---

 
 
 
O WEBU
kontaktujte nás: mshokej@wbs.cz
Webové stránky mshokej.wbs.cz byly založeny v roce 2008. Obsahem se zaměřují na mezinárodní turnaje mužských reprezentací v ledním hokeji, jako jsou mistrovství světa, olympijské turnaje, Euro hockey tour a další.
Našim čtenářům se snažíme shromažďovat všechny důležité informace o reprezentačním hokeji, jejich program i výsledky. Neorientujeme se pouze na hlavní turnaje s českou účastí, jako většina ostatních českých médií. Našim přáním je být výjimečnými atraktivním obsahem.
Webové stránky mshokej.wbs.cz nejsou oficiálním webem žádné organizace.
Pracujeme s všeobecně známými, dostupnými a ověřitelnými informacemi. Jestliže máte zájem o sdílení obsahu webu v původní formě, můžete tak učinit s uvedením zdroje.
Obsah webových stránek mshokej.wbs.cz podléhá licenci Creative commons Uveďte autora 4.0 Mezinárodní licence. Materiály z webu můžete volně šířit s podmínkou uvedení autora.
 
Kromě zpětné vazby jsou základem hodnocení naši práce statistiky návštěv našich stránek.
Ze statistik jsme schopni nejen vyhodnotit kvalitu již odvedené práce, ale rovněž trendy v zájmu ostatních čtenářů o různá reprezentační témata – a na jejich základě se v budoucnu konkrétně zaměřit na oblíbenější témata ; případně se pokusit zpopularizovat doposud málo oblíbené oblasti reprezentačního hokeje.   
 
 
HODNOCENÍ SEZON
Webové stránky mshokej.wbs.cz byly založeny v dubnu 2008 před světovým šampionátem v Kanadě, a to především jako reakce na zcela nedostačující informovanost o hokejových akcích jako je mistrovství světa na českém internetu. Náš web se ve své době jako jediný zaměřil pouze na reprezentační akce v ledním hokeji a v dobách svého začátku neměl žádného přímého konkurenta. V letech 2008 a 2009 postupně rozšiřujeme šíři i hloubku našeho zaměření.
 
Přichází rok 2010 a s ním i první zlomová událost. Během olympijského turnaje ve Vancouveru web poprvé překračuje tisícovou hranici počtu unikátních návštěv za jeden den. Následuje sportovní úspěch na mistrovství světa v Kolíně nad Rýnem a Mannheimu, v České republice se probouzí zájem o lední hokej. Po vyhraném titulu mistrů světa desítky fanoušků zakládají své vlastní hokejové stránky, konkurence vzniká také na sociálních sítích, jejichž popularita raketově rostě.  S vědomím toho všeho se rozhodujeme pro další rozvoj a pokačování našeho projektu.
 
Úspěchy české hokejové reprezentace i geografická blízkost dělají z mistrovství světa v Bratislavě a Košicích jednu z největších sportovních událostí roku 2011. Webové stránky výrazně rozšiřují pole své působnosti a zaměřují se na další reprezentační turnaje nejen s českou účastí. Stále jako jediní sledujeme například nižší divize mistrovství světa, poprvé referujeme o šampionátu hráčů do 20 a 18 let. Opouštíme bezplatný hosting, jehož kapacity nestačí našim ambicím. Během mistrovství světa jsou výrazně překračovány dosavadní rekordy v návštěvnosti. 9.května 2011 přichází na web 11 249 unikátních osob a toto číslo se stává rekordem na další roky. Vzniká podpůrná stránka na facebooku, kam se přesouvá dosavadní diskuzní fórum z webu.
 
V roce 2012 rozšiřujeme své stránky také zpětně. Archivované stránky doplňují zpětně vytvářené sekce.  Zavádíme první soutěže pro návštěvníky a poprvé vydáváme ke stažení programové plakáty k MS. Návštěvnost webových stránek dál roste. Ačkoliv stávající rekord v počtu unikátních návštěv odolává, padá rekord v celkové denní návštěvnosti - web byl 17.května 2015 zobrazen celkem 148 392 krát. Na Štědrý den vstupuje na stránky návštěvník s celkovým pořadovým číslem 500 000.
 
S útlumem úspěchů české reprezentace ustupuje zájem o lední hokej v roce 2013. Návštěvnostní statistiky sice meziročně stále rostou, ale jen mírně a z dlouhodobého pohledu; rekordy předchozích let odolávají.  Silná konkurence si žádá výrazná řešení. Zahajujeme práce na nových archivních a statistických projektech. Navazujeme úzkou spolupráci se zahraničními kolegy. Po světovém šampionátu odhalujeme exkluzivně program hokejového turnaje na blížících se olympijskách hrách v Soči - pět týdnů před oficiálním zveřejněním. V létě roku 2013 probíhá rozsáhlá grafická rekonstrukce webových stránek, design se zásadně mění. Na konci roku 2013 spouštíme unikátní archivní projekt s přehledem všech mezinárodních reprezentačních utkání za posledních 20 sezon, který zahrnuje téměř šest tisíc výsledků.
 
Olympijský rok 2014 překonává všechna očekávání už ve svém počátku. Měsíc před olympiádou návštěvnost trahá rekordy v řádu tisíců unikátních návštěvníků denně. Samotný hokejový turnaj na Hrách v Soči pokořil dosud statisticky nejúspěšnější den hned osmkrát. 16.února 2014 se na web připojilo 36 454 různých návštěvníků, díky tomu je rekord z roku 2011 překonán více než trojnásobně. Ze statistik celkových návštěv pak vyplývá, že se každý člověk průměrně čtyřikrát na web vrátil. Úspěchy z olympijských turnajů nevznikají náhodou - během Her pod pěti kruhy se pozornost většiny médií rozštěpuje mezi všechny sporty, zatímco my zůstáváme zaměření pouze na jediný. V květnu olympijského roku na povedenou olympiádu navazujeme neméně úspěšným mistrovstvím světa, kde se denně na web přichází podívat kolem 14 tisíc návštěvníků.
 
Následující sezona měla na programu vyvrcholení v podobě mistrovství světa v Praze a Ostravě. Extrémní zájem hokejové země o tento turnaj jsme pocítili už na podzim předcházejícího roku. V den zveřejnění programu turnaje se na web připojuje přes osmnáct tisíc návštěvníků, čímž se tento jinak běžný den stává nejúspěšnějším neolympijským dnem vůbec. V den zveřejnění cen vstupenek náš web navštíví dokonce víc než 21 tisíc návštěvníků, a to navzdory tomu, že se ani tento den nehrál žádný reprezentační zápas. Sklizeň dílčích rekordů pak následuje i s příchodem turnajů Euro hockey tour a MS juniorů do 20 let. Samotný šampionát znamenal neobvykle vysoký zájem o informace už od února roku 2015. Během dubna sleduje informace a výsledky o přípravných zápasech, MS hráčů do 18 let, MS divizí i EHT denně více než deset tisíc návštěvníků.  Vydáváme exkluzivní plakát s programovou mapou turnaje, ke stažení zdarma mimořádně v pěti jazykových mutacích (česky, slovensky, anglicky, francouzsky a finsky - právě z těchto zemí registrujeme pravidelné návštěvníky). Desítky plakátů rozdáváme výhercům tipovacích soutěží na facebookovém profilu. Plakáty ve větším rozlišení od nás využívají restaurace a sportbary po celé zemi. První den turnaje navštěvuje web přes 22 tisíc unikátních návštěvníků, podobných výsledků turnaj dosahuje i v ostatní dny. Za sedmnáct dnů turnaje jsme zaznamenali celkový počet 1 030 806 návštěv webových stránek.
 
Mistrovství světa v roce 2017 se zapsalo do historie jako druhé nejnavštěvovanější nejen v arénách, ale také na našem webu. V nejúspěšnějším dni si stránky vyhledalo 18373 unikátních návštěvníků, průměrně se každý z nich 3,5x za den na web vrátil. Přestože sezona zahájená znovuobnoveným Světovým pohárem NHL začala pro náš web za velmi dramatických podmínek, v celkovém součtu přesáhla 1,6 milionu celkových návštěv webu. 
 
Všem návštěvníkům patří velké poděkování za důvěru, kterou nám projevují. Jejich zájem o informace je motorem našich webových stránek.
 
 
GRAF UNIKÁTNÍCH NÁVŠTĚV BĚHEM ZOH SOČI 2014