---

 
LEDNÍ HOKEJ – turnaj mužů
ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY 2022
PEKING
Hokejový turnaj mužů na ZOH 2022 bude probíhat
od středy 9.2.2022 do neděle 20.2.2022
 
Herní systém na turnaji zůstává totožný, jako na předchozích třech olympiádách; 12 týmů je rozděleno do tří skupin, po skončení skupin se vytvoří společná tabulka a z ní čtyři postupují přímo do čtvrtfinále, ostatní do osmifinále.
 
 
KVALIFIKACE NA ZOH 2022
Na hokejový turnaj je automaticky kvalifikováno osm nejlepších týmů světa podle žebříčku IIHF 2019 + Čína jako pořadatel + tři vítězné týmy kvalifikace o olympijské hry.
 
PŘÍMÁ KVALIFIKACE:
Rozdělení do skupin proběhne až dle srovnání v žebříčku IIHF 2020:
skupina A – týmy 1, 6, 7, 12
skupina B – týmy 2, 5, 8, 11
skupina C – týmy 3, 4, 9, 10,
Na základě žebříčku IIHF 2019 jsou na ZOH přímo kvalifikováni:
 
                       
 
 
KVALIFIKACE O POSTUP NA ZOH 2022
O tři zbývající místa na ZOH se v kvalifikačním turnaji postupně utká celkem 36 reprezentačních týmů.
 
Týmy jsou rozděleny do skupin a jednotlivých fází podle jejich dlouhodobé výkonosti a kvality.
 
1. kolo olympijské kvalifikace
vítězové každé skupiny postupují do 2.kola, kam budou zařazeni do vyšší skupiny podle žebříčku IIHF 2019
skupina N
turnaj probíhá od 7.11.2019 do 10.11.2019 v Lucembursku
vítěz turnaje postupuje do 2.kola
 
     
Lucembursko, Spojené arabské emiráty, Bosna a Hercegovina, Kyrgyzstán
skupina O
turnaj probíhá od 7.11.2019 do 10.11.2019 v Hong Kongu
vítěz turnaje postupuje do 2.kola
 
     
Tchaj-wan, Hong Kong, Kuvajt, Thajsko
 
2. kolo olympijské kvalifikace
vítězové každé skupiny postupují do 3.kola, kam budou zařazeni do vyšší skupiny podle žebříčku IIHF 2019
skupina K
turnaj probíhá od 12.12.2019 do 15.12.2019 v Brašově, Rumunsko
vítěz turnaje postupuje do 3.kola
 
      + postupující z prvního kola (slabší)
Rumunsko, Island,  Izrael
skupina L
turnaj probíhá od 12.12.2019 do 15.12.2019 ve Španělsku
vítěz turnaje postupuje do 3.kola
 
      + postupující z prvního kola (lepší)
Nizozemsko, Španělsko, Mexiko
skupina M
turnaj probíhá od 12.12.2019 do 15.12.2019 v Chorvatsku
vítěz turnaje postupuje do 3.kola
 
     
Chorvatsko, Srbsko, Bulharsko, Turecko
 
3. kolo olympijské kvalifikace
vítězové každé skupiny postupují do 4.kola – hlavní kvalifikace, kam budou zařazeni do vyšší skupiny podle žebříčku IIHF 2019
skupina G
turnaj probíhá od 6.2.2020 do 9.2.2020 v Jesenici, Slovinsko
vítěz turnaje postupuje do 4.kola – hlavní kvalifikace
 
      + nejslabší postupující ze 2.kola
Slovinsko, Japonsko, Litva
skupina H
turnaj probíhá od 6.2.2020 do 9.2.2020 v Nur-Sultanu, Kazachstán
vítěz turnaje postupuje do 4.kola – hlavní kvalifikace
 
      + prostřední postupující ze 2.kola
Kazachstán, Polsko, Ukrajina
skupina J
turnaj probíhá od 6.2.2020 do 9.2.2020 v Notthinghamu, Velká Británie
vítěz turnaje postupuje do 4.kola – hlavní kvalifikace
 
      + nejsilnější postupující ze 2.kola
Velká Británie, Maďarsko, Estonsko
 
 
4. kolo olympijské kvalifikace – HLAVNÍ OLYMPIJSKÁ KVALIFIKACE
vítěz každé skupiny postupuje na olympijské hry, kam bude zařazen do skupiny dle postavení v žebříčku 2020
turnaje se mohou účastnit hráči z NHL
skupina D - Slovensko
od 27.8.2020 do 30.8.2020
 
      + nejslabší postupující ze 3.kola
Slovensko, Bělorusko, Rakousko
skupina E - Lotyšsko
od 27.8.2020 do 30.8.2020 (Riga)
 
      + prostřední postupující ze 3.kola
Lotyšsko, Francie, Itálie
skupina F - Norsko
od 27.8.2020 do 30.8.2020
 
      + nejsilnější postupující ze 3.kola
Norsko, Dánsko, Korea
 
 
TOPlist