---

MISTROVSTVÍ SVĚTA V PARA-HOKEJI 2019
OSTRAVA
World Para Ice Hockey Championships 2019, Ostrava, Czech Republic
 
Světový šampionát sledge hokejistů 2019 pořádá OSTRAVAR ARÉNA v Ostravě-Vítkovicích.
Turnaj probíhá od 27.4.2019 do 4.5.2019 za účasti osmi nejlepších parahokejových týmů světa.
 
 
HERNÍ SYSTÉM
V ROCE 2019 SE POPRVÉ HRAJE NOVÝM HERNÍM SYSTÉMEM!
 
Do skupiny A jsou nasazeny čtyři nejsilnější týmy světa. Další čtyři týmy tvoří skupinu B.
V rámci skupiny sehrají mužstva utkání každý s každým, tj. každý tým odehraje tři zápasy.
 
Z elitní skupiny A postupují všechny čtyři týmy do play-off : dva nejlepší přímo do semifinále, třetí a čtvrtý tým do čtvrtfinále
 
Ze skupiny B postupuje do play-off první a druhý tým: bude hrát čtvrtfinále proti třetímu/čtvrtému týmu z protější skupiny.
 
     
 
 
     
 
 
čtvrtfinále
semifinále
medailová utkání

 
 
 
 
MS VE SLEDGE HOKEJI 2019 - VSTUPENKY
jednodenní vstupenky v dobrovolné výši (minimálně 50 Kč)
zakoupíte ONLINE v systému SMSticket (ZDE) , nebo v Ostravském informačním centru, případně na místě na pokladnách Ostravar areny.
 
 
MS VE SLEDGE HOKEJI 2019 - PROGRAM
zde naleznete program turnaje MS v para hokeji 2019
 
 

 
JAK SE DOSTAT NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V PARA HOKEJI 2019:
HOW TO GET TO WORLD PARA HOCKEY CHAMPIONSHIPS 2019:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
MISTROVSTVÍ SVĚTA V PARA HOKEJI – Ostrava 2019
SKUPINA A
 
 
poř.
 
tým
Z
V
VP
VN
PN
PP
P
skóre
rozdíl
body
 
 
1
USA
3
3
0
0
0
0
0
17-1
+16
9
 
 
2
Kanada
3
2
0
0
0
0
1
19-5
+14
6
 
 
3
Korea
3
1
0
0
0
0
2
3-10
-7
3
 
 
4
Norsko
3
0
0
0
0
0
3
4-27
-23
0
 
 
 
 
 
sobota 27.4.2019
12:00 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
Korea
 
Norsko
10:43
12:29
21:32
Čo Bjon-sek (Son Hvan-čon)
I Čon-kun (Čo Bjon-sek,Son Hvan-čon)
Čoj Si-u (Ču Son-i)
3:2
05:18
18:11
Bakke (Solberg)
Bakke (Aanekre, Rivera)
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
2:1
1:1
0:0
 
 
 
sobota 27.4.2019
18:30 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
Kanada
 
USA
16:56
Westlak (Lavin)
1:3
19:06
21:11
44:55
Farmer
Dougles (Grove)
Farmer
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
0:0
1:2
0:1
 
 
 
neděle 28.4.2019
13:00 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
Norsko
 
Kanada
22:52
30:56
Oiseth (Solberg)
Bakke (Norstog)
2:14
02:57
05:22
06:46
10:50
11:36
12:17
19:07
19:30
21:17
23:47
23:59
25:46
27:54
42:38
Smith (Hickey)
Westlak (McGregor)
Bridges
Cozzolino (Armstrong)
Hickey (Henry)
McGregor (Westlake)
Hickey (Bridges)
Hickey (McGregor)
Bridges (Cozzolino)
Crane (Armstrong, Bridges)
McGregor (Hickey)
Bridges
McGregor (Lavin)
Lavin (McGregor)
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
0:6
1:7
1:1
 
 
 
neděle 28.4.2019
16:30 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
USA
 
Korea
03:30
11:27
21:05
34:39
Wallace (Pauls)
Roybal
Farmer (Roybal, Pauls)
Grove (Farmer, Pauls)
4:0
-
-
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
2:0
1:0
1:0
 
 
 
úterý 30.4.2019
13:00 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
Kanada
 
Korea
05:50
13:56
21:43
34:16
McGregor (Larocque)
Lavin (Westlake)
Hickey (McGregor)
Westlake (McGregor)
4:0
-
-
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
2:0
1:0
1:0
 
 
 
úterý 30.4.2019
16:30 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
USA
 
Norsko
00:21
04:23
06:07
12:12
13:47
15:14
21:02
21:36
21:58
35:32
Douglas
Pauls
Wallace (Roybal, Gooley)
Roman (McDermott, DeQuebec)
Farmer (Zych)
McDermott (DeQuebec)
Grove
Roybal
McDermott
Zych
10:0
-
-
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
5:0
4:0
1:0
 
 
 
                         
 
 
 
 
 
MISTROVSTVÍ SVĚTA V PARA HOKEJI – Ostrava 2019
SKUPINA B
 
 
poř.
 
tým
Z
V
VP
VN
PN
PP
P
skóre
rozdíl
body
 
 
1
Česko
3
3
0
0
0
0
0
18-1
+17
9
 
 
2
Itálie
3
2
0
0
0
0
1
9-5
+4
6
 
 
3
Švédsko
3
0
0
1
0
0
2
3-11
-8
2
 
 
4
Japonsko
3
0
0
0
1
0
2
2-15
-13
1
 
 
 
 
 
sobota 27.4.2019
9:00 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
Itálie
 
Švédsko
14:46
20:33
24:12
35:54
Larch
Andreoni
Andreoni (Macri)
Kalegaris (Deapoli)
4:0
-
-
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
1:0
2:0
1:0
 
 
 
sobota 27.4.2019
15:00 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
Česko
 
Japonsko
02:52
10:52
15:14
21:45
30:20
30:42
32:38
41:02
Šafránek
Kubeš (Hábl)
Hábl (Geier, Palát)
Geier (Kvoch)
Kubeš (Geier)
Šafránek
Hábl
Kubeš (Hábl)
8:0
-
-
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
2:0
2:0
4:0
 
 
 
neděle 28.4.2019
9:30 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
Japonsko
  Itálie
26:03
Kodama
1:5
01:00
14:38
34:16
41:22
43:00
Planker (Kerschbaumer, Larch)
Macri (Planker)
Enderle
Larch (Cavaliere)
Kalegaris
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
0:2
1:0
0:3
 
 
 
neděle 28.4.2019
20:00 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
Švédsko
 
Česko
10:41
Ingvarsson (Dickson Gyllsten)
1:6
01:34
04:02
14:13
19:15
39:27
40:49
Raul (Wágner)
Geier (Hábl)
Doležal (Geier, Hábl)
Krupička (Kvoch)
Hábl (Kvoch)
Geier (Hábl)
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
1:3
0:1
0:2
 
 
 
úterý 30.4.2019
9:30 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
Švédsko
 
Japonsko
37:22
RSN
Rakos (Hedberg)
Dickson Gyllsten
2:1 sn
25:04
Yoshikawa (Kodama)
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
prodloužení
nájezdy
 
 
0:0
0:1
1:0
0:0
2:0
 
 
úterý 30.4.2019
20:00 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
Itálie
 
Česko
-
-
0:4
04:52
06:14
13:02
15:56
Kubeš (Hábl)
Geier (Kvoch)
Geier (Raul, Novotný)
Raul (Šafránek)
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
0:3
0:1
0:0
 
 
 
                         
 
 
 
 
 
 
MISTROVSTVÍ SVĚTA V PARA HOKEJI – Ostrava 2019
ČTVRTFINÁLE
 
 
ČTVRTFINÁLE HRAJÍ TÝMY
3A-1B
4A-2B
týmy 1A a 2A postupují rovnou do semifinále
 
 
 
 
 
středa 1.5.2019
16:30 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
 Itálie
 
Korea
16:42
29:42
42:59
Kalegaris
Kafmann (Larch)
Depaoli
3:6
03:14
06:09
19:06
19:18
35:16
39:12
Čo B-jon (Čoj K-an)
Čan Čon (Čo Jon-i)
Ru (Či Čo-jon)
Čo B-jon (Čan-ton)
Čan-tjon (Čan-ton)
Čan-ton (Čun-son)
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
0:2
2:2
1:2
 
 
 
středa 1.5.2019
20:00 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
Česko
 
Norsko
34:53
39:43
41:30 ENG
41:53 ENG
44:54
Novotný (Hábl, Kubeš)
Geier (Hábl)
Kubeš
Kvoch (Hábl)
Palát (Doležal)
5:0
-
-
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
0:0
0:0
5:0
 
 
 
                         
 
 
 

 
 
MISTROVSTVÍ SVĚTA V PARA HOKEJI – Ostrava 2019
SEMIFINÁLE
 
 
SEMIFINÁLE HRAJÍ TÝMY
1A - vítěz čtvrtfinále A4-B1
2A - vítěz čtvrtfinále A3-B2
 
 
 
 
 
pátek 3.5.2019
16:30 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
Kanada
 
Korea
06:00
06:37
08:08
13:56
16:22
20:41
27:05
29:59
36:37
43:35
Hickey (Larocque)
Armstrong
Westlak (Hickey, Bridges)
Cozzolino (Bridges)
Hickey (Westlake, Gemmell)
McGregor (Lavin, Westlake)
Bridges (Lehoux, Hickey)
McGregor
Hickey
Lavin (Cozzolino)
10:0
-
-
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
4:0
4:0
2:0
 
 
 
pátek 3.5.2019
20:00 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
USA
 
Česko
07:52
08:27
14:02
15:25
16:41
18:45
19:27
22:19
24:38
28:18
Wallace (Roybal)
McDermott (Dodson)
Farmer
Wallace
Roybal
Wallace (Farmer)
Pauls (Roybal)
Farmer
Wallace (Pauls)
Wallace
10:2
03:10
23:14
Geier
Novotný
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
3:1
7:1
0:0
 
 
 
                         
 
 
 
 
 

 
 
MISTROVSTVÍ SVĚTA V PARA HOKEJI – Ostrava 2019
MEDAILOVÁ UTKÁNÍ
 
 

 
 
 
 
o bronz
sobota 4.5.2019
13:00 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
 Česko
 
Korea
23:41
Krupička (Kvoch)
1:4
10:30
19:06
38:15
40:39
Son Hvan-čon (I Čon-kjo)
I Son-ču
Čo Bjon-sok (Son Hvan-čun)
I Čon-kju
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
 
 
 
 
1:0
1:1
2:0
 
 
finále
sobota 4.5.2019
16:30 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
USA
 
Kanada
23:07
41:35
50:09
Pauls (Farmer)
Farmer
Royball
3:2 pp
21:36
25:38
Hickey (McGregor, Bridges)
Armstrong (Cozzolino, Bridges)
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
prodloužení
 
 
 
0:0
2:1
0:1
0:1
 
 
                         
 
 
 
 
 

 
 
MISTROVSTVÍ SVĚTA V PARA HOKEJI – Ostrava 2019
o umístění
 
 
O konečné sedmé místo hrají třetí a čtvrtý tým skupiny B.
 
O konečné páté místo hrají poražení čtvrtfinalisté.
 
 
 
 
o sedmé místo
středa 1.5.2019
13:00 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
Švédsko
 
Japonsko
19:09
32:52
35:02
45:20
Rakos (Gyllsten, Cederstam)
Ingvarsson (Hedberg)
Ingvarsson (Cederstam)
Ingvarsson (Nilsson, Rakos)
4:3pp
29:01
32:16
39:07
Kodama (Kumagai)
Ishi (Shioya)
Sudo (Kumagai, Kodama)
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
prodl.
 
 
 
0:0
1:1
2:2
1:0
 
o páté místo
pátek 3.5.2019
13:00 SELČ
Ostravar arena, Ostrava, Česká republika
Itálie
 
Norsko
-
-
0:1 pp
52:12
Vaernes
 
 
1.třetina
2.třetina
3.třetina
prodl
 
 
 
0:0
0:0
0:0
0:1
 
 
                         
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist