ferraro - Brown, Henrique, Mangiapane
Power, Stecher- Bunting, Vilardi, Comtois
Bernard-Docker, Beaudin- Danforth, Paul, Pirri
Schneider- Perfetti, Anderson-Dolan, Hagel, Foudy
BRANKY (asistence)
BRANKY (asistence)
34:32
Timkin (Orlov, Kameněv)
45:03 P1
62:12
Henrique (Brown, Comtois)
Mangiapane (Stecher)
                 

 
 

čtvrtek 3.června 2021, 15:15 SELČ
6-1
-
KONEČNÝ VÝSLEDEK
-

60:00 Utkání skončilo. USA vítězí 6:1 a postupuje do semifinále!
Střely na bránu ve třetí třetině USA 7, Slovensko 9.
 
58:45 CONOR GARLAND završuje výsledek šestým gólem ve slovenské bráně! Rychlý přechod do útočného pásma skončil Moorovou vyraženou střelou, puk se ale vzápětí dostal na hokejku Wolanina, který puk poslal na Garlanda a ten pálil bez přípravy.
 
58:29 Moore a Jánošík se vracejí do hry, oba týmy kompletní.
 
57:45 Hrivík před brankou nedosáhl na kotouč, stál přitom před odkrytou částí americké brány.
 
56:29 Za strkanici vyloučeni Trevor Moore a Adam Jánošík.
 
56:29 Hellicksonova střela od modré čáry skončila v Húskově lapačce.
 
56:06 Na druhé straně po dlouhé době střela na slovenskou branku, Garland ale také minul.
 
55:48 Gernát hledal přihrávkou před brankoviště Hrivíkovu hůl, nepřesná přihrávka ale nenabídla Hrivíkovi šanci k zakončení.
 
55:12 Američané vyhazují puk na zakázané uvolnění.
 
54:05 Húska pomáhá s rozehrávkou, přechod do útoku už ale Slovákům vůbec nevychází a utkání směřuje ke třetí siréně.
 
52:49 Cehlárik šikovně poslal puk na teč před Petersena, brankář porkyl skákavý puk pod lapačku.
 
51:45 Po ubráněné přesilovce se Slováci vypoklonkovali z útočného pásma, Američané se už také nikam neženou.
 
50:28 Zac Jones se vrací do hry. USA v plném počtu.
 
50:22 Kristián Pospíšil vypálil z pravého kruhu do tyče Petersenovy brány!
 
49:36 Hellickson silnější v souboji, než Cehlárik. Vyhazuje kotouč a odjíždí střídat.
 
49:11 Dvě zblokované střely od modré čáry, Slováci ale drží puk na hokejkách.
 
48:28 Druhá přesilovka pro Slováky.Zac Jones je vyloučen za nedovolené bránění Juraje Slafkovského.
 
47:14 Rosandičova rána od modré zaplachtila do lapačky Petersena.
 
47:02 Individuální průlet do útoku Petera Cehlárika skončil bekhendovou střelou, Petersen přerušuje hru.
 
46:00 Garlandova přirhávka mířila na Robertsona, který stál u levé tyčky. Do nahrávky zasáhl hokejkou Cehlárik a vytěsnil ji z dráhy tak, aby na adresáta nemohla dorazit.
 
45:15 SASHA CHMELEWSKI zvyšuje na 5:1 po přečíslení Američanů tři na jednoho. Boyle poslal přihrávku na Wolanina, ten si s Chmelewskim dvakrát vyměnil kotouč a zakončil do prázdné brány.
 
44:27 Druryho pozdrav od mantinelu se stává prvním zákrokem Adama Húsky ve třetí třetině
 
43:27 Američané se nyní omezují na obrannou hru, Slováci drží puk v útočném pásmu, jejich snažení ale schází střelba.
 
42:05 Slovenský tým pokračuje v aktivní hře v útočném pásmu.
 
41:27 Pospíšilova střela nebyla pro Petersona nijak nebezpečná, přerušuje se hra.
 
41:22 Slováci dál drželi útočné pásmo,  ztratili jej tak, že Ďalogovi utekl puk na modré do středního pásma.
 
40:44 Slafkovský zachytil na modré čáře rozehrávku soupeře, jeho střela ale minula bránu Petersena.
 
40:01 Začala třetí třetina.
 
40:00 Druhá třetina skončila.
Střely na bránu ve druhé třetině USA 10, Slovensko 12.
 
39:58 Blackwell pronikl až k Húskovi, jeho střelu zblízka slovenský brankář drží v lapačce a přidává ještě jeden zákrok.
 
38:28 Miloš Kelemen upláchl americké obraně, ale nevystřelil. Jeho zpětná přuhrávk až na Romana neprošla.
 
37:21 Ani tentokrát ale rozhodčí vylučovat hráče nebudou.
 
37:21 Rozhodčí nevylučují a tak se hráči rozhodli vzít spravedlnost do svých rukou. Peter Cehlárik tvrdě narazil na mantinel Hellicksona . 
 
37:00 Slováci reklamují neodpískaný faul před inkasovaným gólem, Jánošík dostal holí do obličeje.
 
36:50 COLIN BLACKWELL celou akci zakončuje čtvrtým gólem ve slovenské síti! Slovenská pětka už byla v obranném pásmu unavená, na levém kruhu zůstal nehlídaný Blackwell a křížnou přihrávku zakončil do prázdné brány, Húska už neměl šanci se přesunout včas.
 
36:17 Slovákům se opět nedaří vyhodit puk a Američané dostřídávají do pásma, zatímco unavená slovenská pětka musí zůstat na ledě.
 
35:58 Slovenský nápor je po vstřelené brance pryč, Američané opět dominují na ledě a Húskovi přiskakují zákroky.
 
35:16 Cehlárik úřaduje v útočném pásmu, celou akci zakončoval Mislav Rosandič. Petersen přerušuje hru.
 
34:30 Američané dlouze kombinují v útočném pásmu, po prvním slovenském gólu se opět vzbudil jejich útok a zámořskému týmu se daří držet Slováky pod zámkem.
 
32:12 PETER CEHLÁRIK dává první slovenský gól! Teď se rychlý přechod povedl Slovákům, Lantoši ještě ve středním pásmu poslal puk křížem na Cehlárika, jeho rána zdálky prošla mezi rukou a pravou tyčí Petersonovy brány.
 
31:45 O trochu oživení se postaral těsně před Húskou Chmelevski, sražený puk ale Adam Húska našel nejrychleji, americký útočník se  k dorážce nedostal.
 
31:00 Boj o kotouč za Húskovou bránou. Utkání zvolnilo tempo, především americký tým se přestal tlačit do ofenzivy, ale Slovákům se přesto nedaří vymyslet nic zajímavého v útočném pásmu.
 
29:25 Robinson dorážel z bezprostřední blízkosti, Húska udržel betony v rozkleku kotouč před brankovou čarou!
 
28:47 Krištofovi na modré puk přeskočil hůl, tentorkát Američané promeškali šanci na rychlý brejk.
 
27:25 Další rána od mantinelu už končí v Petersonově moci a přerušuje se hra.
 
27:00 Kelemenovu nabídku od mantinelu tečoval Gernát, opět vyráží až brankář Petersen.
 
26:30 Moore a Labanc v přečíslení dva na jednoho, první střelu zlikvidoval Húska, Moorovi se vzápětí postavil puk na hranu a nedokázal jej dostat do prázdné brány! 
 
26:10 Další střela na americkou bránu přišla od pravého kruhu.
 
25:27 Až nyní se Miloš Roman šikovně prokličkoval těsně před Petersena, ten teď zakročil opravdu se štěstím. Američané vzápětí vyhazují puk bezpečně daleko od své brány a mohou vystřídat.
 
25:00 Druhá třetina se zatím nese v duchu dobývání americké brány, Slovákům se nedaří vytvořit si tlak ,většinu času zabírá souboj o puk po mantinelech.
 
23:45 Zac Jones se vrací do hry, Američané mají oslabení na turnaji perfektní.
 
23:30 Wolaninovi se podařilo vyhodit puk až k Húskovi.
 
22:45 Po krátké kombinaci z pravého kruhu vypálil Cehlárik, Petersen opět vyráží.
 
22:25 Hrivíkovu střelu vyrazil Petersen, kotouč odjel až do středního pásma.
 
21:44 Popvé si přesilovku zahrají Slováci. Zac Jones vyloučen za hákování.
 
21:32 Ofsajd slovenského mužstva.
 
21:13 Slováci se snaží v útočném pásmu zvýšit tempo, i tentokrát je zastavil kotouč sražený mimo ledovou plochu.
 
20:45 Lantošiho střelu zdálky bránící americký hráč zvednul do ochranné sítě.
 
20:01 Začala druhá třetina.
 
20:00 První třetina skončila.
Střely na bránu v první třetině USA 16, Slovensko 7.
 
19:42 Roman odjel na střídačku po vlastních, rozhodčí situaci neviděli a vylučovat nebudou.
 
19:42 Miloš Roman zůstává ležet v levém kruhu, spoluhráči se vydali trestat Boyla za zákrok hokejkou do Romanova rozkroku.
 
19:31 CONOR GARLAND zvyšuje náskok Američanů na 3:0! Stále podobný scénář, Garland získal kotouč ve svém vlastním obranném pásmu. Slováci se zase nestihli vrátit do obrany, Garlandův individuální průnik skončil až za Húskou, kterému puk prošel mezi rukou a nohou. Další gól bez asistence po vyhraném souboji v obranném pásmu.
 
18:48 Tennyson vypálil zdálky v době, kdy měl Húska odkrytou polovinu brány, americký zadák ale minul.
 
18:30 Americký tým v útočném pásmu.
 
17:08 Další výpad před brankoviště předvedl Kelemen, jeho střela zblízka ale skončila na holi bránícího hráče, Petersen zasahovat nemusel.
 
16:40 Cehlárik ve spolupráci s Ďalogou zahájili rychlý přechod do pásma, v závěru střílel Ďaloga. Petersen zůstává bezchybný.
 
15:25 COLIN BLACKWELL však opět proměňuje protiútok, Slováci se nestíhají vracet a propadají v útočném pásmu. Tentokrát  puk do útočného pásma zavezl Labanc a Blackwell pálil tentokrát na bližší tyč.
 
15:08 Výborná práce Marka Hrivíka, ten měl větší rychlost než obránce a dostal se až k zakončení zblízka, neprostřelil beton Petersena.
 
14:00 Velká chyba při rozehrávce Pospíšila, ten poslal puk přímo na Robertsona. Jeho rána však mířila těsně mimo branku.
 
13:08 BRIAN BOYLE otevírá skóre! Nejprve útočil Studenič, jeho střela minula bránu a od zadního mantinelu se puk rychle dostal zpět do středního pásma, kde nabral velkou rychlost Boyle a vypálil na vzdálenější tyč slovenské brány! Bez asistence.
 
12:19 Beniers odjíždí do kabin s bolavou nohou, v dnešním utkání si zřejmě už nezahraje.
 
12:19 Přerušuje se hra po pádu Benierse, který zůstal ležet na ledě.
 
11:40 Lantoši objel celé pásmo i branku, přihrávkou mezi kruhy ale nenašel spoluhráče a kotouč míří ven z amerického pásma.
 
10:49 Robertson zakončil rychlý přechod do pásma střelou do lapačky Adama Húsky.
 
10:16 Mackeyho rána od modré prošla až k Húskovi,  vyrážečkou kotouč poslal do rohu.
 
09:17 Rosandičova nepřesná rozehrávka ve vlastním pásmu, Robinson ale vzápětí o kotouč zase přišel.
 
08:40 Wolaninova střela od modré čáry zblokovaná, Húska bez zásahu.
 
08:21 Hra se nyní uklidnila, brankářům mnoho práce nezbývá.
 
07:25 Vhazování po úmyslném ofsajdu u Petersena tentokrát vyhráli Američané a vracejí hru k Húskovi.
 
07:21 Nápor amerického týmu zastavuje ofsajd.
 
07:00 Američané mají dobré už druhé střídání v řadě, v útočném pásmu zatím ale schází střelba.
 
06:10 Slovákům zjednodušuje hru velká úspěšnost na buly, teď opět vyhráli vhazování a rychle po něm vypálil Bučko, kotouč však prošel mimo brankoviště zámořského týmu.
 
06:05 Mislav Rosandič napřáhl na modré čáře, jeho rána končí v moci Cala Petersena, jako jeho první zákrok.
 
05:45 Poprvé v utkání se Slováci dostávají do útočného pásma.
 
04:57 Slováci kompletní!
 
04:43 Slovensko už je ve čtyřech.
 
04:30 Další střela tečovaná do ochranné sítě, buly přesune hru do středního pásma.
 
04:15 Moore zakončoval  u levé tyčky do prázdné brány, Húska vytáhl fantastický zákrok betonem, puk vykopl mimo!
 
04:02 Tage Thompson zakončil z levého kruhu, Húska se stihl přemístit.
 
03:41 Bučko po vyhraném buly vyhazuje puk opět až k Petersonovi.
 
03:35 Robertson zakončil krátkou přesilovkovou kombinaci z pravého kruhu, Húska má puk v lapačce a slovenská trojice hráčů střídá.
 
03:05 Hrivík po vyhraném buly vyhazuje puk až k Petersenovi.
 
02:57 Přichází horké chvíle pro slovenský tým! Mario Grman zahákoval protihráče a je taktéž vyloučen, dlouhá přesilovka pět na tři pro USA!
 
02:43 Slováci zamířili do útoku, kde se zbytečným podrážením provinil Robert Lantoši a Slováky čeká první oslabení!
 
02:23 Robinson dostal na pravém křídle spoustu místa, vyjel až k Húskovi, mezi betony ale žádný prostor neobjevil
 
01:23 Střelu zdálky Húska drží v lapačce a přerušuje hru.
 
01:04 Slafkovský v útočném pásmu puk neudržel, Američané míří na zteč.
 
00:50 Druhá americká střela zamířila do vnější brankové konstrukce, rozehrává Michal Krištof.
 
00:15 Labanc zakončoval rychlý přesun Američanů do pásma, Húska si zapisuje první úspěšný zásah.
 
00:01 Utkání bylo zahájeno.
 
Utkání začíná v 15:15 hodin. Průběh utkání aktualizujeme online s textovým komentářem.
Rozhodčí utkání: Andre Schrader (GER), Michael Tscherrig (SUI)
Čároví rozhodčí: Jonas Merten (GER), David Obwegeser (SUI)
 
 
USA – sestava (modré dresy, levá střídačka)
Slovensko – sestava (bílé dresy, pravá střídačka)
Petersen (Oettinger)
Roy, Wolanin - Robertson, Moore, Garland
Jones, Tennyson- Donato, Drury, Thompson
Hellickson, Mackey - Beniers, Blackwell, Labanc
Wideman - Robinson, Rooney, Chmelevski, Boyle
Húska (Hudáček)
Kňažko, Gernát - Cehlárik, Hrivík, Lantoši
Němec, Rosandič - Slafkovský, Krištof, Studenič
Grman, Jánošík - Pospíšil, Roman, Kelemen
Ďaloga, Bučko - Liška, Buc, Sukeľ
BRANKY (asistence)
BRANKY (asistence)
13:08
15:25
19:31
36:50
45:15
58:45
Boyle
Blackwell (Labanc, Robinson)
Garland (Moore, Jones)
Blackwell (Robinson, Labanc)
Chmelewski (Wolanin)
Garland (Wolanin, Moore)
32:12
Cehlárik (Lantoši)
                 

čtvrtek 3.června 2021, 15:15 SELČ
2-3 sn
nájezdy
X X O X X
KONEČNÝ VÝSLEDEK
nájezdy
X X O X O

70:00 Utkání skončilo. Německo vítězí 3:2 po nájezdech a postupuje do semifinále!
 
Samostatné nájezdy začínají (série pěti pokusů)
1SUI: Enzo Corvi neprostřelil brankáře.
1GER: Matthias Plachta nezakončil přesně.
2SUI: Sven Andrighetto neprostřelil brankáře.
2GER: Nicolas Krammer minul bránu.
3SUI: Timo Meier dává gól!
3GER: Dominik Kahun dává gól!
4SUI: Anders Ambühl neprostřelil brankáře.
4GER: Lukas Reichel neprostřelil brankáře.
5SUI: Grégory Hofmann neprostřelil brankáře.
5GER: Marcel Noebels dává gól!
 
70:00 Prodloužení skončilo.
Střely na bránu v prodloužení Švýcarsko 4, Německo 4.
 
60:01 Začalo prodloužení.
 
60:00 Třetí třetina skončila.
Střely na bránu ve třetí třetině Švýcarsko 4, Německo 13.
 
59:16 Branku Německa (2) vstřelil Leon Gawanke. Asistence: Dominik Kahun, Marcel Noebels.
 
40:01 Začala třetí třetina.
 
40:00 Druhá třetina skončila.
Střely na bránu ve druhé třetině Švýcarsko 10, Německo 14.
 
37:23 Branku Německa (1) vstřelil Tom Kühnackl. Asistence: Tobias Rieder, Marco Nowak.
 
33:26 Branku Švýcarska (2) vstřelil Fabrice Herzog. Asistence: Tristan Scherwey, Christoph Bertschy.
 
27:26 Vyloučen Tom Kühnackl (GER) na dvě minuty za podrážení.
 
27:04 Vyloučen Matthias Plachta (GER) na dvě plus deset minut za vražení na hrazení.
 
20:01 Začala druhá třetina.
 
20:00 První třetina skončila.
Střely na bránu v první třetině Švýcarsko 4, Německo 8.
 
15:17 Branku Švýcarska (1) vstřelil Ramon Untersander. Asistence: Santeri Alatalo, Philipp Kurashev.
 
00:01 Utkání bylo zahájeno.
 
Utkání začíná v 15:15 hodin. Aktualizujeme důležité momenty utkání.
Rozhodčí utkání: Andris Ansons (LAT), Jevgenij Romaško (ROC)
Čároví rozhodčí: Gleb Lazarev (ROC), Nikita Šalagin (ROC)
 
 
Švýcarsko – sestava (červené dresy, levá střídačka)
Německo – sestava (bílé dresy, pravá střídačka)
Genoni (Berra)
Untersander, J.Moser- Kurashev, Hischier, Ambühl
Díaz, Müller-  Simion, Corvi, Hofmann
Siegenthaler, Loeffel - Meier, Vermin, Andrighetto
Alatalo - Herzog, Scherwey, Bertschy, Rod
Niederberger (Brückmann)
Seider, M.Müller - Noebels, Reichel, Pföderl
Holzer, J.Müller- Eisenschmid, Kahun, Plachta
Wagner, Nowak - Rieder, Loibl, Kühnhackl
Gawanke- Kastner, Krammer, Peterka, Bergmann
BRANKY (asistence)
BRANKY (asistence)
15:17
33:26
Untersander (Alatalo, Kurashev)
Herzog (Scherwey, Bertschy)
37:23
59:16 ENG
RSN
Kühnhackl (Rieder, Nowak)
Gawanke (Kahun, Noebels)
Noebels
                 

 
 
 
 
 
 
úterý 1.června
   
      2-3sn
    3-7
    2-4
    6-0
    2-1
 
 
 
úterý 1.června 2021, 19:15 SELČ
2-1
-
KONEČNÝ VÝSLEDEK
-
60:00 Utkání skončilo. Německo vítězí 2:1, postupuje do čtvrtfinále a posouvá do čtvrtfinále také Kanadu!
Střely na bránu ve třetí třetině Německo 5, Lotyšsko 7. 
 
59:30 Krastenbergs před bránou netrefil kotouč na teč!
 
58:57 Němci soupeře vytlačili do středního pásma!
 
58:15 Lotyši už jsou bez brankáře v šesti v útočném pásmu! 
 
58:00 Dvě minuty do konce třetí třetiny. Současné skóre posílá do čtvrtfinále Německo a Kanadu, Lotyši potřebují vyrovnat!
 
57:52 Lotyše zastavuje přihrávka rukou.
 
57:31 Nahození od modré čáry Niederberger udržel a přerušuje hru.
 
57:22 Zblokovaná střela končí v ochranné síti. Buly u Niederbergera.
 
56:30 Plachta a Eisenschmid dostali puk až do lotyšského pásma.
 
55:30 Německo ubránilo i čtvrté oslabení!
 
55:00 Rieder vystihl přihrávku a vyhazuje puk, unavená německá čtveřice střídá a lotyšská přesilovka se chýlí ke konci!
 
54:30 Lotyši drží soupeře zamknutého v obranném pásmu, zatím ale schází střelba!
 
54:00 Karsumsova střela z mezikruží zablokovaná, Lotyši dál drží útočné pásmo.
 
53:30 Zbytečný útočný faul, John Peterka podrazil Renarse Krastenbergse. Čtvrtá přesilovková šance pro Lotyšsko, další už se nemusí opakovat!
 
52:27 Vyhození kotouče německého hráče přes plexisklo do hlediště.
 
52:00 Lotyšům rychle utíká čas, osm minut do konce třetí třetiny má domácí reprezentace na vyrovnání. Jediný bod posune Lotyše do čtvrtfinále.
 
51:25 Němci vyhazují puk na zakázané uvolnění.
 
51:01 Německé přečíslení tři na dva zakončil Pföderl nepřesnou střelou.
 
50:36 Oskars Batna po srážce narazil v pádu do zadního mantinelu, přerušuje se hra, protože Batna po nárazu zůstal ležet na ledě.
 
50:11 Lotyšská přesilovka je v tahu,
 
49:49 Rieder navíc teď zaútočil při vlastním oslabení a zákrok přibyl lotyšskému brankáři.
 
49:30 Lotyšům se nedaří usadit v útočném pásmu.
 
48:51 Němcům se podařilo vyhodit kotouč až ke Kalninšově bráně.
 
48:30 Lotyši si na úvod neporozuměli, Darzinšovi kotouč ujel do středního pásma.
 
48:11 Jonas Müller vyloučen za podrážení, třetí lotyšská přesilovka.
 
47:45 Lotyši mají výhodu, faul německého hráče!
 
46:45 Boj o kotouč na lotyšské modré čáře.
 
46:10 Zakázané uvolnění, rozhodčí se teď neshodli, jeden ukazoval teč, druhý ne.
 
45:21 Střelu Rihardse Bukartse zvedl do ochranné sítě brankář německého týmu.
 
45:00 Niederbergerovi přiskočily další dva zákroky.
 
44:35 Gawanke pálil z levého kruhu a Kalninš si sáhl na kotouč. Lotyši okamžitě startují do protiútoku.
 
43:20 Abols se otočil kolem brány a puk poslal do brankoviště, kde se k dorážce natahoval ještě Keninš. Puk ale čistě projel až k mantinelu.
 
42:35 Nepřesná rozehrávka Ralfse Freibergse uniká na zakázané uvolnění.
 
42:28 Krammer byl sám v útočném pásmu, jeho střelu Kalninš zvedl vysoko nad svou bránu.
 
41:55 Okamžitě lotyšský tým tlačí hru do útočného pásma, remíza by poslala do čtvrtfinále oba týmy.
 
41:16 Indrašis se vrací do hry, Lotyši kompletní.
 
40:20 Plachtova střela minula bránu.
 
40:01 Začala třetí třetina.
 
40:00 Druhá třetina skončila.
Střely na bránu ve druhé třetině Německo 5, Lotyšsko 9.
 
39:16 Miks Indrašis se v útočném pásmu provinil podrážením. Německá přesilovka.
 
38:53 Rozehrávka byla opět nepřesná, zakázané uvolnění Lotyšska.
 
38:47 Karsums zastavuje Eisenschmidta, Lotyši opět otáčejí hru do útoku.
 
38:00 Zákrok betonem vytáhl Kalninš, teprve pátá střela na jeho bránu za tuto třetinu.
 
37:45 Freibergsovi utekl puk do středního pásma, rozehrával z vlastního pásma nepřesně. Zakázané uvolnění lotyšského mužstva.
 
36:52 Oskars Cibulskis nezastavil kotouč na modré, ofsajd Lotyšů.
 
36:42 Němci vzápětí vyhazují puk na zakázané uvolnění.
 
36:30 Kuldovu rozehrávku zastavil Rieder, střela od modré ale po bloku neprošla ke Kalninšově bráně.
 
36:17 Nepřesná lotyšská rozehrávka utíká na zakázané uvolnění.
 
35:45 Plachtu plachtícího do útoku zastavil Balinskis, pak ale podklouzl a tak se Němci mohou opět pokusit vybojovat kotouč zpět.
 
35:20 Holzer vystřelil ze středního pásma, ofsajd Německa.
 
34:27 Moritz Müller se dlouho rozhodoval, co s kotoučem. Nakonec vypálil a minul bránu.
 
34:00 Němci v útočném pásmu, po delší době.
 
33:01 Džerinšova nabídka na Redlihse neprošla, kotouč sražený německou hokejkou do ochranné sítě.
 
32:42 Zakázané uvolnění německého týmu, Lotyši se rvou do útoku co to jde, Němci jsou pod tlakem, je ale otázka, jak dlouho takhle Lotyši vydrží hrát.
 
32:25 Plachtova přihrávka před brankoviště končí na hokejce Krastenbergse, který okamžitě otáčí směr hry.
 
31:23 Lotyši dál přitvrzují, v útočném pásmu nedarují soupeři ani metr prostoru na klidnou rozehrávku.
 
30:30 Střela Mikelise Redlihse se po teči zastavila před brankovištěm, kde číhali dva Redlihsovi spoluhráči na dorážku. Niederberger se ke kotouči nemohl dostat, se štěstím teď Němci ubránilii tento tlak.
 
29:56 Krastenbergse zastavil Moritz Müller, hledištěm se ozývá pískot. Nezvyklá situace na tomto šampionátu.
 
29:13 Batnova rána prošla až k Niederbergerovi, ten přerušuje hru a uklidňuje situaci před svou bránou.
 
29:00 Lotyši okamžitě stahují hru před brankoviště, tentokrát se nikdo nedostal k dorážce, tímto stylem ale Němce rozhazují z jejich hry.
 
28:39 Lotyšský pokus o přechod do útoku opět zastaven na modré čáře, obatýmy střídají.
 
28:09 Noebels odjíždí po vlastních do kabiny!
 
28:09 Přerušuje se hra, v německém pásmu zůstává ležet Noebels.
 
27:45 Wagnerova rána po vyhraném buly skončila v Kalninšově lapačce.
 
27:41 Bergmanova střela z ostrého úhlu pro Kalninše nepředstavovala riziko, přerušuje se hra.
 
27:11 Lotyši přitvrzují a dohrávají souboje.
 
26:31 Po delší době útočná akce Němců, Kühnhackl ale minu bránu.
 
26:00 Poprvé na mistrovství světa jsou přítomni utkání diváci, v Riga aréně kapacita povoluje 2660 diváků.
 
25:55 RODRIGO ABOLS využívá přečíslení Lotyšů tři na jednoho a snižuje na 1:2! Výborně zakončená kombinace Abolse ke vzdálenější tyči, Niederbergerovi prošel kotouč nad betonem.
 
25:15 Němci se stahují do defenzivy, Lotyšům to ale působí potíže.
 
23:50 Sražená střela od modré čáry skončila za německou brankou, tam si kotouč bere Indrašis.
 
23:28 Holzerovo zakázané uvolnění jim ale nabízí buly právě před německou bránou.
 
23:08 Velmi těžko prochází lotyšští hráči do útočného pásma.
 
22:00 Oskars Batna tvrdě odstavený mimo hru s kotoučem, rozhodčí ale zůstávají klidní a provokace nechávají být.
 
21:29 Dzierkalsův individuální průjezd zakončený střelou, kterou Niederberger kryje do lapačky.
 
20:59 Nahozený puk připlul až k brankovišti, Niederberger přerušuje hru.
 
20:01 Začala druhá třetina.
 
20:00 První třetina skončila.
Střely na bránu v první třetině Německo 11, Lotyšsko 8.
 
19:44 Redlihs zblízka zkoušel vystřelit bekhendem, minul pravou tyčku německé brány jen o pár čísel.
 
18:59 Roberts Bukarts zpět ve hře, ani Němci nevyužili přesilovku.
 
18:02 Seiderova rána od modré čáry minula lotyšské brankoviště.
 
17:06 Po buly se na pravém kruhu objevil nehlídaný Plachta a vypálil bez přípravy, kotouč zaplachtil do lapačky Janise Kalninše!
 
16:59 První přesilovka pro Němce. Roberts Bukarts seknul Seidera před hokejku, dvě minuty pro lotyšského útočníka.
 
16:17 Pföderl je zpátky na ledě. Ani druhou přesilovku Lotyši nedokázali využít.
 
15:48 Indrašisovi kotouč přejel modrou čáru do středního pásma, píská se ofsajd.
 
15:30 Lotyši stáhli hru před brankoviště, skákavý puk ale nedokázal nikdo z hráčů trefit.
 
14:38 Darzinšova střela zvednutá jednou z německých holí vysoko nad ledovou plochu, přerušuje se hra.
 
14:16 Indrašis se tlačil k dorážce a vykoledoval si faul Leonharda Pföderla, dvě minuty za sekání.
 
13:33 Německý tým v plném počtu.
 
12:58 Němci vyhazují kotouč až ke  Kalninšově bráně.
 
12:38 Janis Jaks se protlačil až k brankovišti, jeho střelu Niederberger špičkou hole vytěsnil mimo prostor svého brankoviště.
 
12:20 Nakonec nabídka na teč projela až k brankovišti, Niederberger přerušuje hru.
 
12:04 Lotyšům se nedaří protlačit kotouč k bráně, Němci dobře blokují a vyklekávají lotyšské střely.
 
11:33 Dvě střely vyslali Lotyši při výhodě, která právě končí. Příliš mnoho hráčů na ledě je důvodem k vyloučení na německé straně.
 
10:51 Lotyši dál útočí, dvě zblokované střely nyní pomohly Niederbergerovi.
 
10:09 Noebelsova střela zdálky sražená do ochranné sítě.
 
09:50 Dvě střídání strávil lotyšský tým v útočném pásmu, střelu Cibulskise ale zblokoval německý obránce.
 
08:30 Lotyši se snaží o ofenzivní hru, dělají ale hrozivé chyby v obraně. Nynípřihrívka po ose opět hrozila nebezpečím pro lotyšského brankáře, naštěstí si teď Němci přihráli nepřesně.
 
07:50 Dzierkals hledal přihrávkou zpoza brány spoluhráče marně, kotouč si přebírá Seider.
 
06:40 MARCEL NOEBELS zvyšuje na 2:0! Chyba Lotyšů při rozehrávce ve vlastním pásmu, kde obránce přišel o kotouč a zpoza brány přihrál před branku Pföderl, Noebels překonává Kalninše příklepem zblízka.
 
06:23 John Peterka tentokrát nezakončil přesně, Indrašis poslal do útoku Laurise Darzinše- toho zastavuje ofsajd, autor nahrávky přejel do útočného pásmu dříve, než Darzinš s pukem.
 
06:09 Po vyhraném buly se do útočného pásma tlačí německý tým.
 
05:39 Lotyši se snaží prosadit v útočném pásmu, Němci zatím trpělivě brání.
 
04:54 Před brankou zůstal nehlídaný Rihards Bukarts, jeho střelu zblízka likviduje Niederberger.
 
04:21 Střelu Moritze Müllera tečoval Eisenschmid, Kalninš v rozkleku puk dostal mimo prostor své brány.
 
03:33 Krátce po rozehrání vypálil zblízka Pföderl, Kalninš pokrývá puk a zapisuje si první zákrok v utkání.
 
03:16 JOHN PETERKA otevírá skóre utkání první střelou na lotyšskou bránu! Peterka si vyjel od červené čáry, vyjel až k levému kruhu a vypálil pod horní tyčku, Kalninš na jeho střelu nedosáhl.
 
02:04 Pokus o vysunutí Batny do brejku vyšel napůl, Batna obtěžován obráncem dokázal vystřelit, ale rána neměla dostatečnou razanci a neohrozila brankáře.
 
01:39 Darzinšova střela od mantinelu neprošla k bráně, teprve nyní Němci otáčejí hru.
 
01:08 Karsums ztratil v souboji za německou bránou helmu a pádí na střídačku, Lotyši vlivem toho ztratili kotouč.
 
00:27 Cibulskis vypálil od modré čáry nepřesnou střelu, za brankou si puk přebírá Německo.
 
00:01 Utkání bylo zahájeno.
 
Utkání začíná v 19:15 hodin. Průběh utkání sledujeme online s textovým komentářem.
Rozhodčí utkání: Lassi Heikkinen (FIN), Kristian Vikman (FIN)
Čároví rozhodčí: Lauri Nikulainen (FIN), Hannu Sormunen (FIN)
 
Německo – sestava (černé dresy)
Lotyšsko – sestava (bílé dresy)
Niederberger (Brückmann)
Seider, M.Müller -Rieder, Krammer, Kühnhackl
J.Müller, Holzer- Pföderl, Reichel, Noebels
Nowak, Wagner- Eisenschmid, Kahun, Plachta
Gawanke- Kastner, Peterka, Loibl, Bergmann
Kalninš (Punnenovs)
Balinskis, Kulda- Krastenbergs, Abols, Keninš
Cibulskis, Sotnieks- Darzinš, Indrašis, Dzierkals
Zile, Freibergs- Karsums,  Džerinš, Redlihs
Jaks- Rih.Bukarts, Marenis, Rob.Bukarts, Batna
BRANKY (asistence)
BRANKY (asistence)
03:16
06:40
Peterka  (Seider)
Noebels (Pföderl, Reichel)
25:55
Abols (Balinskis)
                 
 
úterý 1.června 2021, 19:15 SELČ
6-0
-
KONEČNÝ VÝSLEDEK
-

60:00 Utkání skončilo. Ruský olympijský výbor vítězí 6:0!
Střely na bránu ve třetí třetině ROV 11, Bělorusko 10.
 
52:32 Vyloučeni Geoff Platt (BLR) na dvě minuty za nedovolené bránění a na dvě minuty za hrubost a Emil Galimov (ROC) na dvě minuty za hrubost.
 
52:08 Branku ROV (6) vstřelil Dmitrij Voronkov. Asistence: Anton Slepyšev, Michajl Grigorenko.
 
49:12 Vyloučen Arťom Švec-Rogovoj (ROC) na dvě minuty za hákování.
 
0:01 Začala třetí třetina.
 
40:00 Druhá třetina skončila.
Střely na bránu ve druhé třetině ROV 4, Bělorusko 5.
 
32:52 Vyloučen Dmitrij Znacharenko (BLR) na dvě minuty za držení protihráče.
 
23:11 Vyloučen Dmitrij Korobov (BLR) na dvě minuty za podrážení.
 
20:53 Vyloučen Nikita Nestěrov (ROV) na dvě minuty za hákování.
 
20:01 Začala druhá třetina.
 
20:00 První třetina skončila.
Střely na bránu v první třetině ROV 17, Bělorusko 4.
 
16:28 Branku ROV (5) vstřelil Nikita Nestěrov . Asistence: Vladimir Tarasenko, Alexander Barabanov.
 
10:52 Trest pro hráčskou lavici - Bělorusko, dvě minuty za zdržování hry.
 
10:52 Branku ROV (4) vstřelil Michajl Grigorenko. Asistence: Anton Slepyšev, Dmitrij Voronkov.
 
09:06 Branku ROV (3) vstřelil Maxim Šalunov. Asistence: Nikita Zadorov, Nikita Nestěrov.
 
04:29 Branku ROV (2) vstřelil Emil Galimov. Asistence: Vladislav Gavrikov.
 
00:36 Branku ROV (1) vstřelil Nikita Nestěrov. Asistence: Michajl Grigorenko.
 
00:01 Utkání bylo zahájeno.
 
Utkání začíná v 19:15 hodin. Aktualizujeme důležité momenty utkání.
Rozhodčí utkání: Andre Schrader (GER), Christoph Sternat (AUT)
Čároví rozhodčí: Jonas Merten (GER), Elias Seewald (AUT)
ROV – sestava (červené dresy)
Bělorusko – sestava (bílé dresy)
Samonov (Bočarov)
Zadorov, Nestěrov- Grigrorenko, Slepyšev, Voronkov
Provorov, Gavrikov- Burdasov, Galimov, Šalunov
Orlov, Zub- Morozov, Tarasenko, Barabanov
Ožiganov- Timkin, Švec-Rogovoj, Tolčinskij, Kameněv
Šostak (5. Kolosov)
Šinkevič, Bailen- Platt, Šarangovič, Klimovič
Znacharenko, Antonov- Protas, Komarov, Drozd
Lysovec, Falkovskij- Kodola, Lopačuk, Stefanovič
Solovjov, Korobov- Paré, Děmkov, Bělevič
BRANKY (asistence)
BRANKY (asistence)
00:36
04:29
09:06
10:52
16:28
52:08
Nestěrov (Grigorenko)
Galimov (Gavrikov)
Šalunov (Zadorov, Nestěrov)
Grigorenko (Slepyšev, Voronkov)
Nestěrov (Tarasenko, Barabanov)
Voronkov (Slepyšev, Grigorenko)
-
-
                 
 
 
 
úterý 1.června 2021, 15:15 SELČ
3-7
-
KONEČNÝ VÝSLEDEK
-

60:00 Utkání skončilo. Česko vítězí 7:3!
 
59:44 LIBOR HÁJEK poslal obloučkem přes střední pásmo puk přímo na prázdnou bránu, kam kotouč také doklouzal a utkání tak nabídlo ještě jeden premiérový gól pro český tým!
 
59:27 Slováci odvolávají Húsku a zkusí powerplay!
 
58:57 KRISTIÁN POSPÍŠIL přidává třetí slovenský gól! Cehlárik křížem středního pásma poslal do útoku Pospíšila, který vypálil tvrdou ránu do protějšího růžku Willovy brány.
 
58:40 David Musil nahazuje puk za Húskovu bránu a je čas na poslední pokus o útočení.
 
58:00 Ohlášeny dvě minuty do konce třetí třetiny. Češi drží kotouč pod kontrolou.
 
57:00 Důrazný Lenc ukradl kotouč Lantošimu, Češi v útočném pásmu.
 
56:35 Utkání se dohrává v klidném tempu.
 
55:47 Přečíslení tři na dva Slafkovský zakončil přihrávkou, do které zasáhl Sklenička.
 
54:47 Libor Hájek vypálil a Húska neudržel puk, tak se Hájek vydal i pro dorážku. Tou ale trefil už lépe připraveného Adama Húsku, který přerušil hru.
 
54:28 Šulákova nabídka na teč pro Adama Musila, zasáhnul Húska.
 
54:00 Český tým dál pokrčuje ve forčekingu, Slovákům dělá obranná hra problémy.
 
52:55 Klok podporuje útok a bojuje o kotouč za Húskovou bránou.
 
52:07 Přihrávka před brankoviště pro Smejkala, ten bez přípravy trefil Húsku do hrudi.
 
51:21 Boj o kotouč za Húskovou bránou podporuje Šulák.
 
49:43 Důsledný Zadinův forčeking využil Libor Hájek, jeho rána od modré zaplachtila do lapačky Adama Húsky.
 
49:25 Nepřesná rozehrávka českých hokejistů, zakázané uvolnění vrací hru k Willovi.
 
48:45 MARTIN BUČKO upravuje skóre na 2:6! Nedůsledná obranná hra českého týmu, Bučko zůstal sám na modré čáře a přihrávku od mantinelu vypálil bez přípravy do horního růžku Willovy brány.
 
48:19 Slováci v problémech při přechodu do útočného pásma.
 
46:49 Šimon Němec vypálil od modré, Zadina jeho střelu zvednul do ochranné sítě.
 
45:47 MATĚJ BLÜMEL dává gól, Česko vede 6:1! Češi vyhráli buly v obranném pásmu a přihrávka našla na útočné modré Blümela, ten přebruslil Bučka a z brankové čáry dokázal vystřelit na protější růžek, Húska už takovému zakončení snad ani nevěřil.
 
45:38 Nakonec ze středního pásma rychle přešel do útoku a zakončil sám Holešinský, pro Willa byla jeho střela jenom zákuskem.
 
45:20 Slováci se snaží o odpověď, ale český tým své obranné pásmo dobře hájí. Ani jedna rána směrem k Willově bráně zatím nevyšla.
 
44:23 Příliš prudká česká rozehrávka, Húska rozehrává.
 
43:31 MATĚJ STRÁNSKÝ dává pátý gól! Po té první chybě se Pospíšil nechal vyrušit Hanzlem, puk poslal sám na levý kruh, kde byl Stránský nekrytý obráncem a vypálil bez přípravy nad Húskovo rameno. 
 
43:22 Slafkovský chyboval, Lenc ale minul bránu!
 
43:14 Nepřesná rozehrávka Libora Hájka, zakázané uvolnění.
 
43:05 Will přerušuje hru, pokryl odražený kotouč od zadního mantinelu.
 
42:45 Ani Zadinovi se nepovedlo dostat do útočného pásma a tak hra rychle pokračuje dál, aniž by se do ní brankáři museli zapojit.
 
42:18 Boj o modrou čáru na obou stranách.
 
41:17 Skleničkova rána od modré trefila Rosandiče do brusle, kotouč zamířil do hlediště. Rosandič odjíždí na střídačku s bolestivou grimasou.
 
40:40 Zadina v dalším útočení podražený, rozhodčí ale usoudili, že zákrok byl v pořádku.
 
40:13 Zadina si udělal prostor v útočném pásmu a přihrávkou smýšlel najít Moravčíka na modré čáře, jenomže kotouč se mu postavil na hranu a Zadina jej jen lehce posunul na hůl protihráče.
 
40:01 Slováci střídají brankáře, Hudáčka střídá Adam Húska.
 
40:01 Začala třetí třetina.
 
40:00 Druhá třetina skončila.
Střely na bránu ve druhé třetině Slovensko 10, Česko 10.
 
39:50 LIBOR ŠULÁK přesilovku využívá a Česko vede 4:1! Rychlá kombinace, kterou z levého kruhu zakončil přihrávkou Michael Špaček směrem k modré čáře, kde napřáhl Šulák a propálil vše, co stálo v cestě.
 
39:38 Kristián Pospíšil vyhodil kotouč do hlediště bez cizího zásahu a bude vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.
 
38:50 Tomáš Zohorna v akci jeden na jednoho nezakončil z otočky přesně a Smejkal už se k dorážce nedostal. Slováci vrací hru k Willově bráně.
 
38:26 Bucovo zakončení Willa neohrozilo, pro jistotu ale kotouč podržel   u ledu a nechal přerušit hru, aby zabránil případným pokusům o dorážku.
 
37:38 Slovenský elitní útok v akci, Špaček nejprve Cehlárikovu střelu zblokoval, vzápětí Cehlárik pálil podruhé vysoko nad českou bránu.
 
37:12 Pospíšil měl rychlost a Šustr měl co dělat, aby jeji zastavil, nakonec se to povedlo tak, že nepřišel ani faul, ani střela na bránu.
 
36:46 Ostrá střela Adama Musila skončila zákrokem ramenem Hudáčka, kterému se podařilo kotouč dostat do ochranné sítě.
 
35:50 Zadinova přihrávka Fleka trefila do brusle, Slováci díky tomu získali kotouč.
 
35:10 Výborný blok předvedl Klok proti Kelemenovi.
 
34:52 Nepřesná Šustrova rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
 
34:13 Flek nekrytý na pravém kruhu dostal křížnou přihrávku od Libora Hájka a vypálil, tentokrát dobrý zákrok Hudáčka.
 
33:19 Špaček se po návratu z trestné lavice ihned zapojil do útoku.
 
33:00 Slafkovský pálil beu přípravy, Will vyráží betonem.
 
32:30 Vzápětí Smejkal blokuje další ránu a českému týmu se daří vyhodit puk.
 
32:10 Klok zblokoval střelu Krištofa, Smejkal vzápětí vyhazuje puk .
 
31:43 Skvělý zákrok Romana Willa! Slováci při návratu do útoku oklamali české hráče, Cehlárik zůstal nekrytý na pravém kruhu a přihrávku od Gernáta pálil bez přípravy, Will se stihnul přemístit!
 
31:21 Gernát vypálil od modré, Will kryje.
 
31:12 Michael Špaček sice vyvezl puk až do útočného pásma, u mantinelu se ale provinil nebezpečnou hrou vysokou holí a Slováci tak získali přesilovou hru.
 
30:55 Lantoši střílel ze záporného úhlu, Will u tyčky pozorný a Michael Špaček bude rozehrávat.
 
30:20 Českému týmu se nedaří projít středním pásmem, ani po komerční přestávce se hra příliš nezlepšila.
 
29:19 Zadina neprojel přes val Slováků do útoku, z protiakce vypálil zdálky Kelemen a Will má kotouč v lapačce. Přerušuje tak hru v době, kdy se českým hráčům vůbec nedaří rozehrávka.
 
28:14 Českému týmu se teď nedaří v rozehrávce, Slováci toho využívají a dostávají se do šancí.
 
26:53 MATÚŠ SUKEĽ snižuje na 1:3! Také Slováci trestají nedůslednou českou obranu. Po chybné roehrávce Šustra, kterého za bránou obtěžoval Faško-Rudáš, se puk dostal přímo na hůl Sukeľa před české brankoviště, který objel Willa a zakončit za jeho beton.
 
26:20 Už po návratu vyloučeného Pospíšila chybovali čeští obránci podruhé, opět zasahuje Will. Tentokrát proti Cehlárikovi zakončujícímu zblízka.
 
26:00 Klok neudržel skákavý kotouč na modré čáře.
 
25:45 Po buly se z úhlu dostal ke střele Studenič po chybě Moravčíka, Will vyráží.
 
25:33 Šulákovu střelu Adam Musil tečoval vysoko nad slovenskou bránu.
 
25:00 Matěj Stránský vyjel s pukem zpoza brány před brankoviště, Hudáčka nepřetlačil a Slovákům se podařilo puk vyhodit.
 
24:17 Vyloučeni Kristián Pospíšil za sekání dvě minuty, za hrubost dvě minuty a Tomáš Zohorna za hrubost dvě minuty. Přesilovka českého týmu.
 
24:17 Pospíšil Zadinu píchnul holí do břicha, vzápětí se s ním šel ještě prát.
 
24:17 Přerušuje se hra kvůli souboji Zadiny s Pospíšilem. Pospíšila mstí Tomáš Zohorna, čekáme na tresty.
 
23:49 Vysunutí Matěje Blümela při slovenském střídání vyústilo v akci jeden na jednoho. Blümel nemohl pálit ideálně, z otočky trefil jen Hudáčka.
 
22:49 Hned vzápětí ale LUKÁŠ RADIL dává třetí český gól! Šustr si kousek povyjel a poslal střelu na Radilovu teč, ten poslal kotouč přesně mezi betony Hudáčka.
 
22:41 Po rychlém přechodu do útočného pásma pálil Smejkal, Hudáček vyráží.
 
22:10 Rozehrávka Jánošíka uniká na zakázané uvolnění.
 
21:48 Michael Špaček s pukem neprokličkoval přes les slovenských hráčů v mezikruží, Slováci vyhazují a střídají, stejně jako český tým.
 
20:41 Kňažkovu rozehrávku zblokoval ve středním pásmu Zadina, puk ale zamířil úplně mimo české hráče, výhoda z toho nebyla. 
 
20:01 Začala druhá třetina.
 
20:00 První třetina skončila.
Střely na bránu v první třetině Slovensko 8, Česko 9.
 
19:30 Studeničovu střelu zblokoval Šustr a mezitím se Hanzl vrátil do hry.
 
19:16 Němcovu střelu Will ramenem poslal do ochranné sítě.
 
19:00 Až nyní se Slováci rozestavují v útočném pásmu.
 
18:30 Adam Musil obtěžuje Slováky v jejich vlastním pásmu.
 
18:00 Cehlárikovu střelu Will srazil před sebe, o zbytek se stará David Musil.
 
17:30 První přesilovka v utkání. Robin Hanzl je vyloučen za nedovolené bránění.
 
17:00 Po špatné rozehrávce českého týmu Slováci vystřídají a založí vlastní útok.
 
16:18 Střela českého týmu od modré čáry končí v ochranné síti.
 
15:47 Teď zase chybná rozehrávka českých hráčů skončila akcí Slafkovského, který získal puk, musel střílet bez přípravy a trefil jen Romana Willa, dorážku už Slafkovskému nedovolili vracející se obránci.
 
15:04 MICHAEL ŠPAČEK zvyšuje na 2:0! Špaček trestá chybu Slováků v rozehrávce. Přihrávku před bránu od Grmana dostal na hůl Zadina, který už mohl střílet, což Hudáček i předpokládal, Zadina ale přihrál puk Špačkovi, na kterého už čekala jen prázdná část slovenské brány!
 
14:49 Přechod slovenského týmu do útočného pásma zastavuje ofsajd a v něm Faško-Rudáš.
 
14:04 Střela Davida Musila hledala Lencovu hůl na teč, neúspěšně.
 
13:53 Zakázané uvolnění slovenského týmu.
 
13:30 Zadina poslal přihrávku před brankoviště na osamoceného Fleka, ten zvedl puk příliš vysoko nad horní tyčku slovenské brány!
 
12:59 Chyba Hudáčka, který v rohu kluziště nezachytil kotouč a toho využil Blümel, přihrávku před prázdnou bránu ale sebral Michal Krištof.
 
12:04 Střelu Tomáše Zohorny od modré čáry schytal Buc, Slováci otáčí hru.
 
11:45 Na druhé straně vystřelil Šimon Němec, Will vyráží.
 
11:14 David Musil pálil od modré do protějšího růžku Hudáčkovy brány, tomu se podařilo střelu vyrazit, i když nebyla v první chvíli díky clonícím hráčům vidět.
 
10:30 Slováci přišli o kotouč, Lenc nabízel před brankoviště přihrávku pro Špačka, ale trefil jej jen do nohy.
 
10:01 Šulákova přihrávka vybídla k útoku Jakuba Fleka, ten zakončoval z bezprostřední blízkosti mezi betony. Hudáček přerušuje hru.
 
09:34 Tomáš Zohorna dlouho držel kotouč, nakonec se Slovákům podařilo jej vyhnat za modrou čáru.
 
08:30 Radila v útoku dva na dva zastavuje Rosandič.
 
07:58 Mnohem lépe vypadala skrytá střela obránce Němce, Will betonem vyrazil před sebe, poblíž ale nebyl žádný slovenský hráč připravený dorážet.
 
07:40 Rána obránce Kelemena od modré čáry v moci Romana Willa. Přerušuje se hra.
 
06:44 Po vyhraném buly pálil Stránskýá podruhé. Puk pod betonem Hudáčka.
 
06:39 Stránského střela od mantinelu skončila v lapačce Júlia Hudáčka, přerušuje se hra.
 
06:14 Klok pod tlakem nerozehrál přesně, kotouč si v útočném pásmu sebere první Juraj Slafkovský.
 
05:48 Bitva o kotouč v útočném pásmu neúspěšná, rozhodčí přerušují hru a vykazují ji do středního pásma.
 
05:27 Moravčík prošel až k brankovišti, nedokázal poslat Blümelovi přihrávku.
 
04:51 Slováci nepřesně rozehrávají, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat u Hudáčkovy brány.
 
04:00 Klok podpořil útok, zadovkou hledal spoluhráče před brankovištěm, do přihrávky hokejkou zasáhl brankář Hudáček.
 
03:30 Velkou rychlost nabral Studenič, zakončoval sám - nepřesně.
 
02:55 Odražený kotouč proskákal brankovištěm Romana Willa, bez zásahu ale území českého brankáře opustil.
 
02:31 Cehlárika v útočném pásmu zastavuje ofsajd.
 
02:07 Střela Adama Musila narazila do betonu Júlia Hudáčka, Gachulinec vyváží kotouč.
 
01:49 Radila v útočném pásmu zastavuje ofsajd.
 
01:22 Rozehrávka Skleničky minula všechny hokejky a doklouzala přes celé kluziště až k Hudáčkovi, ten zahájí slovenský útok.
 
01:05 Nepřesná česká rozehrávka končí jako zakázané uvolnění.
 
00:29 FILIP ZADINA otevírá skóre! První střela nevyšla, pak se kotouč dostal na levý kruh pro Hájka. Jeho ránu zblokoval obránce a kotouč se dostal na protější kruh na hůl Zadiny, který tentokrát vypálil přesně a Hudáček na jeho střelu nedosáhl.
 
00:18 Po chybné rozehrávce Kňažka střílel nepřesně Zadina.
 
00:01 Utkání bylo zahájeno.
 
Utkání začíná v 15:15 hodin. Průběh utkání sledujeme online s textovým komentářem.
Rozhodčí utkání: Andrew Bruggemann (USA), Olivier Gouin (CAN)
Čároví rozhodčí: Nicolas Constantineau (FRA), Brian Oliver (USA)
Slovensko – sestava (bílé dresy)
Česko – sestava (červené dresy)
Hudáček (41Húska)
Kňažko, Gernát- Cehlárik, Pospíšil, Slafkovský
Nemec, Rosandič- Lantoši, Krištof, Studenič
Jánošík, Grman - Faško-Rudáš, Sukeľ, Kelemen
Gachulinec, Bučko- Buc, Liška, Holešinský
Will (Kváča)
Hájek, Moravčík - Zadina, Chytil, Flek
Sklenička, Klok - Lenc, Špaček, Stránský
Šulák, Šustr- Smejkal, Hanzl, Radil
D.Musil - A.Musil, Zohorna, Blümel
BRANKY (asistence)
BRANKY (asistence)
26:53
48:45
58:57
Sukeľ (Faško-Rudáš)
Bučko (Holešinský)
Pospíšil (Cehlárik, Gachulinec)
00:29
15:04
22:49
39:50 P1
43:31
45:47
59:44 ENG
Zadina (Hájek, Moravčík)
Špaček (Zadina)
Radil (Šustr)
Šulák (Špaček)
Stránský
Blümel (Stránský)
Hájek (Hanzl, Smejkal)
                 
 
úterý 1.června 2021, 15:15 SELČ
2-4
-
KONEČNÝ VÝSLEDEK
-

60:00 Utkání skončilo. USA vítězí 4:2!
Střely na bránu ve třetí třetině Itálie 4, USA 14.
 
52:40 Vyloučen Brian Boyle (USA) na dvě minuty za hrubost.
 
46:33 Branku Itálie (2) vstřelil Stefano Giliati.
 
44:48 Vyloučen Tage Thompson (USA) na dvě minuty za hákování.
 
43:43 Stefano Marchetti (ITA) na dvě minuty za držení protihráče.
 
40:01 Začala třetí třetina.
 
40:00 Druhá třetina skončila.
Střely na bránu ve druhé třetině Itálie 5, USA 10.
 
29:54 Branku USA (4) vstřelil Conor Garland.
 
21:01 Branku Itálie (1) vstřelil Luca Frigo. Asistence: Alex Trivelatto.
 
20:01 Začala druhá třetina.
 
20:00 První třetina skončila.
Střely na bránu v první třetině Itálie 2, USA 19.
 
19:45 Branku USA (3) vstřelil Conor Garland. Asistence: Jason Robertson, Matt Tennyson.
 
11:48 Vyloučen Conor Garland (USA) na dvě minuty za držení hole.
 
10:33 Branku USA (2) vstřelil Kevin Labanc. Asistence: Matty Beniers, Adam Clendening.
 
06:54 Branku USA (1) vstřelil Kevin Labanc. Asistence: Ryan Shea.
 
00:01 Utkání bylo zahájeno.
 
Utkání začíná v 15:15 hodin. Aktualizujeme důležité momenty utkání.
Rozhodčí utkání: Jevgenij Romaško (ROC), Maxim Sidorenko (BLR)
Čároví rozhodčí: Dmitrij Goljak (ROC), Gleb Lazarev (ROC)
Itálie – sestava (modré dresy)
USA – sestava (bílé dresy)
Fadaini (Clara)
Pietroniro, Trivellato- Miceli, Frank, Petan
Spornberger, Glira- Deluca, Giliati, Andergassen
Miglioranzi, Casetti - Frigo, Bardaro, Magnabosco
Hochkofler, Marchetti, Gios - Pitschieler, Galimberti
Oettinger (Commesso)
Roy, Wolanin- Robertson, Moore, Garland
Tennyson, Jones-  Donato, Drury, Thompson
Wideman, Mackey - Beniers, Blackwell, Labanc
Seha, Clendening - Robinson, Rooney, Boyle
BRANKY (asistence)
BRANKY (asistence)
21:01
46:33
Frigo (Trivellato)
Giliati
06:54
10:33
19:45
29:54
Labanc (Shea)
Labanc (Beniers, Clendening)
Garland (Robertson, Tennyson)
Garland
                 
 
 
 
úterý 1.června 2021, 11:15 SELČ
2-3 sn
nájezdy
O X X O X
KONEČNÝ VÝSLEDEK
nájezdy
X O O O X

65:00 Utkání skončilo. Finsko vítězí 3:2 na nájezdy!
 
Samostatné nájezdy začínají (série pěti pokusů):
1FIN: Anton Lundell nepřekonal brankáře.
1CAN: Brandon Pirri dává gól.
2FIN: Oliwer Kaski dává gól.
2CAN: Cole Perfetti neprostřelil brankáře.
3FIN: Saku Mäenalanen dává gól.
3CAN: Gabriel Vilardi nezakončil.
4FIN: Arttu Ruotsalainen dává gól.
4CAN: Adam Henrique dává gól.
5FIN: Iiro Pakarinen nepřekonal brankáře.
5CAN: Connor Brown nedal! 
 
65:00 Prodloužení skončilo.
 
64:20 Ruotsalainen přišel v útočném pásmu o kotouč.
 
63:50 Brownova nabídka pro Powera příliš prudká, kotouč v rohu.
 
63:20 Kanaďané na kotouči, teď uklidnili hru a rozehrávají ze středního pásma.
 
62:30 Na druhé straně po střele propadl kotouč Olkinuorovi výstrojí, Kanaďané na dorážku nebyli připravení.
 
61:59 Sallinen a Ojamäki jeli dva na jednoho, vracející se obránce Stecher zkazil přihrávku!
 
61:35 Pakarinen si sjížděl pro přihrávku od Mäenalanena, místo toho jen narazil do brány.
 
61:08 Paul zakončoval zblízka přihrávku od Browna, ten minul bránu v obrovské šanci!
 
60:24 Mangiapane před Olkinuorou nedokázal zakončit, kotouče se ujímají Finové.
 
60:01 Začalo prodloužení.
 
60:00 Třetí třetina skončila.
 
59:04 Finové drží puk v útočném pásmu , zatím ale bez střelby.
 
58:00 Jeden bod v případě porážky v prodloužení či na nájezdy Kanadu srovná s Kazachstánem, kde má lepší vzájemný zápas. Na deset bodů se pak ale může dostat Lotyšsko či Německo a při trojshodě by rozhodovala minitabulka, kde Kanada zřejmě neuspěje.
 
57:35 Kanaďané rozehrávají puk z vlastního pásma.
 
56:57 Zařídit to zkusil Henrique po rychlém přechodu do pásma vypálil zdálky, Olkinuora puk vyráží vysoko nad svou bránu.
 
56:30 Jeden bod z dnešního utkání pro Kanadu nic neřeší, k přímému postupu do play-off potřebuje vyhrát.
 
56:00 ARTTU RUOTSALAINEN vyrovnává na 2:2! Výborná práce Antona Lundella, který vyrazil do útočného pásma, objel obránce, stáhl na sebe pozornost a přihrál Ruotsalainenovi, který kotouč zametl do prázdné části kanadské brány!
 
55:25 Henriqueho nahození tečované do ochranné sítě.
 
55:00 Pokud Kanada ubrání soupeře ještě pět minut herního času, postoupí do čtvrtfinále a vyřadí z play-off Kazachstán.
 
54:12 Sallinenova střela pro Kuempera nepředstavovala ohrožení. Finům se stále nedaří usadit v útočném pásmu a dostat do lepší střelecké pozice.
 
53:21 Nahození ze středního pásma se odrazilo nečekaně zpět do brankoviště a Kuemper v pádu zastavil hokejkou puk, který mířil do brankoviště!
 
52:45 Bunting se nyní protlačil až k brankovišti, zblízka nedokázal kotouč zvednout nad beton finského gólmana.
 
52:15 Björninena zastavuje ofsajd.
 
52:00 Další ukrojená minuta hry, javorové listy jen nahazují kotouče za bránu Olkinuory.
 
51:07 Kanaďané už svou hru omezují na defenzivu a zatím jim to vychází, Finům se těžko proniká do útočného pásma.
 
50:36 Ofsajd zastavuje finskou hru.
 
49:59 Mäenalanenovo nahození kryje Darcy Kuemper.
 
49:34 Sundova rána od  modré zblokovaná, Kanaďané ale pouze odevzdali kotouč a jedou střídat. Finové se snaží postupně budovat větší a větší tlak v útočném pásmu, zatím to jde ale pomalu.
 
48:38 Bunting zařídil rychlý přesun do útoku a pálil Vilardi, kotouč Olkinuorvi vypadl a zamířil za jeho bránu.
 
47:35 Pokkovo nahození se od levé tyče kanadské brány odrazilo zpět do brankoviště, se štěstím teď Kuemper přerušil hru!
 
47:15 Na druhé straně útočný výlet Troye Stechera kryje Olkinuora.
 
47:00 Lundell přivezl kotouč do útočného pásma, při nápřahu mu ale kotouču jel za hokejku a tak nezakončil.
 
45:56 Anttilova střela z úhlu Kuemperovi vypadla, o dorážku se snažili Björninen i Mäenalanen, nejrychleji kotouč dohledal až kanadský gólman.
 
45:00 Pokka se to pokusil změnit nahozením od modré před brankoviště, první tečovala střelu kanadská hokejka a kotouč skončil v rohu kluziště.
 
44:40 Finové pokračují v ofenzivní hře, v útočném pásmu se ale nemohou dostat od mantinelu.
 
43:10 Anttila zakončoval z ostrého úhlu a trefil se jen do boční síťky kanadské brány.
 
42:19 Foudyho nahození zdálky kryje finský gólman a přerušuje hru.
 
41:47 Přečíslení dva na jednoho zakončoval Hagel , jeho střelu  z úhlu Olkinuora zlikvidoval.
 
41:21 Kaskiho nabídku před brankovištěm hledal Ojamäki,ale netrefil kotouč a Kuemper jej sebral dříve, než si k němu sjel další finský hráč Ruotsalainen.
 
40:45 Tečovaná střela Powera končí  v náruči Olkinuory.
 
40:01 Začala třetí třetina.
 
40:00 Druhá třetina skončila.
Střely na bránu ve druhé třetině Kanada 6, Finsko 16.
 
39:24 Innala pálí z kruhu na druhé straně, Kuemper přerušuje hru.
 
39:00 Nepřesná finská rozehrávka přihrála příležitost pro kanadské útočníky, Olkinuora bez obtíží zasahuje betonem.
 
37:57 Individuální průnik zakončil střelou Mäenalanen, Kuemper vyráží ramenem.
 
37:23 Kanaďané v plném počtu.
 
36:49 Paul při vlastním oslabení útočí, Finové se stihli vrátit, přesto Paul vypálil na Olkinuoru.
 
36:33 Přesilovkovou kombinaci zakončil ranou od modré Oliwer Kaski, Kuemper přerušuje hru.
 
36:15 Přečtenou křížnou přihrávku jedna z kanadských hokejek přesměrovala do středního pásma.
 
35:23 Brandon Pirri je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
 
34:47 Finové mají výhodu, první faul Kanaďanů.
 
34:28 Nepřesný střelecký pokus z hole Ferrara, Finové dál pokračují v útočení.
 
33:50 Pakarinenova střela končí mimo kanadské brankoviště.
 
33:17 Brownův útočný výlet skončil zblokovanou střelou, Finové otáčejí směr hry.
 
31:38 Zakázané uvolnění kanadského týmu vrací hru ke Kuemperově bráně.
 
30:51 Už změna. Nejprve vypálil Pokka a kotouč se snažil dorážet zblízka Lundell, který nezvedl puk nad beton. Vzápětí další rána, tu už Kuemper kryje výstrojí a přerušuje hru.
 
30:30 Finové v útočném pásmu, zatím bez střeleckého pokusu.
 
28:18 MAXIME COMTOIS trestá zbytečný faul, využívá přesilovku a vrací Kanadě vedení. Ohtamaa nevyhodil puk, za bránou Comtois zastavil puk a po krátké výměně se puk od Browna dostal před brankoviště na hůl Comtoise, který krátkým příklepem puk otřel o levou tyčku a poslal do brány.
 
27:49 Anton Lundell je vyloučen na dvě minuty za podrážení, faul v útočném pásmu.
 
27:27 Kanada má výhodu a rozehrává z vlastního pásma.
 
26:48 Hru kouskují technické přestupky, nyní ofsajd severoevropského týmu.
 
26:18 Zakázané uvolnění finského týmu vrací hru k Olkinuorovi.
 
25:50 Beudin projel až k finskému brankovišti, Olkinuora přerušuje hru.
 
25:13 Javorové listy zastavuje ofsajd.
 
24:55 Pod tlakem obránce z mezikruží pálil Mangiapane, Olkinuora si zapisuje teprve první zákrok ve druhé třetině.
 
24:03 Dorážet před brankovištěm zkoušel autor vyrovnávací branky Ruotsalainen. Tak, jako Kanada dominovala v první třetině, se v té druhé situace obrátila a Finsko je na ledě jednoznačně dominantním mužstvem.
 
23:25 Björninen dorážel zblízka, Kuemper puk udržel pod kontrolou a následně bránící hráč Björninena narazil do brány, která vypadla ze své pozice.
 
21:44 Akce Finů čtyři na tři, zakončoval z otočky Pakarinen, tentokrát si Kuemper poradil s jeho střelou.
 
21:11 ARTTU RUOTSALAINEN vyrovnává na 1:1! Parádní individuální průlet Ruotsalainena z vlastního pásma až do prostoru mezi kruhy, vypálil nad levý beton Kuempera a načapal kanadského gólmana na švestkách.
 
20:01 Začala druhá třetina.
 
20:00 První třetina skončila.
Střely na bránu v první třetině: Kanada 18, Finsko 5.
 
18:45 Pokus Finů o útok končí ofsajdem, Nousiainen puk na modré čáře neudržel.
 
17:31 Zakázané uvolnění Kanady po nepřesné rozehrávce vrací hru ke Kuemperovi-
 
16:55 Po velmi dlouhé době podniknul útročný výlet Sallinen, jeho střelu Kuemper bez obtíží kryje.
 
16:33 Tečované nahození od modré čáry Olkinuora sklapl mezi betony, aniž by si byl jistý svým zákrokem. Kotouč byl pod jeho kontrolou.
 
16:17 Beaudinovo zakončení z kruhu kryje Olkinuora, Finové dnes soupeři nestačí.
 
15:59 Javorové listy dál operují v útočném pásmu, i při hře pět na pět mají nyní převahu.
 
14:58 Finové už jsou kompletní, teď Olkinuora udržel puk pod kontrolou a donutil rozhodčího přerušit hru.
 
14:45 Kanadský tým teď spustil palbu na finskou bránu, Finům se nedaří do přihrávek a střel zasahovat a vše zbývá až na Olkinuoru.
 
14:20 Znovu Kanaďané stáhli hru až před brankáře, střelecké pokusy z bezprostřední blízkosti Olkinuora pokryl.
 
13:49 Pirriho ránu Olkinuora neměl pod kontrolou, přišla ještě Buntingova dorážka a vzápětí Finové vyhazují puk do bezpečí.
 
12:53 Marko Anttila se provinil podrážením, nejméně vylučovaný tým turnaje je tak nyní odsouzen k oslabení.
 
11:52 Chybná kanadská rozehrávka na chvíli otevřela prostor v obranném pásmu zámořského týmu, Finové toho ale nevyužili, zpětná přihrávka na modrou nebyla přesná.
 
10:01 Po úvodním kanadském náporu se hra vyrovnala, ale zatím nepřináší žádné šance ani na jedné straně.
 
09:19 Anttila vystartoval individuálně až k brankovišti Kuempera, zakončením zblízka brankáře neohrozil.
 
07:32 Finové se až nyní dsotávají do hry, po zachycené rozehrávce se k zakončení dostal Ruotsalainen. Jeho sežela Kuemperovi vypadla z výstroje, stihl ale puk včas přikrýt a přerušil hru.
 
06:17 Přečíslení Finů tři na dva, zakončoval Sallinen, ale zblízka netrefil puk ideálně a Kuemper zasahovat nemusel.
 
05:31 Ville Pokka vypálil od modré čáry, Kuemper puk vytřepal z lapačky a rozehrává.
 
04:55 Kanadský tým se vrací do útočného pásma.
 
04:20 Vzápětí podpořil útok Oliwer Kaski, jeho střelu zblízka Kuemper zvedl do ochranné sítě.
 
04:07 Střela od modré čáry od Ojamäkiho se stala prvním zákrokem Kuempera. Finové se konečně dostali do útoku.
 
03:18 Olkinuora opět přerušuje hru, Kanada dál útočí.
 
03:05 Brownovo nahození se po odrazu dostalo k holi Perfettiho, který naštěstí pro Finy netrefil kotouč.
 
02:34 Finové dělají ohromné chyby v obranné hře, Kanaďané se neustále dostávají do přečíslení.
 
01:50 Paul nepokrytý na protějším kruhu, jeho střelu vyráží Olkinuora do ochranné sítě.
 
01:31 BRANDON PIRRI otevírá skóre utkání a Kanada vede 1:0! Chyba ve finské obraně, Pirii zůstal nerytý na pravém kruhu a zametl přihrávku bez přípravy nad beton Olkinuory, který puk sice zasáhl, ale nezastavil.
 
00:57 Comtoisovo zakončení Olkinuora srazil před sebe, kde není nikdo z kanadského týmu.
 
00:30 Nepřesná rozehrávka finského týmu, buly u brány Olkinuory.
 
00:01 Utkání bylo zahájeno.
 
Utkání začíná v 11:15 hodin. Průběh utkání sledujeme online s textovým komentářem.
Rozhodčí utkání: Tobias Björk (SWE), Mikael Nord (SWE)
Čároví rozhodčí: Ludvig Lundgren (SWE), Emil Yletyinen (SWE)
 
Kanada – sestava (červené dresy)
Finsko  – sestava (bílé dresy)
Kuemper (Hill)
Walker, Ferraro - Brown, Henrique, Mangiapane
Stecher, Power-  Bunting, Vilardi, Comtois
Bernard-Docker, Beaudin- Hagel, Paul, Pirri
Schneider- Foudy, Anderson-Dolan,  Perfetti
Olkinuora (Säteri)
Sund, Koivisto- Anttila, Björninen, Mänelananen
Määttä, Kaski- Ojamäki, Lundell, Ruotsalainen
Pokka, Ohtamaa- Innala, Kontiola, Pakarinen
Nousiainen, Lindbohm- Turunen, Ruohomaa, Sallinen
BRANKY (asistence)
BRANKY (asistence)
01:31
28:18 P1
Pirri (Vilardi, Ferraro)
Comtois (Brown, Mangiapane)
21:11
56:00
RSN
Ruotsalainen
Ruotsalainen (Lundell, Pokka)
Ruotsalainen
                 
 
 
úterý 1.června 2021, 11:15 SELČ
6-3
-
KONEČNÝ VÝSLEDEK
-

60:00 Utkání skončilo. Švýcarsko vítězí 6:3!
Střely na bránu ve třetí třetině Švýcarsko 12, Velká Británie 11.
 
53:58 Branku Velké Británie (3) vstřelil Brendan Connolly. Asistence: Liam Kirk, Mike Hammond.
 
42:47 Současně vyloučeni David Phillips (GBR) na dvě minuty za podrážení a dvě minuty za hrubost a Mirco Müller (SUI) na dvě minuty za hrubost.
 
40:01 Začala třetí třetina.
 
40:00 Druhá třetina skončila.
Střely na bránu ve druhé třetině Švýcarsko 22, Velká Británie 8.
 
37:45 Branku Švýcarska (6) vstřelil Nico Hischier. Asistence: Philipp Kurashev.
 
36:09 Branku Švýcarska (5) vstřelil Christoph Bertschy. Asistence: Raphael Díaz, Tristan Scherwey.
 
30:20 Branku Švýcarska (4) vstřelil Christoph Bertschy. Asistence: Enzo Corvi, Nico Hischier. 
 
30:07 Branku Švýcarska (3) vstřelil Santeri Alatalo. Asistence: Asistence: Tristan Scherwey.
 
28:28 Vyloučen Ben Lake (GBR) na dvě minuty za podrážení.
 
25:34 Branku Velké Británie (2) vstřelil Liam Kirk.
 
24:58 Vyloučen Nico Hischier (SUI) na dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.
 
20:01 Začala druhá třetina.
 
20:00 První třetina skončila.
Střely na bránu v první třetině Švýcarsko 19, Velká Británie 7.
 
16:42 Branku Švýcarska (2) vstřelil Romain Loeffel. Asistence: Tristan Scherwey, Jonas Siegenthaler.
 
11:41 Vyloučen Mirco Müller (SUI) na dvě minuty za vražení na hrazení + 10 minut osobní trest.
 
11:08 Branku Velké Británie (1) vstřelil Liam Kirk.
 
10:31 Branku Švýcarska (1) vstřelil Grégory Hofmann. Asistence: Enzo Corvi.
 
04:48 Vyloučen Ben O'Connor (GBR) na dvě minuty za podrážení.
 
00:01 Utkání bylo zahájeno.
 
Utkání začíná v 11:15 hodin. Aktualizujeme důležité momenty utkání.
Rozhodčí utkání: Martin Fraňo (CZE), Robin Šír (CZE)
Čároví rozhodčí: Daniel Hynek (CZE), Jiří Ondráček (CZE)
 
Švýcarsko – sestava (červené dresy)
Velká Británie – sestava (bílé dresy)
Berra (41.Nyffeler)
Díaz, Müller- Hofmann, Corvi, Ambühl
Siegenthaler, Loeffel- Kurashev, Hischier, Herzog
Untersander, J.Moser- Vermin, Andrighetto, Meier
Alatalo- Bertschy, Scherwey, Mottet, Rod
Bowns (41.Whistle)
D.Phillips, O'Connor- Kirk, Connoly, Hammond
Richardson, Tetlow - Perlini, Lake, Dowd
Clements, Swindlehurtst-  Duggan, Myers, J.Phillips
Ehrhardt - Hook, Lachowicz, Betteridge, Venus
BRANKY (asistence)
BRANKY (asistence)
10:31
16:42
30:07 P1
30:20
36:09
Hofmann (Corvi)
Loeffel (Scherwey, Siegenthaler)
Alatalo (Scherwey)
Bertschy (Corvi, Hischier)
Bertschy (Díaz, Scherwey)
11:08
25:34 P1
53:58
Kirk
Kirk (Richardson, Hammond)
Connolly (Kirk, Hammond)
                 

 
 
 

 
pondělí 31.května
 
 
 

pondělí 31.května 2021, 19:15 SELČ
3-2 sn
nájezdy:
X O O X O
KONEČNÝ VÝSLEDEK
nájezdy:
X X O O X

65:00 Utkání skončilo. Ruský olympijský výbor vítězí 3:2 po nájezdech.
Utkání rozhodlo o přímém postupu ROV, Švýcarska, Slovenska a Česka do čtvrtfinále.
 
Samostatné nájezdy začínají (série pěti nájezdů):
1SWE: Rickard Rakell  nepřekonal brankáře.
1RUS: Anton Slepyšev nepřekonal brankáře.
2SWE: Victor Olofsson minul bránu.
2RUS: Ivan Morozov dává gól střelou mezi betony.
3SWE: Adrian Kempe dává gól střelou mezi betony.
3RUS: Anton Burdasov dává gól.
4SWE: Jonathan Pudas dává gól střelou mezi betony.
4RUS: Sergej Tolčinskij nepřekonal brankáře.
5SWE: Marcus Sörensen minul bránu.
5RUS: Vladimir Tarasenko dává gól!
 
65:00 Prodloužení skončilo.
Střely na bránu v prodloužení Ruský olympijský výbor 2, Švédsko 3.
 
64:10 Tarasenko poslal do dalšího brejku Burdasova, také pálil z úhlu- Reideborn úspěšnější! 
 
63:34 Grigorenko se dostal do samostatného úniku, z úhlu ale brankáře Reideborna nepřekonal! 
 
63:00 Vyhrané buly, poprvé v prodloužení Rusové získávají kotouč.
 
62:57 Až nyní zakončil tříminutovou kombinaci Olofsson, Samonov přerušuje hru.
 
62:40 Švédové v útočném pásmu. Stále bez střelby.
 
62:00 V prodloužení se zatím Rusové nedostali na kotouč.
 
61:30 Nygren se nakonec rozhodnul vystřelit, Samonov jeho střelu srazil do rohu, kde je nejrychleji Rakell.
 
61:00 Lundeström odjížíd do vlastního pásma a trojice Švédů střídá.
 
60:35 Švédové v útočném pásmu zatím drží kotouč.
 
60:01 Začalo prodloužení.
 
60:00 Třetí třetina skončila.
Střely na bránu ve třetí třetině Ruský olympijský výbor 4, Švédsko 12.
 
59:40 Nygrenovu střelu zdálky sráží Samonov. Švédský tlak pokračuje.
 
59:07 Další nápor Švédů zastavila zblokovaná střela, Rusové vzápětí s tečí dostali hru mimo ledovou plochu a přerušuje se hra.
 
58:33 Rusové dostali hru do středního pásma.
 
57:55 Skákavá přihrávka neprošla na Olofssona v době, kdy byl Samonov mimo své brankoviště, obrovská šance pro Švédy je pryč!
 
57:30 Švédové útočí a chtějí rozhodnout utkání v základní hrací době!
 
57:00 Adrian Kempe dostal přihrávku před brankoviště od Tömmernese, Kempe zblízka střílel mezi betony. Samonov v souboji jeden na jednoho uspěl!
 
56:40 Barabanov neprošel do útočného pásma přes obránce.
 
56:01 Kameněv zblízka střílel nepřesně, Švédové otáčejí hru.
 
55:52 Provorov měl spoustu místa mezi kruhy, ale vypálil o vteřinu později než bylo třeba, do rány si lehnul Rakell a zvedl ji vysoko nad švédskou bránu.
 
55:17 VICTOR OLOFSSON VYROVNÁVÁ! Šikovná práce Olofssona, který ve středním pásmu objel dva obránce, díky tomu získal prostor a střelou z mezikruží načapal nečekanou střelou Samonova.
 
54:20 Rusům se daří Švédy tlačit do středního pásma.
 
53:20 Poctivá švédská padesátiminutová práce se rozpadla během dvanácti vteřin. Švédsko je na hraně vyřazení a je to jen na nich, jak využijí sedm minut poslední třetiny.
 
52:46 ALEXANDER BARABANOV po dvanácti vteřinách otáčí skóre! Vysunutí Tarasenka do útoku, ten na sebe stáhnul dva obránce. Barabanov z druhé vlny vypálil behendem mezi betony, Reideborn je nestihl sklapnout včas!
 
52:34 ANTON SLEPYŠEV vyrovnává na 1:1! Orlov vyýborně podpořil útok, poslal přihrávku z kruhu na sjíždějícího Slepyševa, který tečoval puk k levé tyčce Reidebornovy brány. Slepyšev se sice s brankářem srazil, ale bylo to už v době, kdy byl puk v bráně!
 
52:16 Zakázané uvolnění Švédů.
 
52:07 Reideborn rozehrává na vlastní spoluhráče.
 
51:15 Hraje se dlouho bez přerušení, Rusové si kromě jedné předchozí šance v útočném pásmu nic nadějného nepřipravili.
 
50:07 Švec-Rogovoj a Kameněv teď oklamali obránce, ale zblízka Kameněv dlouho čekal se střelou, stejně minul!
 
49:20 Ruský olympijský výbor hraje v plném počtu.
 
49:00 Sörensen zakončil dlouhé přihrávky střelou, kterou vyráží Samonov.
 
48:25 Oba týmy už vystřídaly.
 
48:00 Další Samonovův zákrok už pomohl ruskému týmu vyhodit  puk.
 
47:36 Střelu od modré čáry Samonov vyrazil. Rakell má kotouč.
 
47:20 Další ruský faul. Nikita Nestěrov je za zásah vysokou holí vyloučen na dvě minuty.
 
46:55 Tolčinskij se tlačil do brejku, stihl jej ubránit Pudas.
 
46:00 Stále pokračuje marné dobývání švédského obranného pásma. Bezchybný výkon Švédů zatím drží jejich naděje na postup do čtvrtfinále vysoko.
 
45:23 Zubova nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
 
45:17 Morozov musel s pukem až za vlastní bránu.
 
44:40 Voronkov číhal před brankovištěm na teč, nezasáhl kotouč. Švédové teď v nouzi vyhazují na icing.
 
44:05 Adrian Kempe pouze odevzdává kotouč soupeři a odjíždí střídat.
 
43:32 Sellgren čekal se střelou , nakonec vypálil a Samonov udržel puk pod kontrolou. Stále se hraje v ruském obranném pásmu.
 
43:03 Rusové nepřesně rozehrávají, zakázané uvolnění vrací hru k Samonovovi.
 
42:40 Už po návratu vyloučeného Slepyševa si Švédové sami zblokovali střelu od modré čáry.
 
42:20 Rakell z dorážky minul prázdnou bránu, Švédové ještě drží útočné pásmo.
 
41:32 Posunutá ruská brána Lindholmem, přerušuje se hra.
 
40:36 Vyloučení na ruské straně, nedovolené bránění pro Antona Slepyševa.
 
40:01 Začala třetí třetina.
 
40:00 Druhá třetina skončila.
 
39:51 Friberg zvednul střelu Provorova od modré čáry až do ochranné sítě.
 
39:00 Švédové v závěru třetiny hrají aktivně do útoku.
 
37:57 Samonov vyráží střelu Dahlbecka od modré čáry.
 
36:30 Švédové se nyní pokouší utavit Rusy  v obranném pásmu, dostřídávají přímo do třetiny.
 
35:12 Lundeströmovův útočný výlet zastavuje Samonov, kotouč má v lapačce.
 
34:37 Arťom Zub sám u levé tyčky švédské brány, jeho rána se odrazila od horní tyče! 
 
34:00 Ani při hře ve čtyřech se ruskému týmu nedaří dostat do útočného pásma. Švédové, zdá se, našli recept, jak znechutit soupeři útočné choutky.
 
32:47 Pilut s Timkinem do sebe při buly vráželi tak dlouho, až se je rozhodčí rozhodnul vyloučit oba na dvě minuty za hrubost. Uvidíme tak znovu hru ve čtyřech.
 
32:46 Zakázané uvolnění švédských hráčů.
 
32:18 Rakellova střela z úhlu, Samonov vyráží do rohu.
 
31:57 Znovu náznak švédského přečíslení, tentokrát ale nahrávka na Hăllandera neprošla, Samonov bez zákroku.
 
31:31 Friberg nejprve zakončil přečíslení dva na jednoho střelou, kterou Samonov vyrazil před sebe, další švédský hráč se snažil dorážet, Tarasenko vzápětí odpálil kotouč z brankoviště do prostoru mezi střídačkami.
 
31:08 Slepyšev v průniku do útoku natlačil Reideborna do brány. Švédští obránci okamžitě atak na svého gólmana mstí.
 
30:35 Timkin s Kameněvem v přečíslení dva na jednoho, Timkin nevystřelil a zpětnou přihrávku přečetl švédský obránce.
 
30:11 Nakonec se do velké šance dostal Lindholm. Před brankovištěm zkusil bekhendem protlačit puk za Samonova, který v rozkleku neměl ideální postavení, přesto stihl bleskově přikrýt puk pod lapačku.
 
29:20 Švédský útok se snaží vytvořit si šanci v útočném pásmu, zatím pouze kombinace.
 
28:17 Reideborn zachránil vyčerpanou švédskou pětici hráčů dalším jistým zákrokem.
 
27:45 Gavrikov zblízka minul bránu, ale Švédové se nemohou dostat k puku, Rusové pokračují ve střídání! 
 
27:11 Krátce poté Orlov podpořil útok, střelu z úhlu Reideborn betonem vytěsnil do protějšího rohu. Rusové dostřídávají do třetiny a drží Švédy pod zámkem.
 
26:47 Orlov pouze nahodil puk na zadní mantinel, tam si puk přebírá Timkin.
 
25:28 Tarasenko vyslal do zakončení Morozova, Reideborn si zapisuje první zákrok a přerušuje hru.
 
24:53 Sörensenova teč poslala kotouč do ochranné sítě a poprvé ve druhé třetině se přerušuje hra.