---

2022 IIHF WORLD JUNIOR ICE HOCKEY CHAMPIONSHIPS / MISTROVSTVÍ SVĚTA V HOKEJI JUNIORŮ 2022
 
SKUPINA A / GROUP A
 
 
poř.
 
tým
Z
V
VP
VN
PN
PP
P
skóre
rozdíl
body
 
 
 
1
Finsko
3*
3*
0
0
0
0
0
11-2*
+9*
9*
 
 
 
2
Kanada
2
2
0
0
0
0
0
17-5
+12
6
 
 
 
3
Německo
2
0
1
0
0
0
1
3-4
-1
2
 
 
 
4
Česko
3*
0
0
0
0
1
2*
4-9*
-5*
1*
 
 
 
5
Rakousko
2
0
0
0
0
0
2
3-18
-15
0
 
 
do čtvrtfinále postupují čtyři nejlepší týmy skupiny
utkání Finsko-Česko kontumačně ve prospěch FIN z důvodu pozitivního nálezu covid19 v českém týmu
 
 
 
neděle 26.12.2021
20:08 SEČ
Rogers Place, Edmonton, CAN
1793 diváků
střely na bránu
přesilovky čas
22
7:00
 
24
6:24
střely na bránu
přesilovky čas
modré dresy
bílé dresy
Meriläinen (Jatkola)
Niemela, Nutmi- Simontaival, Määttä, Hirvonen
Ottavainen, Puutio - Mäenpää, Kapanen, Kemell
Radkin, Viro- Koivunen, Helenius, Lambert
Heimosalmi - Vaisanen, Paiviranta, Karvinen, Nikupeteri
3:1
Quapp (Bügl)
Szuber, Munzenberger- Samanski, Elias, Schweiger
Glötzl, Klein- Rutkowski, Volek, Blank
Dziambor, Plu- Eham, Leonhardt, Dunham
Bottner- Borzecki, Petersen, Burghart, Rossmy
nejlepší hráč utkání: Brad Lambert
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina

nejlepší hráč utkání: Luca Munzenberger
události zápasu - domácí
 
1:0
1:1
1:0

události zápasu - hosté
12:52
13:04
15:37
22:03
27:38
43:57
47:53
EQ
2min
2min
2min
EQ
2min
EQ
Helenius (Lambert)
Paivarinta (vysoká hůl)
Ottavainen (zdržování hry)
Simontaival (hákování)
Määttä (Heimosalmi, Hirvonen)
Määttä (podrážení)
Helenius (Lambert, Koivunen)
 
04:57
21:03
23:27
33:42
51:23
57:47
57:47
2min
2min
P1
2min
2min
timeout
odvolání
Szuber (nedovolené bránění)
Munzenberger (nedovolené bránění)
Munzenberger (Blank)
Schweiger (vysoká hůl)
Glötzl (nedovolené bránění)
oddechový čas
hra bez brankáře
hlavní rozhodčí:
Adam BLOSKI (CAN), Andreas HARNEBRING (SWE)
čároví rozhodčí:
Brett MACKEY (CAN), Josef ŠPŮR (CZE)
                                       
 
 
pondělí 27.12.2021
1:08 SEČ
Rogers Place, Edmonton, CAN
4526 diváků
střely na bránu
přesilovky čas
17
2:27
 
36-
5:24
střely na bránu
přesilovky čas
červené dresy
bílé dresy
Málek (Bednář)
Špaček, Svozil - Novák, Koláček, Myšák
Ticháček, Jiříček - Brabenec, Gut, Kulich
Moravec, Hrádek - Malát, Ivan, Konečný
Šedivý-  Ryšavý, Urban, Kos, Jiruš
3:6
Garand (Brochu)
Seeley, Power - Bourgault, Wright, Perfetti
Cormier, Guhle- Bourque, McTavish, Johnson
Zellweger, Sebrango - Neighnours, Greig, Sourdif
Lambos -  Cuylle, Desnoyers, Lambos, Bedard
nejlepší hráč utkání: Stanislav Svozil
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina

nejlepší hráč utkání: Owen Power
události zápasu - domácí
 
3:3
0:2
0:1

události zápasu - hosté
07:42
11:32
12:23
27:12
28:20
28:20
51:36
EQ
P1
EQ
2min
2min
2min
2min
Gut (Brabenec, Kulich)
Novák (Jiříček, Ivan)
Svozil (Gut)
Šedivý (držení protihráče)
Hrádek (krosček)
Myšák (podrážení)
Kulich (hákování)
 
04:00
11:05
12:23
12:46
19:31
28:50
30:15
53:22
54:38
EQ
2min
timeout
EQ
EQ
P2
P2
P1
2min
McTavish
Bourgault (podrážení)
oddechový čas
Power
Sebrango (Perfetti, Bedard)
Power (Perfetti, Bourque)
Power (McTavish, Perfetti)
Zellweger (Cormier, Neighbours)
Sourdif (nedovolené bránění)
hlavní rozhodčí:
Riku BRANDER (FIN), Marc IWERT (GER)
čároví rozhodčí:
Nick BRIGANTI (USA), Roman SLAVIKOVSKIJ (RUS)
                                       
 
 
pondělí 27.12.2021
20:08 SEČ
Rogers Place, Edmonton, CAN
1901 diváků
střely na bránu
přesilovky čas
9
4:36
 
48
0:14
střely na bránu
přesilovky čas
bílé dresy
modré dresy
Wraneschitz (Sommer)
Sabalttnig, Urbanek- Kasper, Röhrer, Thaler
Reinbacher, Tialler- Rappold, Tschurnig, Böhm
Hörl, Necesany- Maier, Auer, Hengelmüller
Mitrovic, Lindner, Erne - Geifes, van Ee
1:7
Jatkola (Blömqvist)
Niemela, Nurmi - Hirvonen, Määttä, Simontaival
Puutio, Heimosalmi- Kemell, Kapanen, Järventie
Rafkin, Viro - Lambert, Helenius, Koivunen
Aho- Karvinen, Paivarinta, Vaisanen, Mäenpää
nejlepší hráč utkání: Sebastian Wraneschitz
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina

nejlepší hráč utkání: Ville Koivunen
události zápasu - domácí
 
0:2
1:2
0:3

události zápasu - hosté
24:11
25:39
34:55
2min
P1
2min
Kasper (hrubost)
Urbanek (Auer, Thlaer)
Sablattnig (hákování)
 
03:29
18:02
19:26
24:11
24:11
25:17
26:34
35:09
44:27
48:40
50:25
54:13
EQ
EQ
2min
EQ
2min
2min
EQ
2min
2min
EQ
EQ
EQ
Koivunen (Lambert, Helenius)
Helenius (Koivunen)
Järventie (vysoká hůl)
Simontaival (Määttä, Aho)
Määttä (hrubost)
Helenius (držení protihráče)
Vaisanen (Aho, Paivarinta)
Niemela (úder do oblasti hlavy a krku)
Niemela (nedovolené bránění)
Koivunen (Lambert, Heimosalmi)
Niemela (Määttä, Nurmi)
Lambert
hlavní rozhodčí:
Robert HENNESSEY (USA), Morgan MACPHEE (CAN)
čároví rozhodčí:
Tommi NITTYLÄ (FIN), John REY (USA)
                                       
 
 
úterý 28.12.2021
1:08 SEČ
Rogers Place, Edmonton, CAN
2582 diváků
střely na bránu
přesilovky čas
32
5:21
 
40
2:15
střely na bránu
přesilovky čas
černé dresy
bílé dresy
Bügl  (Quapp)
Dziambor, Pilu - Blank, Volek, Rutkowski
Munzenberger, Szuber - Elias, Samanski, Schweiger
Glötzl, Klein- Eham, Leonhardt, Burghart
Bottner- Dunahm , Petersen, Rossmy, Borzecki
2:1 pp
Bednář (Málek)
Špaček, Svozil - Kulich, Myšák, Novák
Ticháček, Moravec- Brabenec, Gut, Urban
Šedivý - Ryšavý, Malát, Ivan
Kos, Chlubna, Koláček, Konečný, Jiruš
nejlepší hráč utkání: Florian Bügl
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
prodl.
nejlepší hráč utkání: David Špaček
události zápasu - domácí
 
0:0
1:1
0:0
1:0
události zápasu - hosté
18:05
24:29
34:55
35:28
61:20
2min
EQ
2min
2min
EQ
Elias (hákování)
Blank (Rutkowski, Munzenberger)
Volek (podrážení)
Klein (hrubost)
Blank (Dziambor, Leonhardt)
 
16:44
35:28
35:49
41:44
51:35
2min
2min
P1
2min
2min
Moravec (podrážení)
Chlubna (hrubost)
Myšák (Špaček, Novák)
Svozil (podrážení)
Moravec (nedovolené bránění)
hlavní rozhodčí:
Riku BRANDER (FIN), Christoffer HOLM (SWE)
čároví rozhodčí:
Nick BRIGANTI (USA), Andreas HOFER (GER)
                                       
 
 
středa 29.12.2021
1:08 SEČ
Rogers Place, Edmonton, CAN
 diváků
střely na bránu
přesilovky čas
-
-
 
-
-
střely na bránu
přesilovky čas
- dresy
- dresy
-
2:11
-
nejlepší hráč utkání: -
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina

nejlepší hráč utkání: -
události zápasu - domácí
 
-:-
-:-
-:-

události zápasu - hosté
-
-
-
 
-
-
-
hlavní rozhodčí:
-
čároví rozhodčí:
-
                                       
 
středa 29.12.2021
20:08 SEČ
Rogers Place, Edmonton, CAN
 diváků
střely na bránu
přesilovky čas
-
-
 
-
-
střely na bránu
přesilovky čas
- dresy
- dresy
-
1:0 kt.
-
nejlepší hráč utkání: -
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina

nejlepší hráč utkání: -
události zápasu - domácí
 
-:-
-:-
-:-

události zápasu - hosté
-
-
-
 
-
-
-
hlavní rozhodčí:
-
čároví rozhodčí:
-
                                       
 
 
čtvrtek 30.12.2021
1:08 SEČ
Rogers Place, Edmonton, CAN
 diváků
střely na bránu
přesilovky čas
-
-
 
-
-
střely na bránu
přesilovky čas
- dresy
- dresy
-
-:-
-
nejlepší hráč utkání: -
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina

nejlepší hráč utkání: -
události zápasu - domácí
 
-:-
-:-
-:-

události zápasu - hosté
-
-
-
 
-
-
-
hlavní rozhodčí:
-
čároví rozhodčí:
-
                                       
 
 
čtvrtek 30.12.2021
22:38 SEČ
Rogers Place, Edmonton, CAN
 diváků
střely na bránu
přesilovky čas
-
-
 
-
-
střely na bránu
přesilovky čas
- dresy
- dresy
-
-:-
-
nejlepší hráč utkání: -
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina

nejlepší hráč utkání: -
události zápasu - domácí
 
-:-
-:-
-:-

události zápasu - hosté
-
-
-
 
-
-
-
hlavní rozhodčí:
-
čároví rozhodčí:
-
                                       
 
 
pátek 31.12.2021
20:08 SEČ
Rogers Place, Edmonton, CAN
 diváků
střely na bránu
přesilovky čas
-
-
 
-
-
střely na bránu
přesilovky čas
- dresy
- dresy
-
-:-
-
nejlepší hráč utkání: -
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina

nejlepší hráč utkání: -
události zápasu - domácí
 
-:-
-:-
-:-

události zápasu - hosté
-
-
-
 
-
-
-
hlavní rozhodčí:
-
čároví rozhodčí:
-
                                       
 
 
sobota 1.1.2022
1:08 SEČ
Rogers Place, Edmonton, CAN
 diváků
střely na bránu
přesilovky čas
-
-
 
-
-
střely na bránu
přesilovky čas
- dresy
- dresy
-
-:-
-
nejlepší hráč utkání: -
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina

nejlepší hráč utkání: -
události zápasu - domácí
 
-:-
-:-
-:-

události zápasu - hosté
-
-
-
 
-
-
-
hlavní rozhodčí:
-
čároví rozhodčí:
-
                                       
 
 
 

KANADA - soupiska

BRANKÁŘI

Brett BROCHU (London Knights)
Sebastian COSSA (Edmonton Oil Kings)
Dylan GARAND (Kamloops Blazers)

 

OBRÁNCI

Lukas CORMIER (Charolttetown Islanders)
Kaiden GUHLE (Edmonton Oil Kings)
Carson LAMBOS (Winnipeg Ice)
Ryan O'ROURKE (Sault Ste. Marie Greyhounds)
Owen POWER (University of Michigan)
Donovan SEBRANGO (Grand Rapids Griffins)
Ronan SEELEY (Everett Silvertips)
Olen ZELLWEGER (verett Silvertips)

 

ÚTOČNÍCI

Connor BEDARD (Regina Pats)
Xavier BOURGAULT (Shawinigan Cataractes)
Mavrik BOURQUE (Shawinigan Cataractes)
Will CUYLLE (Windsor Spitfires)
Elliot DESNOYERS (Halifax Mooseheads)
Ridly GREIG (Brandon Wheat Knights)
Dylan GUENTHER (Edmonton Oil Kings)
Kent JOHNSON (University of Michigan)
Mason McTAVISH (Peterborough Petes)
Jake NEIGHBOURS (Edmonton Oil Kings)
Cole PERFETTI (Manitoba Moose)
Justin SOURDIF (Vancouver Giants)
Logan STANKOVEN (Kamloops Blazers)
Shane WRIGHT (Kingston Frontenacs)

 

 

 
 

FINSKO - soupiska

BRANKÁŘI

Joel BLOMQVIST (Kärpät Oulu)
Juha JATKOLA (KalPa Kuopio)
Leevi MERILÄINEN (Kingston Frontenacs)

 

OBRÁNCI

Karri AHO (Ilves Tampere)
Aleksi HEIMOSALMI (Assät Pori)
Topi NIEMELA (Kärpät Oulu)
Petteri NURMI (HPK Hämeenlinna)
Ville OTTAVAINEN (JYP Jyväskylä)
Kasper PUUTIO (KalPa Kuopio)
Ruben RAFKIN (TPS Turku)
Eemil VIRO (TPS Turku)

 

ÚTOČNÍCI

Samuel HELENIUS (JYP Jyväskylä)
Roni HIRVONEN (HIFK Helsinki)
Roby JARVENTIE (Belleville Senators)
Oliver KAPANEN (KalPa Kuopio)
Roni KARVINEN (SaiPa Lappenranta)
Joakim KEMELL (JYP Jyväskylä)
Ville KOIVUNEN (Kärpät Oulu)
Brad LAMBERT (JYP Jyväskylä)
Joel MÄÄTTÄ (University of Vermont)
Juuso MÄENPÄÄ (KalPa Kuopio)
Olli NIKUPETERI (Luleå HF)
Sami PAIVARINTA (Lukko Rauma)
Kasper SIMONTAIVAL (KalPa Kuopio)
Kalle VAISANEN (TPS Turku)

 

 

 
 

ČESKO - soupiska

BRANKÁŘI

Jan BEDNÁŘ (Acadie-Bathurst Titan)
Jakub MÁLEK (HC Vsetín)
Daniel KRÁL (HC Benátky nad Jizerou)

 

OBRÁNCI

Jiří TICHÁČEK (Rytíři Kladno)
David JIŘÍČEK (Škoda Plzeň)
David MORAVEC (BK Mladá Boleslav)
Michal HRÁDEK (HC Pardubice)
Jakub ŠEDIVÝ (HC Benátky nad Jizerou)
Michael KRUTIL (Rockford IceHogs)
Stanislav SVOZIL (Regina Patrs)
David ŠPAČEK (Sherbrooke Phoenix)

 

ÚTOČNÍCI

Josef KOLÁČEK (HC Stadion Litoměřice)
Tomáše URBAN (HC Stadion Litoměřice)
Jakub KONEČNÝ (HC Sparta Praha)
Sebastian MALÁT (HC Škoda Plzeň)
Tomáš CHLUBNA (HC České Budějovice)
Vojtěch JIRUŠ (HC Benátky nad Jizerou)
Jiří KULICH (HC Karlovy Vary)
Jakub KOS (Ilves Tampere)
Michal GUT (Everett Silvertips)
Martin RYŠAVÝ (Moose Jaw Warriors)
Jan MYŠÁK (Hamilton Bulldogs)
Pavel NOVÁK (Kelowna Rockets)
Ivan IVAN (Cape Breton Eagles)
Jakub BRABENEC (Charlottetown Islanders)

 

 

 
 

NĚMECKO - soupiska

BRANKÁŘI

Florian BUGL (Red Bull Hockey Juniors)
Niklas LUNEMANN (Kölner Haie)
Nikita QUAPP (Krefeld Pinguine)

 

OBRÁNCI

Justus BOTTNER (Black Dragons Erfurt)
Arkadiusz DZIAMBOR (Adler Mannheim)
Korbinian GEIBEL (Eisbären Berlin)
Maxmilian GLÖTZL (Kölner Haie)
Adrian KLEIN (Straubing Tigers)
Jan MUNZENBERGER (University of Vermont)
Fabrizio PILU (Nürnberg Ice Tigers)
Maksymilian SZUBER (EHC Red Bull München)

 

ÚTOČNÍCI

Alexander BLANK (Krefeld Pinguine)
Jakub BORECZKI (EC Red Bull Salzburg)
Yannik BIRGHART (ESV Kaufbeuren)
Noah DUNHAM (Heilbronner Falken)
Josef EHAM (Red Bull Hockey Juniors)
Florian ELIAS (Adler Mannheim)
Thomas HEIGL (EHC Red Bull München)
Danjo LEONHARDT (Ec Red Bull Salzburg)
Jussi PETERSEN (Dresdner Eislowen)
Bennet ROSSMY (Eisbären Berlin)
Maciej RUTKOWSKI (Krefeld Pinguine)
Joshua SAMANSKI (Straubing Tigers)
Markus SCHWEIGER (ESV Kaufbeuren)
Justin VOLEK (Krefeld Pinguine)

 

 

 

 

RAKOUSKO - soupiska

BRANKÁŘI

Leon SOMMER ()
Lukas MOSER ()
Sebastian WRANESCHITZ ()

 

OBRÁNCI

Matteo MITROVIC ()
Lorenz LINDNER ()
Lucas ERNE ()
Mark MUSSBACHER ()
Lukas HÖRL()
David RIENBACHER ()
Lukas NECESANY ()
Tobias SABLATTNIG ()
Christoph TIALLER ()
Martin URBANECK ()

 

ÚTOČNÍCI

Luca AUER ()
Maxmilian HENGELMÜLLER ()
Tim GEIFES ()
Senna PETERS ()
Kilian RAPPOLD ()
David CERNIK ()
Lucas THALER ()
Mathias BÖHM ()
Leon WALLNER ()
Fin van EE ()
Oskar MAIER ()
Vinzenz RÖHRER ()
Janick WERNICKE ()
Johannes TSCHURNIG ()